Golden Eggs Studio z emisją na FindFunds

Golden Eggs Studio z emisji udziałów chce pozyskać od 1,1 do 1,4 mln zł. Co warto wiedzieć o spółce i prowadzonej ofercie?

Emisja udziałów – Golden Eggs Studio

EmitentEmitentGolden Eggs Studio
BranżaBranżaProdukcja gier
Kwota zbiórkiKwota zbiórki1.120.000 - 1.400.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany7,41 - 9,09%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 14 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna14.000 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych udziałów80 - 100 udziałów
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 31.12.2020
Cel emisjiCel emisjiprodukcja nowych tytułów
Strona emisjiStrona emisjihttps://findfunds.pl/kampania/?id=100
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

O spółce

Emitent powstał w 2016 roku pod nazwą PDF Legal. Skrót PDF należy czytać jako „prawnicy dla firm”. Z czasem spółka zmieniła nazwę na GSB Finance i zaczęła świadczyć usługi finansowe, m.in. księgowe.

Teraz zajęła się tworzeniem gier i jest w trakcie zmiany nazwy na Golden Eggs Studio. Tak częste zmiany profilu działalności oraz nazwy nie budzą mojego zaufania. Opisywałem to wcześniej przy okazji emisji akcji firmy Premium Funds.

Przypatrzmy się jednak bliżej spółce i parametrom emisji

Informacje o emisji

Golden Eggs Studio (będę używał już nowej nazwy) działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Oznacza to, że inwestorzy nie zapisują się na akcje, ale udziały.

Oferta dotyczy od 80 do 100 udziałów, które stanowić będą od 7,41 do 9,09% w kapitale spółki. Jeden udział wyceniono na 14.000 zł co oznacza że cała firma wyceniona została na 14 mln zł. Czy to dużo?

Wycena spółki

Moim zdaniem bardzo dużo. Spółka nie ma za bardzo czym się pochwalić. Na stronie emisji znajdziemy kilka tytułów już stworzonych gier, ale jak słusznie zauważył jeden z potencjalnych inwestorów – gry te nie zostały stworzone przez emitenta. Nie wiemy, jaki jest wkład Golden Eggs w tworzenie tych gier i jakie jest doświadczenie emitenta w branży.

Niestety często powinienem używać w tekście określenia „nie wiemy”. Spółka nie udostępniła dokumentu ofertowego, tłumacząc się tym, że jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nie musi tego robić. W zamian zachęca do zadawania pytań.

Za to jest ode mnie spory minus. Żeby pytać trzeba wiedzieć o co zapytać. A bez dokumentu ofertowego jesteśmy pozbawieni cennego źródła informacji, np. o czynnikach ryzyka. W dokumencie tym firmy zamieszczają wszystkie istotne informacje mające wpływ na wycenę.

Wyniki finansowe

Żeby dotrzeć do dokumentów finansowych trzeba się trochę nagimnastykować. A wystarczyło umieścić wszystko na stronie emisji.

Spółka nie umieściła pełnych danych finansowych, a jedynie rachunek zysków i strat. Może dlatego, że może się w nim pochwalić zyskiem. Pamiętajmy jednak, że jest to wynik jedynie z działalności finansowej a nie z gamingu. Nie wiemy więc czego można się spodziewać po produkcji gier.

Zerknijmy jednak na te dane. W 2019 roku przychody wyniosły 420 tys. zł a zysk netto 15 tys. zł. Wynik z tego roku (na dzień 22.10) pokazuje 323 tys. zł przychodu i 43 tys. zł zysku. To bardzo przeciętne wyniki jak na firmę wycenioną na 14 milionów złotych.

Inne (bardziej istotne) dane nie są już zaprezentowane. Trzeba samemu do nich dotrzeć. Z informacji zamieszczonych w KRS wynika, że kapitał własny na koniec 2018 roku wynosił 120 tys. zł. Nie sądzę aby teraz był dużo wyższy – pamiętajmy, że zysk w ubiegłym roku był symboliczny.

Cele i silne strony

Z przymrużeniem oka patrzę na plan spółki umieszczony na jednostronicowej prezentacji dla inwestorów. Czytamy w niej, że planem jest m.in. :

  • Debiut na początku 2022 roku
  • W przyszłości planowana wypłata dywidendy
  • Zysk w pierwszym roku działalności i powiększanie go co roku
  • Produkcja jak największej ilości dopracowanych gier
  • Pozyskiwanie nowych zespołów

Bardziej ogólnie nie dało się chyba napisać. Ale to nic w porównaniu z silnymi stronami, które spółka sama wypisała. Jedną z silnych stron jest… „Już w pierwszym roku spółka planuje pokazać dochód”.

Do tej pory myślałem, że silną stroną firmy mogą być stabilne przychody, posiadane marki, duże doświadczenie czy wysokie kapitały. Okazuje się jednak, że silną stroną może być to, że spółka planuje dochód.

Podsumowanie

Żeby nie być za bardzo na nie, dodam że zapowiadane tytuły mają szansę zaistnieć na rynku. Ciekawie wygląda szczególnie Pope Simulator. To gra, która moim zdaniem, może się „sprzedać”.

Dla mnie to jednak za mało, by zainwestować w spółkę. Już na starcie firma otrzymuje minus za znikomą ilość informacji niezbędnych do rzetelnej wyceny.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Golden Eggs nie dysponuje żadnym wartościowym majątkiem, dotychczasowe wyniki są symboliczne a częste zmiany profilu działalności nie wróżą zbyt dobrze na przyszłość.

To nie jest inwestycja dla mnie. Zachęcam jednak do wyrobienia własnej opinii po zapoznaniu się z informacjami zamieszczonymi na stronie emisji.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook