Jeszcze kilka zdań o Circu Eco

Jeszcze kilka zdań o Circu Eco

20 lipca, 2021 0 przez Crowdnews.pl

Trzy tygodnie temu pisałem o „okazji inwestycyjnej”, jaką jest podobno nabycie udziałów w firmie Circu Eco. Robi się tu coraz ciekawiej.  

Emisja Circu Eco

Przy ofercie Circu Eco pomaga Oliver Capital. Jak możemy dowiedzieć się ze strony internetowej, jest to firma inwestycyjna, która od roku zajmuje się m.in. pozyskiwaniem kapitału dla spółek Janusza Palikota. Swoje wątpliwości związane z Circu Eco zawarłem w tekście Słyszeliście o Circu Eco? Ja bym uważał…

Przypomnę, że zwróciłem uwagę głównie na wyjątkowo skąpe informacje na temat projektu. Co więcej, aby uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji, należało wcześniej zobowiązać się do inwestycji. Z rezerwą podchodziłem (i nadal to robię) do obietnicy 25,5% rocznego zysku, dzięki inwestycji w udziały Circu Eco.

Odpowiedź spółki

Na mój tekst zareagował Pan Krzysztof Knecht, który zgodnie z danymi CEIDG prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą „Oliver Capital Krzysztof Knecht”. 

Pan Krzysztof napisał w komentarzu pod postem na FB:

Przy tym startupie 20 albo 25 % to nie fikcja tylko czysta matematyka poparta biznesplanem i audytem zewnętrznej firmy. Szkoda, że twórca komentuje całą sprawę a sam o nic nie zapytał… na stronie internetowej są wszystkie informacje… więc może po prostu nie chciało się czytać…. My jako Firma Oliver Capital Poland nie chcemy się kłócić ani pozywać twórców ale prosimy chociaż o zaznajomienie się z projektem

Strona internetowa

To czy na stronie projektu są wszystkie informacje – każdy może ocenić sam. Wystarczy odwiedzić stronę https://oliver-capital.pl/ekologia/. Radzę jednak się pospieszyć. Nie wiem jak długo strona firmy będzie jeszcze istniała. Niepokoi mnie komunikat, który pojawia się na niej od kilku dni. Wskazuje on na to, że Pan Krzysztof Knecht zalega z płatnością dla twórcy strony.

Patronite
Screen ze strony Oliver Capital

Screen ze strony Oliver Capital

Zaległości?

Każdy szanujący się inwestor przed zainwestowaniem swoich pieniędzy sprawdzi kto stoi za projektem. Tymczasem gdy wpisałem w wyszukiwarkę imię i nazwisko twórcy tej platformy, jako jeden z pierwszych adresów pojawił się: https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/283817/Noble-Invest-Krzysztof-Knecht. Na stronie tej pojawia się informacja o przeterminowanym długu na kilka tysięcy złotych. 

W odpowiedzi na wspomniany komentarz Pana Knechta napisałem:

Dziękuję za komentarz. prosiłbym o wyjaśnienie za co spółka miałaby mnie pozywać? Za subiektywne skomentowanie emisji? Bardzo chętnie zaznajomiłbym się z projektem, gdybym tylko w tym celu nie musiał zobowiązywać się do inwestycji.

Pan Knecht odpisał:

pozew za utratę dobrego imienia bo jednak artykuł ma negatywny wydźwięk. Jak mówię wolimy rozmawiać niż się kłócić. Nikt od was nie pytał o projekt , nikt nie dzwonił nikt nie pisał maila. To pytanie czy chcieliście się dowiedzieć o co chodzi czy chcieliście źle napisać o mojej firmie i o firmie Circu Eco. Do tego te wstawki nie zaufałbym tym ludziom ?

Moja odpowiedź

Wielokrotnie już pisałem na blogu, ale jak widać – muszę to robić częściej. Nie interesują mnie indywidualne rozmowy z Prezesami, twórcami projektów, kadrą zarządzającą. Dla mnie liczy się to co w dokumentach i oficjalnie na stronie emisji. Po co miałbym rozmawiać np. z Prezesem? Czy przekazałby on mi inne informacje niż na stronie emisji?

W tym przypadku Sz. P. Knecht pisze o rzekomej utracie dobrego imienia, jednocześnie pozwalając na to, aby w tak widocznych miejscach znajdowały się informacje o niezapłaconych należnościach. Nawet na stronie własnej firmy (sic!). Przypomnę też, że wszystkie teksty są moją subiektywną opinią na temat różnych „okazji inwestycyjnych”. Za każdym razem namawiam Czytelników do wyrobienia własnego zdania, i tak samo robię to też teraz. 

Podsumowanie

Nie wiem ile jeszcze macie czasu, aby ewentualnie zapoznać się z ofertą. Gdy pisałem poprzedni tekst (29 czerwca) na stronie emisji znajdowała się informacja, że do końca oferty pozostało 76 dni. Od tego czasu minęło 21 dni. „Licznik” emisji nie pokazuje jednak 55 dni do końca, ale… 48!

Te 48 dni do końca oferty wisi zresztą już od kilkunastu dni. Dziwna sprawa:

Oliver Capital

Screen ze strony Oliver Capital

Tak jak pisałem powyżej – zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony emisji (mam nadzieję, że webmaster dostanie w końcu swoje pieniądze). Trzymam też kciuki za sukces spółki Circu Eco. Liczę na to, że za jakiś czas pokaże mi, jak bardzo się myliłem ze swoimi wątpliwościami. 


Lubisz moje teksty? Polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us: