Titanite Games – co musisz wiedzieć o emisji

Na platformie FindFunds wystartowała oferta spółki Titanite Games. Co trzeba wiedzieć o firmie i ofercie zanim złożysz zapis?

Czy warto kupić udziały w Titanite Games?

EmitentEmitentTAP IN GAMES sp. z o.o.
BranżaBranżaprodukcja gier
Kwota zbiórkiKwota zbiórkimin. 1.380.000 PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany9,09% - 11,82%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 13,8 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna2.300 zł za udział
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych udziałów600 - 804 udziałów
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 09.09.2020
Cel emisjiCel emisjiwydanie nowych tytułów
Strona emisjiStrona emisjihttp://www.findfunds.pl
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

Emisja Titanite Games

Firma nosi formalną nazwę TAP IT GAMES, jednak jest w trakcie zmiany na Titanite Games i to właśnie tą drugą nazwą częściej się posługuje.

Emitent działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) co oznacza, że w trwającej ofercie inwestorzy nie obejmują akcji ale udziały. 

Parametry emisji

Titanite Games zamierza pozyskać z oferty od 1.380.000 do 1.849.200 zł poprzez emisję od 600 do 804 udziałów. Cenę emisyjną ustalono na poziomie 2.300 zł za udział.

W zależności od liczby objętych udziałów, nowi inwestorzy stanowić będę od 9,09% do 11,82% podwyższonego kapitału spółki.

Zapisy na udziały w TAP IT GAMES sp. z o.o. rozpoczęły się dziś na platformie FindFunds.pl i potrwają 60 dni.

Wycena spółki

Ustalając cenę emisyjną na takim poziomie wyceniono firmę na 13,8 mln zł. Czy to uzasadniona wycena? Moim zdaniem zdecydowanie nie. Choć w prezentacjach dla inwestorów emitent chwali się doświadczeniem i sukcesami to lektura dokumentów finansowych pokazuje, że mamy do czynienia ze spółką bez żadnego majątku.

Bilans sporządzony na koniec czerwca br. pokazuje, że spółka dysponowała majątkiem o wartości… 31 tys. zł. Tak – trzydzieści jeden tysięcy. Była to prawie wyłącznie gotówka. Jednocześnie zadłużenie wynosiło 3,6 tys. zł. „Na papierze” emitent jest wart trochę ponad 27 tys. zł.

Wyniki Titanite Games

Również wynikami finansowymi spółka za bardzo pochwalić się jeszcze nie może. Po pierwszym półroczu przychody wyniosły 103 tys. zł a zysk netto 22 tys. zł. W mojej ocenie sama działalność w branży gamingowej nie upoważnia do takich optymistycznych wycen.

Prognozy na przyszłość mówią o przychodach na koniec roku w wysokości 350 tys. zł a później wzrost do 1,25 mln zł w 2021 roku i 1,83 mln zł w 2022 roku. Zysk netto ma wynieść 70 tys. w 2020 r., 670 tys. w 2021 r. i 960 tys. w 2022 roku. Trudno mi ocenić na ile realne są te prognozy.

Podsumowanie

Osobiście nie jestem przekonany do inwestycji w spółkę, którą wyceniono na 13,8 mln zł a jedyne co posiada to gotówka w wysokości ok. 30 tys. zł.

Są inwestorzy, którzy lubią ryzyko i którzy dostrzegą potencjał w spółce. Mam nadzieję, że mój tekst ich nie zniechęci. Ja preferuję inne firmy.

Parametry emisji są tak skonstruowane, że nowi inwestorzy biorą na siebie całe finansowe ryzyko przedsięwzięcia a otrzymują w zamian jedynie około 10% udziałów.

Obawiam się, że gdy hossa w branży gamingowej się skończy to wyceny tego typu spółek „polecą na pysk”. Mam nadzieję, że obecny emitent zdąży do tego czasu zadebiutować na NewConnect. Wniosek o debiut na NewConnect ma zostać złożony w II kwartale przyszłego roku.

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta to zapoznaj się ze szczegółami na platformie Findfuns.pl.

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook