Art Box Gallery zapowiada emisję na platformie Crowdway


Już w przyszłym miesiącu na platformie Crowdway ma ruszyć emisja akcji Art Box Gallery. Czym spółka chce skusić potencjalnych inwestorów?

Emisja akcji Art Box Gallery

W przyszłym roku w stolicy ma powstać pierwsza w regionie innowacyjna przestrzeń multimedialna – Art Box Experience. Na powierzchni 800 mkw w Fabryce Norblina organizować będzie projekcje edukacyjne i rozrywkowe o zmiennym repertuarze nawet dla 2,5 tysiąca odwiedzających dziennie. Założona m.in. przez Piotra Sikorę (współproducent „Katedry”, „Wiedźmina”) spółka Art Box Gallery SA chce pozyskać finansowanie od inwestorów społecznościowych na realizację części prac przy projekcie. Dotychczasowe inwestycje wyniosły ponad 3 mln zł. Kampanię wspierać będzie platforma Crowdway.

Art Box Experience będzie pierwszą w pełni cyfrową przestrzenią kulturalno-rozrywkową w Polsce i regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Podobne, lecz nie tak nowoczesne cyfrowe galerie działają w Paryżu, Nowym Jorku czy Tokio. Prace wykończeniowe w zrewitalizowanej Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie rozpoczną się jesienią tego roku. Pierwsze wystawy ruszą już w I kwartale 2022 roku.

Innowacyjny projekt

Przestrzeń oparto na autorskim projekcie rozwiązań systemowych, umożliwiających stworzenie wrażenia mobilnej, żywej przestrzeni multimedialnej w fizycznej lokalizacji. Odpowiada za niego Piotr Sikora, założyciel Art Box Gallery SA, współzałożyciel studia Platige Image. Był m.in. współproducentem animacji i postprodukcji nominowanej do Oscara „Katedry” czy serialu „Wiedźmin” dla Netflixa. 

Projekt zaoferuje gościom wyjątkowe doświadczenia przez kombinację nowoczesnych technik animacji prezentowanych w pomieszczeniach 360, zbudowanych z nowoczesnych ekranów projekcyjnych i wzbogaconych o ścieżkę dźwiękową. Za pomocą pierwszego na świecie zautomatyzowanego systemu podnoszonych ekranów możemy w pełni rekonfigurować przestrzeń Art Box Experience.

– powiedział Piotr Sikora.

Czytaj też:   Akcje CanPoland z crowdfundingu jednak z debiutem na NC?

Pierwsze cyfrowe wystawy

Usytuowana w centrum Warszawy galeria stwarzać będzie innowacyjną formę doświadczeń sensorycznych. Cyfrowy charakter ekspozycji pozwoli na prezentację dowolnego repertuaru o różnorodnej tematyce edukacyjnej i rozrywkowej. Pierwsze projekcje obejmą m.in. wystawę „Retro Warszawa” na bazie archiwalnych filmów i zdjęć stolicy z muzeów w USA i Francji.

W lipcu ubiegłego roku spółka zawarła z Fabryką Norblin 10-letnią umowę najmu 800 mkw powierzchni. Wynajmujący uwierzył w potencjał autorskiego projektu oraz w ludzi, którzy za nim stoją. Dlatego postanowił przeznaczyć ponad 2,2 mln zł netto na prace adaptacyjne w przestrzeni wystawienniczej, aby zespół mógł się skupić na rozwoju kontentu i przygotowaniu operacyjnym. Art Box Gallery SA otrzyma również pełne wsparcie marketingowe we wszystkich kanałach mediowych Fabryki Norblina. Wynajmujący należy do notowanej na GPW Grupy Capital Park, która zarządza portfelem nieruchomości o łącznej powierzchni 213 tys. mkw i wartości rynkowej 1,8 mld zł.

Prace wdrożeniowe są już na zaawansowanym etapie. Łączna wartość inwestycji związanych z działalnością spółki wyniosła do tej pory około 3 mln zł, w tym 2,2 mln zł na adaptację powierzchni oraz 800 tys. zł na prace projektowe, sprzęt multimedialny i utworzenie części kontentu do planowanych projekcji. Mamy konieczny w obecnych czasach plan funkcjonowania w reżimie sanitarnym, który pozwoli na udostępnianie przestrzeni także w razie ewentualnego przywrócenia obostrzeń.

– powiedziała Joanna Kowalkowska, prezes zarządu ArtBox Gallery SA.

Wkrótce crowdinvesting

Zarząd Art Box Gallery SA zapowiedział przeprowadzenie emisji crowdfundingowej. Ruszy ona już we wrześniu i będzie promowana przez platformę Crowdway. Środki pozyskane w ramach kampanii spółka planuje przeznaczyć na realizację zadań związanych z uruchomieniem i promocją przestrzeni Art Box Experience. Szczegółowe cele zostaną udostępnione tuż przed startem emisji.

Art Box Experience ma szansę stać się topowym miejscem na mapie stolicy jako miejsce rozrywki, edukacji, a także atrakcja turystyczna. Projekt został poparty dobrze skonstruowanym biznesplanem, autorskimi rozwiązaniami, know-how zespołu i wsparciem ze strony Fabryki Norblina. Spodziewamy się, że wzbudzi zainteresowanie wśród inwestorów społecznościowych.

– powiedział Tomasz Kowcun, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Crowdway.

Czytaj też:   Czy warto kupić akcje Mentzen SA?

 

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook