CANNA Boats z emisją na FundedByMe


Na zagranicznej platformie FundedByMe trwa oferta polskiej spółki CANNA Boats. Przedstawiam najważniejsze informacje dotyczące tej emisji.

Emisja CANNA Boats

EmitentEmitentCANNA Boats Sp. z o.o.
BranżaBranżabudowa łodzi
Kwota zbiórkiKwota zbiórkido 910 tys. zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany15%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 5 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna5000 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych udziałówmaksymalnie 182 udziały
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 29.04.2021
Cel emisjiCel emisjibudowa prototypu łodzi, działania marketingowe
Strona emisjiStrona emisjihttps://www.fundedbyme.com/pl/campaign/8529/CANNA-Boats
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

O spółce

Emitent jest producentem ekologicznych łodzi napędzanych silnikiem elektrycznym, które mają łączyć w sobie nowoczesność technologii i klasyczny design. Powinienem w zasadzie napisać, że dopiero będzie producentem. Do tej pory nie powstał jeszcze bowiem nawet prototyp łodzi. Ten ma ujrzeć światło dzienne pod koniec wakacji. Jest to o tyle zrozumiałe, że CANNA Boats to podmiot całkiem nowym. Firma zarejestrowana została 19 stycznia br. w Gdańsku.

Spółka nie zaczyna całkiem od zera. Koncept nowoczesnej i ekologicznej łodzi z klasycznym wyglądem ma półtora roku. Kadra menadżerska posiada doświadczenie w branży, m.in. poprzez działalność w firmie Seacon, która również produkuje łodzie i jachty, ale o innych parametrach.

Celem CANNA Boats jest budowa mocnej, rozpoznawalnej marki, która zmieni branżę jachtów i łodzi motorowych. Docelową grupą odbiorców będą zarówno klienci indywidualni, jak i firmy (m.in. zakup łodzi do wynajmu długoterminowego albo jako atrakcji turystycznej). Dotychczasowe koszty koncepcyjne jakie poniesiono na budowę prototypu oraz rozpoczęcie produkcji wyniosły 25 tys. euro. Spółka przypomina jednak również o nakładach niematerialnych, takich jak nakład pracy, doświadczenie itp.

Parametry emisji

CANNA Boats jest spółką z o.o. Oznacza to, że inwestorzy nie obejmują akcji, ale udziały. Jeden udział wyceniono na 5.000 złotych. Taka też jest minimalna wielkość zapisu. Maksymalny cel emisji to 910.000 złotych, czyli 182 udziały.

Oferta będzie trwać maksymalnie do 29.04.2021 roku lub do objęcia przez inwestorów pełnej dostępnej puli udziałów. Do tej pory chęć zostania wspólnikiem w CANNA Boats zgłosiło 4 inwestorów, którzy zadeklarowali objęcie udziałów o wartości 360 tys. zł.

Spółka kusi potencjalnych inwestorów m.in. zniżkami na zakup łódki. Wystarczy już objęcie 1 udziału, aby otrzymać 10% zniżki. Produkty CANNA Boats nie będą jednak należały do tanich. Cena 1 łodzi szacowana jest na 65.000 euro. Jeśli zainwestujemy więcej środków to możemy liczyć na dodatkowe bonusy, m.in. nabywca minimum 5 udziałów otrzyma również rejs łódką po Bałtyku.

Zapis na CANNA Boats

Ponieważ zapisy na CANNA Boats prowadzone są na zagranicznej platformie FundedByMe, a dodatkowo emitent działa w formie spółki z o.o. zapisy wyglądają inaczej niż w klasycznej emisji znanej nam np. z Beesfund, Crowdway lub CrowdConnect.

Po elektronicznej deklaracji zainwestowania określonej kwoty konieczna będzie wizyta u notariusza. Tam inwestor podpisze pełnomocnictwo w celu objęcia udziałów.

Trzeba też pamiętać, że zbycie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jest bardziej kłopotliwe niż sprzedaż akcji. Udziały nie mogą być też przedmiotem obrotu giełdowego. Możliwa jest oczywiście zmiana formy prawnej spółki, ale w najbliższym czasie nie liczyłbym na to.

Wyniki finansowe i prognozy

Emitent nie dysponuje oczywiście żadnym wartościowym majątkiem ani historią finansową. Przypominam, że istnieje zaledwie od 2 miesięcy. Na stronie emisji zawarto prognozy na najbliższe lata. W roku bieżącym CANNA Boats zamierza osiągnąć blisko 200 tys. euro przychodu i 115 tys. euro straty. Rok przyszły ma przynieść osiągnięcie progu rentowności – 126.000 euro zysku przy 973.500 euro przychodu. W 2025 roku przychody mają wzrosnąć do 2,6 mln euro a zysk do 890 tys. euro. Trudno mi ocenić na ile realne są te prognozy, nie mając oparcia o dotychczasowe wyniki.

Ilość sprzedanych łodzi ma rosnąć od 3 sztuk w roku bieżącym, przez 15 w roku przyszłym aż do 60 w 2025 roku. Wraz ze wzrostem ilości produkowanych i sprzedawanych łodzi ma również spadać jednostkowy koszt produkcji.

Podsumowanie

To typowa emisja dla inwestorów gotowych na spore ryzyko. Spółka na potrzeby emisji została wyceniona na 5 mln złotych. Nie jest to dużo, ale przypominam, że nie dysponuje praktycznie żadnym majątkiem. Powstała 2 miesiące temu i jedyne co ma do zaproponowania to pomysł na świetny produkt. Wizualizacja i podane parametry wyglądają obiecująco. Projekt ma szanse powodzenia, ale do tego daleka droga.

Potencjalny inwestor musi sobie zdawać sprawę, że to inwestycja na kilka lat. Na stronie emisji znajdziemy jedynie prognozy i wizualizację projektu. Spółka nie sporządziła dokumentu ofertowego, bo jako sp. z o.o. nie ma takiego obowiązku a z drugiej strony i tak nie bardzo miałaby co tam opisać.

Jeśli jesteś gotowy na podjęcie sporego ryzyka oraz „zamrożenie” środków na kilka lat to warto odwiedzić stronę emisji na platformie FundedByMe. Można tam też zadać spółce dodatkowe pytania. Na pewno warto zainwestować w CANNA Boats jeśli zamierzasz w przyszłości kupić łódź produkowaną przez spółkę. W zamian za inwestycję o wartości 5.000 złotych otrzymasz zniżkę w wysokości około 6.500 euro 🙂


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook