Browar Za Miastem z pełnym sukcesem!

Browar Za Miastem przed czasem zakończył emisję akcji na platformie Crowdway.pl. Inwestorzy objęli wszystkie dostępne akcje.

Emisja akcji Browar Za Miastem

Crowdfundingowa emisja akcji Browaru Za Miastem zakończyła się przed czasem. Inwestorzy objęli wszystkie dostępne udziały. Wartość oferty wyniosła 4.180.000 zł, co czyni ją jedną z największych w historii polskiego crowdfundingu. Jeśli dobrze pamiętam, jest to trzecia co do wielkości oferta – po Wolf & Oak Distillery i Alembik Polska.

Na akcje kraftowego browaru zapisało się 646 inwestorów a średnia wartość zapisu wyniosła 6.471 złotych (czyli ponad 2.940 akcji).

Pozyskane z oferty środki spółka przeznaczy przede wszystkim na budowę i wyposażenie własnego browaru (do tej pory zleca produkcję innym podmiotom).

Browar Za Miastem

O rozpoczęciu prac przy budowie informowałem w tekście Browar Za Miastem ruszył z budową własnego browaru. Przypomnę, że parametry emisji zostały dość dobrze ocenione przeze mnie. Spółka szczególnie dobrze wypadła w analizie porównawczej – jednocześnie emisje własnych akcji prowadziły inne browary (Brokreacja i Brodacz).

Browar Brodacz zrezygnował kilka dni temu z przeprowadzenia oferty. Nie znamy jeszcze jednak powodów.

Wynik kampanii Browaru Za Miastem pokazuje, że dobrze przygotowane oferty (bez haczyków i ukrytych pułapek) mogą liczyć na pełen sukces i spore zainteresowanie inwestorów.

Średnia wartość zapisu

O zaufaniu inwestorów do emitenta świadczy również średnia wartość zapisu, czyli 6.471 złotych. Dla porównania w przypadku Tenczynka Bezalkoholowego było to 3.750 zł a dla Gaming Tech Esports Media przeciętny zapis miał wartość na 519 złotych.

Czytaj też:   Crowdway dołączył do Eurocrowd

Teraz przed Browarem Za Miastem zadanie jeszcze trudniejsze – pokazanie, że zasłużył na zaufanie inwestorów. Z uwagą będę śledził dalsze losy spółki.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u ?


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook