Prezes Megasam24.pl odpowiada

Prezes Megasam24.pl odpowiada

21 lutego, 2022 0 przez Maciejka

Wracam jeszcze do trwającej emisji akcji Megasam 24.pl. Dziś prezentuję odpowiedź Prezesa na słabe punkty i zagrożenia wskazane przez Czytelnika bloga – Pana Stanisława.

Akcje Megasam24.pl

EmitentEmitentMegasam24.pl PSA
BranżaBranżasklep internetowy
Kwota zbiórkiKwota zbiórki1 mln PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany10,16%
Wycena spółkiWycena spółki pre-ipo (wg ceny emisyjnej) 8,8 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna17,68 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji56 562 akcji serii B
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 18.03.2022
Cel emisjiCel emisjiśrodki trwałe, marketing, rozbudowa zespołu
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.megasam24.pl

Ze wspomnianymi słabymi stronami i zagrożeniami można zapoznać się we wpisie 2 różne spojrzenia ma Megasam24.pl. Oto odpowiedź, którą przygotował Pan Dariusz Krzysztoporski, Prezes emitenta.

Odpowiedzi Prezesa:

Budynek klasy A+

Sukces naszej firmy jest oparty na dwóch filarach – na bardzo szybkim zdobywaniu klientów dzięki ponadprzeciętnej obsłudze i na minimalizowaniu kosztów tam gdzie nie ma potrzeby ich ponosić. Ponieważ nie widzimy potrzeby otwierania dodatkowego biura, a nasz magazyn jest wynajmowany i niedługo będziemy go zmieniać na większy to we wspomnianym budynku klasy A+ mamy adres rejestrowy i obsługę poczty. Kosztuje nas to 70 zł miesięcznie.

Celebryci

Za filmy z dodatkowych korzyści dla akcjonariuszy Celebryci otrzymają 154,99 zł za jeden film. Co jest niewielkim procentem pakietów gdzie te filmy są oferowane. Szczerze mówiąc, analizując poprzednie emisje, to nasze pakiety są zaprojektowane dużo bardziej oszczędnie, choć dają akcjonariuszom dużo więcej korzyści (np. rabaty na zakupy, przy których akcjonariusz swoimi zakupami w sklepie niejako finansuje zakup akcji).

Odnośnie filmów chwalących spółkę to są one skierowane do klientów i dzięki nim cały czas zwiększamy sprzedaż. W tym wypadku konwersja akcji reklamowej z celebrytami jest jedną z największych jaką kiedykolwiek mieliśmy. Proszę zwrócić uwagę, że celebryci nie namawiają akcjonariuszy do kupowania akcji, bo to faktycznie uważam za marnowanie środków. Na stronie emisji są użyci do zaprezentowania jak komunikujemy się z klientem końcowym.

Przejęcia

Przejmowanie innych sklepów na tym etapie jest oczywiście normalne i jest fantastyczną transakcją jeśli jest uzasadniona cenowo. Na każdym z tych przejęć zdobyliśmy tyle klientów, że wydając taką samą kwotę na reklamę nie osiągnęlibyśmy nawet połowy tego efektu. Powiększanie bazy klientów i usuwanie konkurencji sprawdzają się świetnie :).

Jak dotrzemy na czas w umówionym przedziale czasowym?

Tym się właśnie zajmujemy od 19 miesięcy. Dowieźliśmy już ponad 20.000 zamówień, więc chyba już zupełnie nie trzeba się martwić czy damy radę dowozić zamówienia w warszawskich korkach :).

Udogodnienia dla seniorów

To na przykład kafelki produktowe większe 4 razy od konkurencji. Usunięte wszystkie reklamy, komunikaty i inne elementy strony które utrudniają poruszanie się po niej. Możliwość składania zamówień telefonicznych, możliwość płatności gotówką. Osoby powyżej 60 roku życia to największa nasza grupa klientów i regularnie otrzymujemy od nich ciepłe słowa o jakości obsługi w naszym sklepie.

Krzysztof Ibisz

Proszę pamiętać, że Krzysztof Ibisz promuje nasz sklep, a nie emisję akcji. Tak miedzy nami to my byliśmy pierwsi, bo nasze posty nagraliśmy już w październiku, a MKW nam zrobiło psikusa (zapewne niecelowo) 🙂

Wycena, a kapitał zakładowy

Nie można w tym wypadku mylić kapitału zakładowego z wyceną spółki. Kwota 500.000 zł to kwota, którą jedyny udziałowiec wpłacił do spółki w dniu zmiany formy prawnej sklepu z jednoosobowej działalności gospodarczej w prostą spółkę akcyjną. Jest to kwota, która była potrzebna w danej chwili do zakupu samochodów, sprzętu, itd., a nie wartość spółki, którą określić można na podstawie jej możliwości do przynoszenia zysków. Tak jak dzisiejsza wartość rynkowa Facebooka wynosząca 514 miliardów dolarów nie oznacza, że firma Facebook posiada nieruchomości, samochody czy gotówkę na koncie w wysokości 514 miliardów dolarów.

Wycena spółki Megasam jest oparta o dochód jaki ma ona szansę wygenerować w przyszłości dzięki środkom pozyskanym przez crowdfunding. Zresztą tak to działa w większości wycen.

Warto też zwrócić uwagę, że niewiele jest firm rozpoczynających crowdfunding, w które dotychczasowy właściciel zainwestował ponad milion złotych.

Wyniki finansowe

Ja w swoim tekście Dlaczego nie ocenię emisji Megasam24.pl? zwróciłem głównie uwagę na fakt braku opublikowania jakichkolwiek danych finansowych. Spółka na stronie emisji argumentując swoją wycenę podaje, że została ona sporządzona m.in. „na podstawie dotychczasowej historii finansowej Spółki”.

Jako inwestor chciałbym więc poznać te dane finansowe, które były podstawą wyceny spółki. Pan Prezes poinformował, że wyniki firmy nie są tajemnicą i może je otrzymać każdy, kto się o nie zwróci. Jeśli więc jesteście zainteresowani emisją, warto poprosić spółkę o podesłanie tych danych.

Przypominam, że szczegóły oferty Megasam24.pl dostępne są na stronie emisji na platformie Beesfund.

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Pytania do Wolf & Oak Distillery