Akcje Sunday Energy wiosną na NewConnect

Kiedy debiut Sunday Energy na NewConnect? Wiele wskazuje na to, że już na wiosnę. Znana z crowdfundingowej emisji spółka złożyła na GPW Dokument Informacyjny.

Akcje Sunday Energy

Sunday Energy, dostawca rozwiązań z rynku fotowoltaiki, w grudniu 2020 roku przeprowadził emisję akcji. Zakończyła się ona pełnym sukcesem – grono akcjonariuszy spółki powiększyło się wtedy o 194 podmioty a emitent pozyskał 4 mln zł.

Cała emisja podzielona była na dwie transze i dotyczyła łącznie 160.000 akcji. Średnia wartość zapisu na papiery Sunday Energy wyniosła aż 20.619 złotych. O skali sukcesu może świadczyć fakt, że zapisy w transzy otwartej trwały mniej niż 4 minuty.

W I transzy dla dużych inwestorów spółka oferowała 100 tys. akcji o wartości 2,5 mln zł. Druga transza obejmowała 60 tys. akcji o wartości 1,5 mln zł. Cena emisyjna w obu transzach wynosiła 25 zł.

Kiedy debiut Sunday Energy?

Sunday Energy wykonał właśnie kolejny krok przybliżający spółkę do giełdowego debiutu. Wczoraj dostawca rozwiązań z rynku OZE poinformował o złożeniu Dokumentu Informacyjnego na GPW. Zarząd spodziewa się debiutu na rynku NewConnect wiosną tego roku.

Jesteśmy na ostatniej prostej procesu upublicznienia Sunday Energy na rynku NewConnect. Jednocześnie realizujemy nasze zobowiązanie z okresu emisji w formule pre-IPO w grudniu 2020 roku. Debiut pozwoli naszej spółce wzmocnić wiarygodność, rozpoznawalność i przejrzystość prowadzonego biznesu. Z drugiej strony zyskamy wycenę rynkową, uwzględniającą nasze perspektywy i długoterminowy potencjał wzrostu wartości.

– powiedział Michał Sochacki, Prezes Zarządu Sunday Energy.

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Spółka złożyła Dokument Informacyjny w związku z wprowadzeniem do obrotu 1.160.000 akcji serii A i B. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect spółkę wspiera w roli Autoryzowanego Doradcy INC SA.

Naszemu debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji – najbliższe plany rozwojowe chcemy finansować ze środków własnych i ew. bankowych.

– uzupełnił Michał Sochacki.

O Sunday Energy

Działalność Sunday Energy opiera się na imporcie i sprzedaży klientom profesjonalnym paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów OZE, m.in. inwertery, pompy ciepła, magazyny energii. Spółka kieruje swoją ofertę również do klientów indywidualnych poprzez sklep e-commerce sundayenergy.pl i rozwija projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych.

Dodatkowo firma oferuje usługi wsparcia dla instytucji finansujących rynek OZE, m.in. w zakresie demontażu, serwisu i dalszej odsprzedaży komponentów OZE.

Jednym z kluczowych budowanych obszarów w spółce jest projekt SundayMarket.pl, tj. outlet OZE przeznaczony dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych. Dzięki platformie firma chce szybciej rozwinąć nowe linie biznesu, dotyczące m.in. z oferowania klientom paneli i urządzeń z rynku rePV.

Wyniki spółki

W ujęciu wynikowym, spółka po III kwartałach 2021 roku osiągnęła 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,9 mln zł zysku netto. Zarząd emitenta oczekuje dalszych wzrostów rezultatów finansowych w 2022 roku.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Greyhound Group - takich emisji wolałbym nie widzieć

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook