UHY ECA – bo wyniki trzeba badać…

Dwa tygodnie temu zaproponowałem inwestycję w spółkę INC. Jeśli ktoś mnie posłuchał  to z pewnością tego nie żałuje. Przez kilka dni akcje wzrosły z 5 do 14 zł i jestem zdania, że to nie koniec wzrostów.

Inwestycja w akcje

Choć zysk z inwestycji w akcje INC wyniósł przez 2 tygodnie 180% to myślę, że cierpliwi inwestorzy mogą spodziewać się jeszcze lepszego wyniku. Dziś nie chcę jednak pisać o spółce INC i jej perspektywach.

Nawet jeśli uznamy, że INC to najlepsza spółka na całej giełdzie to rozsądny inwestor nie zaangażuje całego swojego kapitału w jeden walor. Dlatego od czasu do czasu będę starał się na tych łamach przedstawić jakąś propozycję inwestycji.

UHY ECA SA

Dziś chciałbym zaproponować mało znaną spółkę z rynku NewConnectUHY ECA. Pod tą tajemniczą nazwą (która brzmi jak jakieś zaklęcie) kryje się grupa kapitałowa, która świadczy usługi w zakresie audytu, podatków, księgowości i szkoleń. Dużą część przychodów zapewniają firmie usługi badania sprawozdań finansowych spółek kapitałowych.

Spółki akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółdzielnie muszą zlecać takim firmom jak UHY ECA badanie wyników finansowych. Bez względu na to czy wyniki spółek są dobre czy złe – firmy audytorskie mogą być pewne popytu na swoje usługi.

Zalety spółki

W kilku zdaniach postaram się napisać co przemawia za inwestycją w akcje UHY ECA. Przede wszystkim historia. Nie jest to jakaś wydmuszka, czy startup, który powstał miesiąc temu. Firma jest już od 13 lat notowana na „małej giełdzie”. To bardzo duża przewaga w porównaniu do inwestycji na platformach crowdfundingowych.

Czytaj też:   Wystartowała nowa emisja CStore

Jeśli będziemy chcieli sprzedać posiadane akcje – możemy to zrobić składając zlecenie maklerskie. Pewną przeszkodą dla większych inwestorów mogą być dość niskie obroty. Średni wolumen w ostatnich 3 miesiącach to 30 tysięcy akcji. Przy inwestycji rzędu 1-10 tysięcy złotych nie jest to żaden problem, ale jeśli chciałbyś kupić akcje za 30-50 tysięcy złotych to powinieneś liczyć się z tym, że sprzedaż takiego pakietu może potrwać kilka dni i spowodować spadek kursu.

Dywidenda UHY ECA

Inwestycja w UHY ECA ma jednak inny charakter niż kupno akcji INC. To typowa spółka dywidendowa. Firma już od 6 lat regularnie dzieli się z inwestorami osiągniętym zyskiem. W ubiegłym roku wypłaciła 3 grosze na akcje, co biorąc pod uwagę, że kurs wahał się od 53 do 86 groszy, jest kwotą dużą i znacznie przewyższa zyski z lokat.

W tej chwili zysk na jedną akcję wynosi 7 groszy. Gdyby spółka zdecydowała, że na dywidendę przeznaczy 4 grosze to stopa dywidendy wyniosłaby (przy obecnym kursie 87 groszy za akcję) 4,6%.

Wyniki UHY ECA

Zysk netto na jedną akcję w wysokości 7 groszy oznacza, że wskaźnik C/Z (cena do zysku) wynosi 12. To bardzo dobry wynik. Jeszcze lepiej wygląda wskaźnik C/WK (cena do wartości księgowej), który wynosi zaledwie 0,38.

UHY ECA, której wartość „na papierze” wynosi 11,8 mln zł jest wyceniane przez inwestorów na zaledwie 4,5 mln zł. Możemy to porównać z wycenami niektórych firm na platformach crowdfundingowych.

Czytaj też:   CStore pokazuje wyniki przed kolejną emisją i debiutem

Akcje UHY ECA

Podane wyżej czynniki sprawiają, że traktuję te akcje długoterminowo. Nie martwi mnie ograniczona płynność bo nie zamierzam ich sprzedawać. Nie martwię się też wcale ewentualnymi spadkami kursu. Wykorzystuję wtedy okazję by tanio dokupić akcje, które wypłacają solidną i regularną dywidendę.

Jak kupić akcje UHY ECA?

Ponieważ akcje UHY ECA notowane są na rynku NewConnect – do ich kupna niezbędny jest rachunek maklerski. Jeśli jesteś początkującym inwestorem i jeszcze go nie posiadasz – polecam założenie go. I tak będzie potrzebny w przyszłości, gdy spółka, której akcje posiadasz będzie debiutować na GPW lub NewConnect.

Zakładając rachunek maklerski zwróć uwagę na opłaty – głównie za prowadzenie rachunku oraz pobierane prowizje maklerskie. Ja mogę z czystym sumieniem polecić bezpłatny rachunek maklerski do konta w mBanku.

Wystarczy posiadać bezpłatny rachunek bankowy w mBanku (nawet nieużywany) by rozszerzyć go o usługi maklerskie. Zrobisz to nawet bez wychodzenia z domu. Prowizje od transakcji w mBanku należą do najniższych i zaczynają się od 3 zł dla najmniejszych transakcji.

Otworzyć rachunek bankowy w mBanku (a następnie rozszerzyć go o usługi maklerskie) możesz klikając w poniższą grafikę.

 


 

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych oraz autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Brave Lamb Studio z urealnioną wyceną. Wartość akcji ponad 90% w dół?

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook