Odpowiedź Implant SA na moje pytania


W ubiegłym tygodniu skomentowałem trwającą emisję akcji Implant SA. Zadałem w niej kilka pytań, na które wczoraj spółka odpowiedziała. Oto odpowiedź emitenta na kluczowe kwestie.

Emisja akcji Implant SA

EmitentEmitentImplant S.A.
BranżaBranżanieruchomości
Kwota zbiórkiKwota zbiórki4 mln zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany9,09%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 37 - 41 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna37,05 zł - akcje serii B
39,11 zł - akcje serii C
41,17 zł - akcje serii D
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji5.398 akcji serii B
46.024 akcji serii C
48.579 akcji serii D
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 26.05.2021
Cel emisjiCel emisjiinstalacja pomp ciepła, budowa i wyposażenie studia kulinarnego i 5 barów, finalizacja budowy części retailowej, marketing, Łapacz Smogu
Strona emisjiStrona emisjihttps://implantyourself.com/

Moją analizę oferty zawarłem w tekście Emisja akcji Implant SA – więcej pytań niż odpowiedzi. We wpisie (oraz na stronie emisji) zadałem spółce kilka kluczowych według mnie pytań. Oto one:

  1. W jaki sposób dokonano wyceny spółki akcyjnej?
  2. Czy spółka zakłada przeprowadzenie kolejnych emisji akcji?
  3. Skąd będą pochodzić środki na spłatę obligacji zapadających w tym roku? Czy będzie to rolowanie obligacji?
  4. Czy wymienione na stronie planowane finansowanie (nowa emisja obligacji, inwestor) będą wystarczające do ekspansji w nowych miastach?
  5. NEH sp. z o.o. w całości należy do Implant. W jaki sposób dokonano transakcji, skoro wniesiony kapitał to 25 tys. zł? Czy środki na wykup sp. z o.o. pochodziły ze wspomnianej pożyczki od założycieli? Ile kosztowała sp. z o.o.?
  6. Czy cena emisyjna 1 mln akcji serii A wynosiła 10 groszy?
  7. Dlaczego spółka nie opublikowała na stronie wyników, ale konieczne jest pisanie maila z prośbą o dane? W eKRS nie widzę wyników za 2019 r. Co jest przyczyną?
  8. I jeszcze jako uzupełnienie, bo nie jestem pewien czy wszystko dobrze zrozumiałem. Inwestorem i wykonawcą projektu jest NEH sp. z o.o. sp. komandytowa, w której komplementariuszem odpowiadającym całym swoim majątkiem jest NEH sp. z o.o. I ta spółka z o.o. posiada 10% udziału w zyskach, natomiast pozostałe 90% należy do 5 osób fizycznych, które za zobowiązania odpowiadają do wysokości wniesionego wkładu, tj. do kwoty 25 tys. zł? I spółka akcyjna, która teraz emituje akcje ma 100% udziałów w sp. z o.o., która z kolei ma 10% udziału w zyskach sp. z o.o. sp. komandytowej, która jest inwestorem w Implancie? Tak wynika z informacji dodatkowej do sprawozdania finansowego za 2018 rok. Coś się zmieniło od tego czasu?

Odpowiedź Implant SA

Na moje pytania odpowiedział Prezes Zarządu Implant SA, Pan Zbigniew Bagiński.

Wycena Implant SA

Wycena – metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych (DCF). Składa się z dwóch elementów:
– wyceny warszawskiego projektu Implant – stanowi to 50% wartości firmy.
– wyceny dwóch kolejnych projektów, których budowę planujemy rozpocząć w przyszłym roku. Stanowi to pozostałe 50% wartości firmy. Projekty te będą mniejsze o ok. 20-30% niż projekt warszawski. Zakładamy podobną strukturę finansowania (środki własne + dłużne np. obligacje) i czas trwania projektów. Uruchomienie planujemy w 2023 roku.

Kolejne emisje akcji

Kolejne emisje – obecnie nie mamy takich planów. Niżej informuję w jakiej kolejności będzie odbywało się finansowanie przy kolejnych projektach. Staramy się nie „rozwadniać”.

Obligacje Implant SA

Spłata Obligacji – środki na spłatę będą pochodziły ze środków bieżącej działalności operacyjnej.

Ekspansja spółki

DM Copernicus prowadzi w naszym imieniu wstępne rozmowy z funduszami PE, które są zainteresowane finansowaniem skalowania projektu. Finansowanie kolejnych projektów będzie odbywało się zawsze zgodnie z hierarchią:
– ze środków własnych
– z emisji obligacji
– z emisji akcji.

Wykup sp. z o.o.

Sp. NEH vs IMPLANT S.A – kapitał Spółki Implant SA to 100 tys. PLN i został opłacony w całości przez założycieli. Z uwagi na to, że struktura akcjonariatu spółki NEH Sp z o.o. Sp.k. jest niemal identyczna jak Spółki Implant SA udziały Spółki NEH Sp. z o.o. oraz OPiO Spółki Neh Sp. Komandytowa zostały sprzedane po cenie nominalnej. Dążyliśmy do tego aby S.A. posiadało 100% kontroli i zysków.

Cena emisyjna serii A

Tak, cena akcji założycielskich w serii A to 10 groszy. Założyciele otrzymali akcje w takiej cenie ponieważ w zamian sprzedali udziały w spółkach Neh sp z o.o. i Nowa Epoka Handlu sp.k. po cenie nominalnej. W ten sposób spółka Implant SA uzyskała 100% udziałów zarówno w komandytariuszu jaki i komplementariuszu i ma prawa do 100% zysku z działalności projektu Implant.

Wyniki Implant

– Spółka Neh Sp. z o.o. opublikowała w KRS wyniki za 2019 r.
Implant SA została założona w 2020 roku więc nie prowadziła działalności w 2019 roku.
– Spółka NEH Sp. komandytowa opublikuje wyniki w tym miesiącu.

Powiązania pomiędzy spółkami

Aby uprościć obraz struktury kapitałowej możemy powiedzieć, że Implant SA, w wyniku zakupu udziałów i OPiO, posiada obecnie 100% udziałów zarówno w spółce z o.o. (komplementariuszu) oraz jest jedynym komandytariuszem w spółce komandytowej. Innymi słowy posiada 100% praw do zysków z projektu Implant.


Podsumowanie

Jeszcze raz bardzo dziękuję Spółce oraz Panu Prezesowi za odpowiedzi. Co prawda nie zmieniam swojej oceny emisji, ale teraz potencjalni inwestorzy mają poczucie, że kupują akcje spółki, która będzie posiadać 100% udziałów w zyskach z projektu a nie 10%, jakby to wynikało z odszukanych przeze mnie informacji. Szkoda tylko, że musimy opierać się na odpowiedzi udzielonej na forum. Wolałbym, żeby informacje te (np. umowa sprzedaży spółki komandytowej) znalazły się od razu w dokumencie ofertowym. Ułatwiłoby to podjęcie decyzji przez potencjalnych inwestorów.

Do tej pory akcje Implant SA objęło 84 inwestorów. Jeśli po lekturze wszystkich dokumentów uważasz, że warto zaryzykować to zapraszam na stronę emisji. Za spółkę trzymam kciuki i gdy tylko będę w Warszawie na pewno odwiedzę Implant.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Mentzen dał zarobić

Zobacz też

Mentzen dał zarobić

90% w 3,5 miesiąca. Tyle można było zarobić na akcjach Mentzen SA, biorąc udział w marcowej ofercie. Bardzo udany debiut spółki nie jest dla mnie żadną niespodzianką. Debiut akcji Mentzen…

CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł – giełdowy debiut blisko

Producent oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych CStore pozyskał blisko 520 tys. zł z emisji akcji. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje złożyć dokumenty do GPW…

RSS
Facebook
Facebook