3H rusza z „konopną” emisją


Rozpoczyna się kolejna emisja akcji spółki z branży konopnej. Na platformie Navigator Crowd z ofertą rusza 3H – dystrybutor i producent produktów konopnych.

Akcje 3H

EmitentEmitent3H SA
BranżaBranżadystrybucja i produkcja produktów konopnych
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2 000 001 PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany16,56%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 10,1 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna0,95 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji2 105 264 akcji
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 18.01.2022
15.02.2022
Cel emisjiCel emisjim.in.:
- zakup komponentów profesjonalnej linii ekstrakcji etanolowej,
- Zakup komponentów instalacji do destylacji molekularnej,
- Finansowanie kosztów wprowadzenia produktów na rynek oraz rozwój kanałów sprzedaży,
- Opracowanie czterech suplementów diety
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.3h.com.pl/

Emisja akcji ruszy we wtorek (7 grudnia) i potrwa maksymalnie do 18 stycznia. Celem 3H jest pozyskanie 2 milionów złotych dzięki emisji 2.105.264 akcji po cenie emisyjnej 0,95 zł. Minimalny zapis musi opiewać na 270 akcji o łącznej wartości 256,50 zł.

Nowi inwestorzy będą posiadać 16,56% udziału w podwyższonym kapitale spółki. Obecnie 98% akcji należy do kadry zarządzającej firmą. Zgodnie z deklaracją ze strony emisji, akcje w posiadaniu akcjonariuszy posiadających pakiet w wielkości powyżej 5%, zostały objęte 95% lock-upem, na okres do debiutu i 12 miesięcy po debiucie, z możliwością zwolnienia następnych 5%, jeżeli kurs spółki wzrośnie o 50% po debiucie w stosunku do ceny emisyjnej.

Debiut na rynku NewConnect planowany jest na 2023 rok.

Cele emisji

Głównym celem emisji jest zakup, instalacja i uruchomienie profesjonalnej linii do ekstrakcji kannabinoidów metodą etanolową oraz gniazda do destylacji molekularnej.

Jak możemy się dowiedzieć ze strony emisji, dzięki linii ekstrakcji i destylacji molekularnej 3H chce wytwarzać półprodukty w formie ekstraktów i izolatów kannabinoidów (CBD, CBG, CBC, CBN, CBDV) dla odbiorców z branży kosmetycznej, farmaceutycznej oraz w przyszłości z branży spożywczej.

Po raz kolejny mogę napisać, że nie jestem ani ekspertem ani fanem branży konopnej. W ostatnim czasie mamy prawdziwy wysyp emisji akcji firm spod znaku konopii, Mogę tu wymienić m.in. Kombinat Konopny, LiRoyal, Freedom Farms, Can Poland, Cannabis Vera i inne. Każda z nich zamierza zwojować rynek i wiadomo, że uda się to może jednej – dwóm. Pytanie tylko – której?

Analiza 3H

Nie pomogę w odpowiedzi na to pytanie. Mam za mało danych, żeby rzetelnie przeanalizować rozpoczynającą się ofertę 3H. Chętnie poznałbym za to opinie osób, które lepiej znają branżę.

Zachęcam do zapoznania się ze stroną emisji – emisja.3h.com.pl. Została ona dość ciekawie przygotowana, zawiera sporo materiałów na temat branży i spółki. Dla mnie jednak problemem jest fakt, że w dużej mierze są to prognozy i zapowiedzi podbicia rynku.

Brakuje niestety dotychczasowych osiągnięć spółki. Tworzą ją podobno bardzo doświadczone w branży osoby, ale sama firma startuje w pewnym sensie od zera. Posiada jedynie 360 tysięcy złotych aktywów i prawie 207 tysięcy złotych zadłużenia. Kapitały własne mają więc wartość 155 tysięcy złotych.

Zapowiadany rozwój ma być sfinansowany pieniędzmi nowych inwestorów, którzy otrzymają w zamian 16,56% udziału w spółce. Nie wiem czy można uzasadnić wycenę 3H na poziomie 10,1 mln zł.

Podsumowanie

Tak jak napisałem powyżej – nie będę oceniał emisji 3H. Ja akcji nie kupię. Nie dlatego, że spółka jest zła. Tego nie wiem. Po prostu nie inwestuję w coś na czym się nie znam. Nawet jeśli branża rzeczywiście rozwinie się tak jak zapowiadają „konopne” spółki, to i tak nie każda z nich da zarobić.

Zachęcam jednak do odwiedzenia strony emisji i wyrobienia swojego zdania.


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Ciekawa debata o emisjach akcji

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook