Omnioxy – emisja akcji producenta komór hiberbarycznych

Omnioxy – producent komór hiperbarycznych rozpoczyna emisję akcji. Co warto wiedzieć o ofercie i spółce?

Emisja akcji Omnioxy

EmitentEmitentOmnioxy S.A.
BranżaBranżaProdukcja komór hiperbarycznych
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2.610.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany13,04%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 17,4 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna17,40 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji150.000 akcji
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 11.12.2020
Cel emisjiCel emisjiuruchomienie zakładu produkcyjnego, rozwój produktów, ekspansja geograficzna, marketing
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.omnioxy.com/
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

Analiza SWOT
Silne stronySłabe strony
- Doświadczenie biznesowe głównych akcjonariuszy,
- Szybko rosnący rynek,
Bardzo dobrze napisany dokument ofertowy - transparentność spółki,
- Osiągane zyski
- Krótka historia emitenta (działa dopiero od 2019 roku),
- Osobiste uprawnienia założycieli spółki (powoływanie większości członków RN bez względu na liczbę posiadanych akcji),
SzanseZagrożenia
- Grant na ekspansję zagraniczną,
- Większe wydatki konsumentów na zdrowie, rozrywkę i hobby,
- 3-letni lock-up na sprzedaż akcji przez głównych akcjonariuszy,
- Nowe produkty
- Recesja w gospodarce,
- Upadłość klientów spółki,
- Pojawienie się silnej konkurencji

O spółce

Spółka Omnioxy została zawiązana dnia 17 lipca 2019 r przez Adama, Marcina i Zygmunta Cegielskich.  Z dokumentu ofertowego wynika, że wszyscy trzej posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Współtworzyli markę TECHJET, czyli jednego z liderów w branży maszyn do cięcia strumieniem wody.

W 2018 roku założyciele firmy zainteresowali się hiperbaryczną terapią tlenową jako niemedyczną procedurą regeneracji organizmu. Analiza dostępnej oferty pokazała, że dostępne urządzenia i jakość obsługi posprzedażnej nie spełniają ich oczekiwań. W efekcie powstał pomysł na rozpoczęcie działalności w tej branży.

Komory hiperbaryczne służą do przyspieszania regeneracji organizmu. Z zabiegów w takich komorach korzystają osoby szukające sposobów na przedłużenie młodości, dbające o swoje zdrowie, urodę, a także potrzebujące wsparcia terapii wielu różnych schorzeń. Wśród klientów jest też wielu sportowców.

Parametry emisji

Przedmiotem emisji jest 150.000 akcji serii B po cenie emisyjnej 17,40 zł. Zapisy przyjmowane będą od 11 listopada do 11 grudnia 2020 r. (z możliwością przedłużenia o 2 miesiące) na stronie emisji. Zapis musi opiewać na minimum 100 akcji, tj. 1.740 złotych.

Z oferty Omnioxy chce pozyskać 2.610.000 złotych. Próg emisji ustalono na poziomie 260 tys. zł. Jeśli wszystkie oferowane akcje zostaną objęte to nowi akcjonariusze dysponować będą 13,04% udziałem w podwyższonym kapitale spółki.

Wyniki firmy

Choć emitent jest firmą nową (typowym start-upem) to już teraz może się pochwalić ciekawymi wynikami. W 2019 roku prowadził działalność jedynie przez kilka miesięcy, mimo to osiągnął 1.208 tys. zł przychodu i blisko 250 tys. zł zysku netto.

Pierwsze trzy kwartały bieżącego roku przyniosły 3.755 tys. zł przychodu i 414 tys. zł zysku. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę wielomiesięczną walkę z pandemią, co utrudnia prowadzenie działalności, kontakty handlowe, udział w tragach i t.p.

Wskaźniki rynkowe

Gdybym miał wycenić Omnioxy na podstawie wskaźników C/Z czy C/WK to napisałbym słabą ocenę. Przy annualizowanym zysku netto, wskaźnik cena do zysku wyniósłby ponad 31 a wskaźnik C/WK (cena do wartości księgowej) aż 23.

Nie zapominajmy jednak, że emitent to start-up. W takim przypadku wyceny wskaźnikowe nie mają sensu. Dlatego właśnie crowdfunding jest ryzykowny. Skazani jesteśmy trochę na wróżenie z fusów.

Kilka czynników przemawia jednak za inwestycją w Omnioxy. Do najważniejszych zaliczyłbym duże doświadczenie biznesowe założycieli spółki. Widać to pierwszych miesiącach działalności firmy.

Rynek na którym działa emitent jest perspektywiczny. Dodatkowo Omnioxy ma w nim pozycję lidera. Kolejną szansa jest ekspansja zagraniczna.

Cele Omnioxy

To właśnie pojawienie się na zagranicznych rynkach jest jednym z celów emisji akcji. Inne to uruchomienie zakładu produkcyjnego, rozwój produktów oraz marketing.

Co do debiutu giełdowego to prezes spółki wypowiada się ostrożnie i mówi o okresie 2-3 lat. Decyzja o pojawieniu się Omnioxy na NewConnect lub na rynku głównym GPW już zapadła, ale data debiutu jest jeszcze sprawą otwartą.

Minusy

W ofercie nie brakuje zagrożeń i minusów. Jakbym miał wskazać największy to wymieniłbym osobiste uprawnienia założycieli do powołania łącznie 4 członków rady nadzorczej. Jeśli dopiszę, że według statutu rada nadzorcza Omnioxy liczy od 3 do 7 członków to widzimy, że jest w całości zdominowana przez założycieli.

O ile teraz to jest logiczne i zrozumiałe będzie również po emisji (nowi akcjonariusze będą posiadać maksymalnie 13% akcji), o tyle w przyszłości ten zapis będzie musiał być zmieniony.

Zagrożeniem dla firmy jest przedłużająca się pandemia. Spowoduje ona, że wiele osób zrezygnuje z otwarcia własnego biznesu (np. gabinetu z komorami hiperbarycznymi). Już działające biznesy mogą z kolei zostać zamknięte. Nieco inaczej widzi to spółka.

Według prezesa Omnioxy pojawiają się klienci, którzy chcą zmienić branżę i szukają pomysłu na nowy biznes. Dodatkowo podaje, że komory hiperbaryczne, według różnych badań, są skuteczne w leczeniu schorzeń będących następstwem COVID-u.

Podsumowanie

Emisja akcji Omnioxy to kolejna oferta, która mi się podoba. Biorąc w niej udział sporo ryzykujemy, ale według mnie warto to ryzyko podjąć.

Sam jeszcze nie wiem czy akcje kupię, ale emisję oceniam na plus. To nie wydmuszka, ale firma z konkretnym biznesem, zyskami i ciekawymi perspektywami. Dodatkowo wycena firmy na poziomie 17,4 mln zł nie wydaje się jakoś wygórowana (warto porównać z opisywaną niedawno firmą Foxbuy).

Szczególnie podoba mi się dokument ofertowy, który został bardzo starannie napisany. Pokazuje on, że spółka traktuje poważnie potencjalnych inwestorów.

Zachęcam do jego lektury i wyrobienia własnego zdania o emisji. Szczegóły oferty znajdziesz na stronie emisji. Start zapisów 11 listopada br. o godz. 8:00.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Brave Lamb Studio z urealnioną wyceną. Wartość akcji ponad 90% w dół?

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook