Jak przeanalizować spółkę – link

Jak przeanalizować spółkę – link

7 czerwca, 2020 0 przez Crowdnews.pl

Od kilku dni przymierzałem się do napisania tekstu na temat kryteriów wyboru spółek godnych inwestycji.

Jak wybrać spółkę?

Wybór odpowiedniej spółki nie jest łatwy. Jeśli inwestycje traktujemy poważnie a nie jako zabawę to musimy poświęcić sporo czasu na przeanalizowanie spółek oferujących swoje akcje.

Taka analiza nie jest łatwa. Musimy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. W tekście miałem zamiar wypisać te najważniejsze, ale widzę, że ubiegł mnie Marcin Walkowski na blogu „Kasa w kieszeni”.

Nie będę pisał zatem swojego tekstu – odsyłam do artykułu Marcina – Crowdfunding udziałowy (2/2) – W co inwestować.

Od siebie tylko dodam, że zastanawiając się nad inwestycją w akcje oferowane na platformach crowdfundingowych odpowiadam sobie na pytanie czy gdybym dostał propozycję przejęcia całej firmy a nie pojedynczych akcji to czy kupiłbym taką spółkę za cenę proponowaną w emisji?

Inwestycje traktuję nie jako zakup akcji, które będę chciał sprzedać drożej, ale jako zakup części przedsiębiorstwa. Czy chciałbym być właścicielem tej spółki wiedząc, że nigdy nie zadebiutuje na giełdzie?

Takie podejście powoduje, że być może jestem zbyt ostrożny i skreślam część firm, które mają szanse na osiągnięcie sukcesu. Z drugiej jednak strony ograniczam ryzyko spektakularnych strat.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Dematerializacja akcji - pytania i odpowiedzi [wideo]