Raccoons Studio – 100 udziałów do „wzięcia”

Raccoons Studio – 100 udziałów do „wzięcia”

30 września, 2020 0 przez Crowdnews.pl

Na platformie FindFunds trwa emisja udziałów spółki Raccoons Studio. To oferta dla zasobniejszych inwestorów – jeden udział kosztuje 12.000 zł.

Emisja Raccoons Studio

EmitentEmitentRaccoons Studio sp. z o.o.
BranżaBranżagaming
Kwota zbiórkiKwota zbiórki960.000 - 1.200.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany7,41 - 9,09%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 12 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna12.000
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych udziałów80 - 100
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 20.10.2020
Cel emisjiCel emisjirozwój i zwiększenie skali działalności
Strona emisjiStrona emisjihttps://findfunds.pl/kampania/?id=99

Raccoons Studio – informacje o emisji

Emitent działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Oznacza to, że inwestorzy nie obejmują akcji, ale udziały.

Jeden udział wyceniony został na 12 tysięcy złotych. Taka jest też minimalna kwota inwestycji. Łącznie spółka zamierza wyemitować 80 – 100 udziałów, dzięki czemu pozyska do 1.200.000 zł.

W przypadku objęcia wszystkich oferowanych udziałów, nowi inwestorzy posiadać będą 9,09% udziału w kapitale firmy.

Ustalając cenę emisyjną udziałów na poziomie 12 tysięcy złotych, wyceniono spółkę na poziomie 12 milionów złotych.

O spółce

Raccoons Studio jest spółką córką BeardedBrothers.games. Niedawny emitent posiada w niej 60% udziałów. Firma powstała niedawno – w KRS zarejestrowana została 3 września 2020 roku. Formalnie nie ma więc nawet miesiąca.

W swojej strategii chce się skupić na produkcji gier konsolowych (Nintendo Switch, Xbox One, Playstation 4 oraz na konsole nowej generacji).

Czy warto zainwestować?

Tym razem nie będzie klasycznej analizy opłacalności inwestycji – nie sposób przeanalizować spółki, która dopiero co została zawiązana.

Patronite

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie emisji, firma planuje osiągnąć przychody na poziomie 10.000 zł miesięcznie na grę, co już po pierwszym roku ma pozwolić na finansowanie dalszych produkcji z własnych środków.

Planowany łączny przychód w 2021 to 500.000 zł, a w 2022 to 1.000.000 zł.
Plany jak zwykle wyglądają obiecująco, ale pamiętajmy, że „papier przyjmie wszystko”. Póki co jednak, mamy do czynienia z firmą, która powstała kilka tygodni temu i jedyne co posiada to 50.000 zł kapitału wniesione przez założycieli oraz ich doświadczenie.

Podsumowanie

W tej sytuacji wycena spółki na poziomie 12 milionów złotych wydaje mi się przesadzona. Jak już wielokrotnie jednak pisałem – specjalistą od gamingu nie jestem.

Jednego jestem pewien – inwestycja w Raccoons Studio, podobnie jak w każdą inną firmę na tym etapie działalności, jest bardzo ryzykowna. Jeśli lubisz ryzyko to zapoznaj się ze szczegółami oferty na stronie emisji.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Greyhound Group - takich emisji wolałbym nie widzieć