Dematerializacja akcji od 1 marca 2020 roku stanie się obowiązkowa dla wszystkich spółek akcyjnych. Oznacza to, że papierowe akcje zostaną zastąpione zapisem cyfrowym. Co o tej operacji muszą wiedzieć inwestorzy?
Dematerializacja akcji
Nowe przepisy nakładają obowiązki nie tylko na emitentów. Również inwestorzy w wielu przypadkach będą zmuszeni do wykonania kilku czynności. Jeśli tego nie zrobią mogą np. stracić prawo do dywidendy czy do udziału w walnych zgromadzeniach.
Komu i kiedy inwestorzy muszą odesłać posiadane akcje? Co się z nimi później stanie? O tym wszystkim w poniższym wideo opowiada dwóch ekspertów z Domu Maklerskiego Navigator.
Wystąpienie jest nagraniem z wydarzenia Investors Day organizowanego przez platformę Beesfund.
Zapraszam do obejrzenia materiału.
Dematerializacja akcji. Beesfund i crowdinvesting
Platformie Beesfund dziękuję za udostępnienie ciekawego materiału. Temat dematerializacji akcji dostarcza problemów nie tylko inwestorom, ale też wielu emitentom.
Inwestorów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy zapraszam do lektury moich tekstów w dziale Dla początkujących.
Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂
Warto dołączyć też do grupy Crowdfunding udziałowy.
Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.