Co się dzieje z Samito? – pytania do spółki


Inwestorów niepokoją ostatnie wieści ze spółki Samito, która już kilkanaście miesięcy temu miała zadebiutować na NewConnect. 

Emisja akcji Samito

Oferta akcji Samito odbyła się prawie 2 lata temu, w II kwartale 2021 roku. Opisywałem ją w tekście Samito wzmocni branżę e-commerce na NewConnect. Działalność firmy polega na tworzeniu narzędzi wsparcia kampanii marketingowych oraz procesów sprzedaży w sieci Internet. Środki pozyskane z emisji miały być przeznaczone na rozwój produktów spółki, marketing oraz ekspansję zagraniczną. 

Samito. Screen ze strony emisji
Samito, screen ze strony emisji

Kiedy debiut Samito?

Spółka zapowiadała złożenie wniosku o dopuszczenie akcji do notowań na przełomie 2021 i 2022 roku. Minęło 1,5 roku i wniosek taki nie został jeszcze złożony. Emisja odbywała się przy wsparciu platformy CrowdConnect. W newsletterze rozsyłanym przez Grupę Kapitałową INC, zawierającym status projektów realizowanych przez grupę, Samito widnieje w pozycji „termin rozpoczęcia prac nad wprowadzeniem akcji do obrotu przez poniższe spółki jest zależny od decyzji ich zarządów”. 

Jednak nie tylko brak przygotowań do giełdowego debiutu niepokoi inwestorów. W połowie marca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, którego głównym punktem było głosowanie nad uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przez Spółkę zorganizowanej części przedsiębiorstwa. 

Sprzedaż majątku?

Jaki majątek miałby być sprzedany? Wyjaśnia to treść uchwały:

 1. całość praw własności intelektualnej do technologii systemu marketing automation („System”), w tym praw do kodu źródłowego;
 2. umowy z wszystkimi klientami Spółki korzystającymi z Systemu;
 3. prawa własności: (i) znaku towarowego Samito, (ii) wszelkich innych znaków towarowych i graficznych związanych z działalnością Systemu, (iii) serwisu samito.co (wraz z prawami do odpowiednich domen internetowych);
 4. umowy z pracownikami i współpracownikami pracującymi na rzecz rozwoju, utrzymania i komercjalizacji Systemu;
 5. wszystkie pozostałe aktywa, bazy danych i umowy niezbędne do prowadzenia działalności związanej z rozwojem, utrzymaniem i komercjalizacją Systemu.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki upoważnia Zarząd Spółki do ustalenia warunków (w tym
ceny) sprzedaży.

Brzmi bardzo niepokojąco i według inwestorów, z którymi rozmawiałem, spółka nie wyjaśniła skąd ten ruch. 

Czytaj też:   Będzie przymusowy wykup akcji Stars.Space?

Pytania do Samito

Zainteresował mnie ten temat. 2 dni temu wysłałem więc do emitenta kilka pytań:

 1. Jak można ogólnie skomentować obecną sytuację w spółce i perspektywy na przyszłość.
 2. W czasie crowdfundingowej oferty spółka twierdziła, że pozyskane środki pozwolą znacznie zwiększyć przychody „już od końca 2021 roku” Czy rzeczywiście przychody znacznie wzrosły?
 3. Jak wyglądają aktualne wyniki finansowe spółki?
 4. Na jakim etapie są prace nad giełdowym debiutem? Z czego wynika już ponad roczne opóźnienie?
 5. Jak zostały wydatkowane środki pozyskane z crowdfundingowej emisji akcji?
 6. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy 13.03 miało wyrazić zgodę na zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Czy taka zgoda została wyrażona? Jakie są szczegóły – kto miałby nabyć te aktywa i w jakiej cenie?
 7. Jaki jest powód takiej decyzji? Dlaczego spółka sprzedaje najważniejsze aktywa, które były podstawą wyceny firmy podczas emisji akcji?

Pytania wysłałem 2 dni temu. Odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem, ale jak tylko dotrą to zamieszczę je na blogu. 

 Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Wystartowała nowa emisja CStore
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook