Akcje Sunday Energy wiosną na NewConnect

Akcje Sunday Energy wiosną na NewConnect

5 stycznia, 2022 0 przez Maciejka

Kiedy debiut Sunday Energy na NewConnect? Wiele wskazuje na to, że już na wiosnę. Znana z crowdfundingowej emisji spółka złożyła na GPW Dokument Informacyjny.

Akcje Sunday Energy

Sunday Energy, dostawca rozwiązań z rynku fotowoltaiki, w grudniu 2020 roku przeprowadził emisję akcji. Zakończyła się ona pełnym sukcesem – grono akcjonariuszy spółki powiększyło się wtedy o 194 podmioty a emitent pozyskał 4 mln zł.

Cała emisja podzielona była na dwie transze i dotyczyła łącznie 160.000 akcji. Średnia wartość zapisu na papiery Sunday Energy wyniosła aż 20.619 złotych. O skali sukcesu może świadczyć fakt, że zapisy w transzy otwartej trwały mniej niż 4 minuty.

W I transzy dla dużych inwestorów spółka oferowała 100 tys. akcji o wartości 2,5 mln zł. Druga transza obejmowała 60 tys. akcji o wartości 1,5 mln zł. Cena emisyjna w obu transzach wynosiła 25 zł.

Kiedy debiut Sunday Energy?

Sunday Energy wykonał właśnie kolejny krok przybliżający spółkę do giełdowego debiutu. Wczoraj dostawca rozwiązań z rynku OZE poinformował o złożeniu Dokumentu Informacyjnego na GPW. Zarząd spodziewa się debiutu na rynku NewConnect wiosną tego roku.

Patronite

Jesteśmy na ostatniej prostej procesu upublicznienia Sunday Energy na rynku NewConnect. Jednocześnie realizujemy nasze zobowiązanie z okresu emisji w formule pre-IPO w grudniu 2020 roku. Debiut pozwoli naszej spółce wzmocnić wiarygodność, rozpoznawalność i przejrzystość prowadzonego biznesu. Z drugiej strony zyskamy wycenę rynkową, uwzględniającą nasze perspektywy i długoterminowy potencjał wzrostu wartości.

– powiedział Michał Sochacki, Prezes Zarządu Sunday Energy.

Czytaj też:   Odpowiedź GGDAB Polska

Spółka złożyła Dokument Informacyjny w związku z wprowadzeniem do obrotu 1.160.000 akcji serii A i B. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu na rynku NewConnect spółkę wspiera w roli Autoryzowanego Doradcy INC SA.

Naszemu debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji – najbliższe plany rozwojowe chcemy finansować ze środków własnych i ew. bankowych.

– uzupełnił Michał Sochacki.

O Sunday Energy

Działalność Sunday Energy opiera się na imporcie i sprzedaży klientom profesjonalnym paneli fotowoltaicznych oraz innych komponentów OZE, m.in. inwertery, pompy ciepła, magazyny energii. Spółka kieruje swoją ofertę również do klientów indywidualnych poprzez sklep e-commerce sundayenergy.pl i rozwija projekty deweloperskie własnych farm fotowoltaicznych.

Dodatkowo firma oferuje usługi wsparcia dla instytucji finansujących rynek OZE, m.in. w zakresie demontażu, serwisu i dalszej odsprzedaży komponentów OZE.

Jednym z kluczowych budowanych obszarów w spółce jest projekt SundayMarket.pl, tj. outlet OZE przeznaczony dla odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych. Dzięki platformie firma chce szybciej rozwinąć nowe linie biznesu, dotyczące m.in. z oferowania klientom paneli i urządzeń z rynku rePV.

Wyniki spółki

W ujęciu wynikowym, spółka po III kwartałach 2021 roku osiągnęła 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,9 mln zł zysku netto. Zarząd emitenta oczekuje dalszych wzrostów rezultatów finansowych w 2022 roku.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: