Cave Games – 10 milionów za… za co?

Cave Games – 10 milionów za… za co?

11 listopada, 2020 0 przez Maciejka

Na platformie FindFunds rozpoczęła się oferta kolejnej spółki gamingowej – Cave Games. Moja ocena jest tym razem jednoznacznie negatywna. Sprawdź dlaczego.

Emisja udziałów – Cave Games

EmitentEmitentCave Games
BranżaBranżaProdukcja gier
Kwota zbiórkiKwota zbiórki800.000 - 1.000.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany7,41 - 9,09%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 10 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna10.000 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych udziałów80 - 100 udziałów
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 07.01.2021
Cel emisjiCel emisjipowiększenie zespołu, produkcja nowych tytułów
Strona emisjiStrona emisjihttps://findfunds.pl/kampania/?id=101
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

Cave Games

Emisja prowadzona jest na platformie crowdfundingowej FindFunds.pl. Celem spółki jest pozyskanie od 800 tys. do 1 mln zł poprzez emisję od 80 do 100 udziałów. Jeden udział wyceniono na 10.000 zł a całą firmę na 10.000.000 zł.

Jeśli wszystkie oferowane udziały zostaną objęte to nowi inwestorzy stanowić będą 9% w podwyższonym kapitale spółki.

Emitent działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, dlatego przedmiotem oferty nie są akcje, lecz udziały. Podobnie jest w przypadku innej oferty prowadzonej obecnie na FindFundsGolden Eggs Studio.

Moja ocena

Trudno mi znaleźć jakieś pozytywy trwającej emisji. Spółka nie ma żadnego doświadczenia. Jedyne co ma do pokazania to plany i prognozy, do których trzeba podejść z wielką rezerwą.

Nie wiem na podstawie czego sporządzono opublikowane prognozy. Żadnych gier firma w swoim portfolio jeszcze nie ma, podobnie jak kapitału. Na razie mamy jedynie zapowiedzi. Parametry oferty są tak sporządzone, że biznesowe ryzyko przedsięwzięcia biorą na siebie nowi inwestorzy, ale w zamian nie będą mieć nawet 10% udziałów.

O spółce

Cave Games to spółka, która zarejestrowana została 29.10.2020 roku. Tak, to nie pomyłka – dwa tygodnie temu. Założyciele objęli udziały o łącznej wartości 50.000 zł, płacąc za jeden udział 50 zł.

Po dwóch tygodniach firma mająca 50.000 zł została wyceniona na 10 milionów złotych a wartość udziału wzrosła z 50 zł do 10.000 zł.

Jeśli trwająca oferta zakończy się pełnym sukcesem to założyciele po wpłaceniu 50.000 zł będą mieć 91% udziałów a nowi inwestorzy po wpłaceniu 1.000.000 zł będą posiadać 9% udziałów. Czy tylko mi wydaje się to niesprawiedliwe?

Patronite

Doświadczenie

Emitent informuje na stronie emisji o doświadczeniu swojego zespołu. Wielokrotnie pisałem, że nie jestem specjalistą od gamingu. Wiem jednak, że doświadczenie pojedynczej osoby niekoniecznie musi przełożyć się na sukces firmy.

Z drugiej strony spółka może zatrudnić najlepszych specjalistów na rynku. Ale przecież będą oni za swoją pracę otrzymywać wynagrodzenie. Nie widzę powodu, abym z tego powodu miał za udziały płacić 200 razy więcej niż założyciele.

Prezes Cave Games

Prezesem spółki jest Bartosz Kotliński. Na stronie emisji czytamy, że jest to „start-up founder, Investor, Gaming Enthusiast”. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej wpisałem nazwisko do wyszukiwarki.

W serwisie Linkedin znajdziemy informację o bogatym życiorysie prezesa. Był on (lub jest nadal) m.in. CEO w ViVid LED, Chief Technology Officer w Cannabis Poland S.A., Founder w Otwocka Plaża Miejska, Co-Founder w Carsblog.pl, Owner w BK VIP LTD w Otwocku.

Bogate doświadczenie prezesa jest szansą, że spółka odniesie jednak sukces na niełatwym rynku. Dalsza kwerenda pokazała również serwisy długi.info i dlugi.wp.pl, na których można m.in. kupić długi niejakiego Bartosza Kotlińskiego z Otwocka. Mam nadzieję, że to przypadkowa zbieżność miejscowości oraz imienia i nazwiska. Źle by to wróżyło na przyszłość, gdyby prezes spółki szukającej finansowania miał problemy ze spłatą swoich zobowiązań.

Podsumowanie

Ja od takich ofert trzymam się z daleka. Nie widzę powodów, aby dwutygodniowa spółka z kapitałem 50 tys. zł została wyceniona na 10 milionów złotych.

W ostatnim czasie każdy zakłada spółki gamingowe i szuka finansowania. Nie wszyscy jednak osiągną sukces i obawiam się, że Cave Games też może mieć z tym problem.

Obawiam się również, że zapowiedź debiutu na NewConnect w IV kwartale przyszłego roku to zapowiedź zbyt optymistyczna (delikatnie mówiąc). Spółka nie zakończy wtedy nawet swojego pierwszego roku obrotowego.

Zachęcam jednak do zapoznania się ze stroną emisji i wyrobienia swojego zdania na temat trwającej oferty.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   "Ciekawa" odpowiedź Greyhound Candle