Dematerializacja akcji – pytania i odpowiedzi [wideo]

Dematerializacja akcji – pytania i odpowiedzi [wideo]

29 listopada, 2020 0 przez Crowdnews.pl

Dematerializacja akcji od 1 marca 2020 roku stanie się obowiązkowa dla wszystkich spółek akcyjnych. Oznacza to, że papierowe akcje zostaną zastąpione zapisem cyfrowym. Co o tej operacji muszą wiedzieć inwestorzy?

Dematerializacja akcji

Nowe przepisy nakładają obowiązki nie tylko na emitentów. Również inwestorzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do wykonania kilku czynności. Jeśli tego nie zrobią mogą np. stracić prawo do dywidendy czy do udziału w walnych zgromadzeniach.

Komu i kiedy inwestorzy muszą odesłać posiadane akcje? Co się z nimi później stanie? O tym wszystkim w poniższym wideo opowiada dwóch ekspertów z Domu Maklerskiego Navigator.

Wystąpienie jest nagraniem z wydarzenia Investors Day organizowanego przez platformę Beesfund.

Zapraszam do obejrzenia materiału.

Dematerializacja akcji. Beesfund i crowdinvesting

Platformie Beesfund dziękuję za udostępnienie ciekawego materiału. Temat dematerializacji akcji dostarcza problemów nie tylko inwestorom, ale też wielu emitentom.

Patronite

Inwestorów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy zapraszam do lektury moich tekstów w dziale Dla początkujących.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂

Warto dołączyć też do grupy Crowdfunding udziałowy.


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Ruszyła emisja Hemp & Brew. Nie widzę argumentów za