Rusza ciekawa oferta Render Cube


Nie jestem entuzjastą producentów gier, ale oferta Render Cube wygląda ciekawie. Warto chyba przyjrzeć się bliżej emisji promowanej na platformie CrowdConnect. 

Emisja Render Cube

EmitentEmitentRender Cube SA
BranżaBranżagemadev
Kwota zbiórkiKwota zbiórki3,9 mln zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany2,43%
Wycena spółkiWycena spółki pre-ipo (według ceny emisyjnej) 156 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna150 zł - akcje serii C
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji25.900 akcji serii C
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 03.08.2021
Cel emisjiCel emisjirozbudowa studia, zatrudnienie dodatkowych programistów
Strona emisjiStrona emisji
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

Akcje Render Cube

Już jutro o godz. 10:00 na platformie CrowdConnect ruszy otwarta transza emisji akcji Render Cube. Łącznie oferta podzielona jest na dwie transze po 12 950 akcji serii C. Cenę emisyjną ustalono na poziomie 150 zł. 

Zapisy w transzy otwartej rozpoczną się we wtorek 27 lipca i potrwają maksymalnie do 3 sierpnia. Biorąc pod uwagę spore zainteresowanie spółką, sądzę że tym razem zapisy mogą potrwać dużo krócej. 

Minimalny zapis na akcje Render Cube musi opiewać na 20 walorów o łącznej wartości 3 tysiące złotych. Maksymalnie można w transzy otwartej objąć 200 akcji. 

Ocena emisji

Z powodu przedłużającego się u mnie okresu wakacyjnego 🙂 i niechęci do branży gier, nie napisałem żadnego bardziej szczegółowego tekstu na temat trwającej oferty. Muszę jednak przyznać, że to jedna z ciekawszych emisji na platformie CrowdConnect od dłuższego czasu.

W przeciwieństwie do wielu wcześniejszych emitentów, Render Cube już teraz ma czym się pochwalić. Spółka ma w swoim portfolio grę, która cieszy się zainteresowaniem graczy. Osiąga spore przychody (realne a nie z tytułu wzrostu zapasów) i zyski. 

Za spory plus można uznać fakt, że cena emisyjna za akcje jest taka sama, jak w niedawnej ofercie publicznej. Z dokumentu ofertowego wynika, że posiadaczem 7866 akcji emitenta należy do Carpathia Capital ASI – spółki powiązanej z Domem Maklerskim INC. Pakiet ten według ceny emisyjnej jest wart blisko 1,2 mln zł. Najważniejsze jest to, że akcje te Carpathia również nabywała za 150 zł. Pokazuje to, że „drobni” inwestorzy są tym razem traktowani na równi z „dużymi”. 

Czytelnicy bloga już dobrze wiedzą, jak to zazwyczaj wygląda z różnymi cenami emisyjnymi dla wybranych inwestorów.

Podsumowanie

Jak to zazwyczaj bywa z emisjami na platformie CrowdConnect, spółka udostępniła bardzo szczegółowe informacje, które pozwalają na dokładną analizę oferty. Co więcej – na taką analizę dała nam sporo czasu. Bardzo mi się podoba takie podejście. 

Ja akcji Render Cube nie zamierzam kupować. Jak już wielokrotnie pisałem – branża gamedev do mnie nie przemawia a nie lubię inwestować w coś, czego nie do końca rozumie. Tym razem jednak jestem pozytywnie zaskoczony. Ryzyka oczywiście są i warto wziąć je pod uwagę. Nie wątpię jednak, że oferta będzie cieszyła się zainteresowaniem inwestorów. Wygląda to całkiem sensownie.

Zachęcam do odwiedzenia strony emisji i przeanalizowania emisji.

 

Lubisz moje teksty? Polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:
Czytaj też:   Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook