10 dni do końca emisji Omnioxy

10 dni do końca emisji Omnioxy

2 grudnia, 2020 0 przez Crowdnews.pl

Jeszcze niecałe 10 dni pozostało do końca crowdfundingowej emisji akcji Omnioxy. Spółka podała kolejne pozytywne informacje.

Emisja akcji Omnioxy

EmitentEmitentOmnioxy S.A.
BranżaBranżaProdukcja komór hiperbarycznych
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2.610.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany13,04%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 17,4 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna17,40 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji150.000 akcji
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 11.12.2020
Cel emisjiCel emisjiuruchomienie zakładu produkcyjnego, rozwój produktów, ekspansja geograficzna, marketing
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.omnioxy.com/

Oferta producenta komór hiperbarycznych – spółki Omnioxy trwa do 11 grudnia. Do tej pory 69 inwestorów zainwestowało ponad 1,1 mln zł, co daje średnią wartość zapisu w wysokości prawie 16 tys. zł.

Zainteresowanych emisją zachęcam do zapoznania się z moim tekstem Omnioxy – emisja akcji producenta komór hiberbarycznych.

Omnioxy

Spółka w ostatnim czasie podała kolejne pozytywne informacje, dzięki którym trwająca oferta wydaje się być jeszcze bardziej atrakcyjna.

Najpierw emitent poinformował, że ukończył wszystkie etapy i procedury związane z otrzymaniem dotacji, która umożliwi ekspansję na rynek norweski.

W ramach programu „Polskie Mosty Technologiczne” spółce przyznano dotację w kwocie 200 000 zł na ten właśnie cel. Zdaniem Prezesa Adama Cegielskiego, wprowadzi to Omnioxy na nowy etap rozwoju.

Wyniki finansowe

Jeszcze lepszą informacją są bieżące wyniki finansowe.

W listopadzie pobiliśmy ponad trzykrotnie nasz średni wynik sprzedaży przyjmując zamówienia na 32 komory i łączną kwotę 1 695 600 zł.

– mówi Prezes spółki Adam Cegielski.

Patronite

Spółka rozwija się szybciej niż planowano a plany sprzedażowe z początku roku zostały już znacznie przekroczone.

Sprzedaliśmy w tym roku już 118 komór, czyli przekroczyliśmy o 31% nasz plan z początku roku gdzie myśleliśmy o sprzedaży 90 sztuk. W wakacje zrewidowaliśmy plany i podnieśliśmy poprzeczkę do 100 komór. Mamy dziś 1 grudnia i plan rocznej sprzedaży został już przekroczony o 17%, a do końca roku został jeszcze miesiąc.

– dodaje Adam Cegielski.

Patrząc na ostatnie 12 miesięcy (okres od listopada 2019 do października 2020) przychody spółki wyniosły 4.822 tys. zł a zysk netto 832 tys. zł.

Popyt na koncentratory tlenu

Co wpłynęło na tak dobre wyniki? Zdaniem emitenta jest to zasługa wzrostu popytu na komory oraz również koncentratory tlenu w związku z pandemią COVID-19.

Spółka zanotowała ogromny popyt na tego rodzaju urządzenia. Tylko od 19 października do 26 listopada br. firma sprzedała 108 sztuk tych urządzeń za łączną kwotę 558 777 zł netto.

Od połowy października zapotrzebowanie na nie było tak duże, że zdecydowaliśmy o poszerzeniu naszych planów o produkcję koncentratorów tlenu obok zaplanowanej wcześniej na przyszły rok produkcji komór hiperbarycznych. Decyzja przyszła naturalnie ponieważ każdy generator komory hiperbarycznej zawiera w sobie koncentrator tlenu. Mamy więc dostęp do odpowiedniej technologii. Brakuje tylko opracowania obudowy i automatyki.

– mówi Adam Cegielski, Prezes Omnioxy S.A.

Nieopłacalny import

Większość koncentratorów obecnych na polskim rynku pochodzi z Chin lub USA. Urządzenia, ze względu na swoją wagę i gabaryty, transportowane są drogą morską – przesyłki lotnicze generują zbyt duże koszty i nie są praktykowane, stąd długi czas oczekiwania na dostawę.

Podróż morska trwa zazwyczaj dwa miesiące, natomiast decyzja o zakupie koncentratora tlenu jest często niespodziewana i nagła. Urządzenie potrzebne jest zazwyczaj natychmiast, tu i teraz

– dodaje Prezes.

Popyt na koncentratory tlenu może wygasać i powracać wraz z kolejnymi falami pandemii. Spółka pomyślała również o tym.

Naszą główną działalnością będzie produkcja komór hiperbarycznych. Dzięki wykorzystaniu tych samych podzespołów do budowy generatorów komór co koncentratorów będziemy zabezpieczeni przed spadkami popytu na koncentratory. Popyt na komory hiperbaryczne nieprzerwanie rośnie.

– podsumowuje Cegielski.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Podsumowanie - to był ciekawy rok