Akcje Canapharm w drugiej połowie roku

Akcje Canapharm w drugiej połowie roku

1 lutego, 2022 0 przez Maciejka

Spółka z branży konopnej – Canapharm podsumowała kampanię pożyczkową i zapowiedziała emisję akcji. Szczegóły poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Akcje Canapharm

W ubiegłym roku spółka Canapharm szukała kapitału za pomocą pożyczek od inwestorów. Pisałem o tym w tekście Canapharm kusi inwestycją w „zielone złoto”.

Celem Canapharm było pozyskanie kwoty 7 milionów złotych, które miały być przeznaczone na zwiększenie sieci punktów sprzedaży, modernizację linii produkcyjnej, unowocześnienie laboratorium oraz budowę nowego centrum firmy o powierzchni 4.000 m2.

Ostatecznie inwestorzy pożyczyli spółce 330 tysięcy złotych. Zarząd Canapharm podkreślił, że choć zebrane środki nie są imponujące (względem planów) to będzie chciał je wykorzystać jak najbardziej racjonalnie.

Zmiany w Canapharm

Spółka podjęła decyzję o zainwestowaniu pozyskanych środków w powiększenie sieci sprzedaży i dystrybucję własnych produktów. Dzięki ubiegłorocznej kampanii flota automatów sprzedażowych powiększyła się o 80 sztuk nowych urządzeń. Kolejne 55 sztuk zostanie dostarczone spółce w kwietniu.

Canapharm przyznaje, że okres spowodowany przez COVID, zmusił firmę do szukania oszczędności. W ostatnim okresie konopna spółka przeszła proces restrukturyzacji i automatyzacji większości procesów, co przełożyło się już na zwiększenie zysków.

Emisja akcji

Z powodu nie zebrania w czasie akcji odpowiednich środków, nie udało się firmie wprowadzić w planowanym terminie na rynek medycznej marihuany. Jak podkreśla zarząd spółki, jest ona wyczekiwana przez rynek i Canapharm nie zamierza rezygnować z tego kierunku.

Wprowadzenie do sprzedaży medycznej marihuany zostanie sfinansowane ze środków uzyskanych z zapowiadanej już wcześniej emisji akcji. Zostanie ona przeprowadzona w drugiej połowie roku. Jeszcze w tym miesiącu mamy poznać szczegóły tej akcji.

Czytaj też:   Co słychać w spółce Marie Zélie?

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: