Dematerializacja akcji – pytania i odpowiedzi [wideo]

Dematerializacja akcji od 1 marca 2020 roku stanie się obowiązkowa dla wszystkich spółek akcyjnych. Oznacza to, że papierowe akcje zostaną zastąpione zapisem cyfrowym. Co o tej operacji muszą wiedzieć inwestorzy?

Dematerializacja akcji

Nowe przepisy nakładają obowiązki nie tylko na emitentów. Również inwestorzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do wykonania kilku czynności. Jeśli tego nie zrobią mogą np. stracić prawo do dywidendy czy do udziału w walnych zgromadzeniach.

Komu i kiedy inwestorzy muszą odesłać posiadane akcje? Co się z nimi później stanie? O tym wszystkim w poniższym wideo opowiada dwóch ekspertów z Domu Maklerskiego Navigator.

Wystąpienie jest nagraniem z wydarzenia Investors Day organizowanego przez platformę Beesfund.

Zapraszam do obejrzenia materiału.

Dematerializacja akcji. Beesfund i crowdinvesting

Platformie Beesfund dziękuję za udostępnienie ciekawego materiału. Temat dematerializacji akcji dostarcza problemów nie tylko inwestorom, ale też wielu emitentom.

Inwestorów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy zapraszam do lektury moich tekstów w dziale Dla początkujących.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂

Warto dołączyć też do grupy Crowdfunding udziałowy.


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook