Akcje Tenczyńskiej Okovity wykupione w 8 godzin

Około 8 godzin trwała oferta Tenczyńskiej Okovity na platformie Crowdway, dzięki której spółka Janusza Palikota pozyskała ponad 4,4 mln zł. 

Emisja akcji Tenczyńskiej Okovity

Oferta akcji Tenczyńskiej Okovity ruszyła we wtorek 23 marca o godz. 9:00 i już po niecałych 8 godzinach wszystkie 116.741 akcji znalazło swoich nabywców. Spółka tym samym pozyskała 4.436.158 zł, które przeznaczy na rozbudowę dotychczasowych mocy wytwórczych, uruchomienie produkcji oraz sprzedaży własnej marki whisky, jak i rozpoczęcie działalności eksportowej na rynkach azjatyckich.

W ofercie wzięło udział 977 inwestorów a średnia wartość zapisu wyniosła 4.540,59 zł.

Poprzednia emisja spółki zakończyła się w grudniu 2019 roku i trwała 36 dni. Wówczas 1.339 inwestorów zainwestowało 4,18 mln zł w projekt wskrzeszenie tradycyjnej Okovity, starzenie piw warzonych w Browarze Tenczynek i otwarcie taproomu.

Komentarze

Przede wszystkim pragnę podziękować wszystkim nowym wspólnikom, którzy postanowili nam zaufać i zaangażować się w dalszy rozwój spółki. To dla mnie i całego zespołu bardzo ważne, że inwestorzy wierzą w nasz model biznesowy i podzielają te same wartości. Teraz przed nami okres wytężonej pracy związany z realizacją celów emisyjnych.

– powiedział Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina SA oraz Tenczyńska Okovita SA.

Przebieg wczorajszej kampanii udowadnia, że rynek crowdfundingu jest w fazie dynamicznego wzrostu. To już druga kampania w tym roku, która zakończyła się w dniu startu i przekroczyła wartość 4 mln zł. Gratulujemy wszystkim nowym akcjonariuszom Tenczyńska Okovita SA. Przed nami przygotowania do nowych ­­– równie atrakcyjnych – emisji skierowanych do inwestorów społecznościowych.

– skomentował Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdway.

Czytaj też:   Wystartowała nowa emisja CStore

Debiut giełdowy

Zakończona wczoraj emisja jest etapem zaplanowanego procesu upublicznienia Grupy Manufaktury Piwa Wódki i Wina, której Tenczyńska Okovita jest częścią. Debiut giełdowy grupy jest przewidziany na III kwartał 2021 roku.

Nie znamy jednak jeszcze szczegółów dotyczących debiutu samej Tenczyńskiej Okovity. Wiemy tylko, że w przyszłym roku inwestorzy Tenczyńskiej Okovity mają uzyskać możliwość upłynnienia akcji poprzez zamianę posiadanych walorów spółki na akcje Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

Choć do oferty byłem sceptycznie nastawiony to spółce oraz platformie bardzo gratuluję sukcesu w postaci tak sprawnie przeprowadzonej kampanii.


Informacja prasowa


Lubisz moje teksty – Polub też mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook