Browary Bydgoskie ruszyły z tokenizacją. To nowy projekt Mazurskiej Manufaktury

Browary Bydgoskie ruszyły z tokenizacją. To nowy projekt Mazurskiej Manufaktury

20 maja, 2021 0 przez Crowdnews.pl

Reaktywowane Browary Bydgoskie ruszyły z procesem tokenizacji. To projekt Mazurskiej Manufaktury Alkoholi, która stoi za wznowieniem produkcji w historycznym browarze. 

Browary Bydgoskie – tokenizacja

Mazurska Manufaktura Alkoholi poinformowała o rozpoczęciu akcji tokenizacji Browarów Bydgoskich. Osoby, które kupią tokeny mogą je wymienić na nagrody, m.in. produkty spółki oraz miejsce na Ścianie Sław w Browarze. 

Niedługo na rynku pojawi się wskrzeszone przez nas, znane na Kujawach piwo Bractwo, a jeszcze w tym roku uruchomimy Browary Bydgoskie, przywracając tym samym na karty historii symbol lokalnej, browarniczej tradycji. To duże przedsięwzięcie, stąd pomysł na projekt tokenizacji pierwszego rozlewu Bractwa. Zbuduj z nami braterską społeczność i jako pierwszy poczuj smak kultowego, kujawskiego trunku w naszej jakościowej interpretacji!

– informuje spółka na stronie internetowej.

O browarze

Historia bydgoskiego browaru sięga połowy XIX wieku. Założony został w 1858 roku przez Juliusza Strelowa. Po II wojnie światowej browar (po znacjonalizowaniu) działał jako Zakłady Piwowarskie w Bydgoszczy. W 1992 roku firmę sprywatyzowano i nadano nazwę „Kujawiak Browary Bydgoskie”. Prywatyzacja nie zakończyła się jednak sukcesem – w 2006 roku, po kilkukrotnej zmianie właściciela, browar zamknięto. Trzy lata później zburzono główny budynek w Bydgoszczy.

Teraz pojawiła się spora szansa na reaktywowanie browaru. Prawa do kojarzonej z Browarami Bydgoskimi marki Bractwo przejęła Mazurska Manufaktura S.A. Zamierza nie tylko odbudować wspomnianą markę, ale także cały Browar. Zostanie on uruchomiony jeszcze w tym roku w Parku Przemysłowym w Bydgoszczy – w byłej agregatowni, gdzie od kwietnia trwają już prace remontowe. Na potrzeby produkcji piwa w Bydgoszczy zakupiono po okazyjnej cenie w Niemczech instalację o mocy 20 tys. hl/rok.

Czytaj też:   Ed Red po raz czwarty. Powodów do kupna akcji nie widzę

Tokeny

Pierwszy rozlew piwa Bractwo będzie stokenizowany i dostępny jedynie w formie limitowanych, specjalnych zestawów. Browar udostępnił do wyboru dwa rodzaje tokenów – złoty i bursztynowy, za które nabywcy otrzymają kolekcjonerski zestaw lub imienną cegiełkę w „hall of fame” w reaktywowanych Browarach Bydgoskich.

W skład zestawu kolekcjonerskiego wchodzą m.in.: 6 piw, kufel, 2 szklanki, otwieracz, etykiety kolekcjonerskie i certyfikat kolekcjonera. Złoty token uprawniający do otrzymania tego ciekawego zestawu wyceniony został na 100 złotych. 

Bursztynowy token, który można wymienić na imienną cegiełkę w reaktywowanym browarze, kosztuje natomiast 200 złotych.

Patronite

Podsumowanie

Tokenizacja browaru bydgoskiego została bardzo dobrze przyjęta przez akcjonariuszy Mazurskiej Manufaktury, do których ja też się zaliczam. Po pierwszym dniu kupiono już blisko 100 tokenów i moim zdaniem liczba ta z mocno wzrośnie. 

Jest to ciekawy sposób na sfinansowanie budowy browaru. Podoba mi się szczególnie jasny przekaz informujący o tym, co otrzymamy w zamian za kupno tokenów. Nie ma tu mglistej obietnicy wielkich zysków w przypadku sukcesu browaru – te trafią na konto Mazurskiej Manufaktury, a więc pośrednio także dla posiadaczy akcji tej spółki. 

Za symboliczną cenę możemy jednak wesprzeć reaktywację lokalnego producenta piwa a w zamian otrzymać bardzo atrakcyjne nagrody. Zakup tokenów ma być możliwy do 16 czerwca. Jeszcze w czerwcu wyprodukowany zostanie pierwszy rozlew piwa Bractwo, wtedy też zostaną wysłane zestawy kolekcjonerskie nabywcom złotych tokenów. Uroczyste otwarcie browaru zaplanowano z kolei na wrzesień tego roku. 

Czytaj też:   Garść informacji z CStore

Szczegóły akcji dostępne są na stronie Browarów Bydgoskich – browarybydgoskie.pl.


Lubisz moje teksty? Polub też mój profil na Facebook-u. 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: