Canapharm kusi inwestycją w „zielone złoto”

Dotychczasowe emisje akcji spółek konopnych cieszyły się rekordowym zainteresowaniem rynku. Inwestorów chce przyciągnąć także jeden z liderów branży – Canapharm. Najpierw oferuje możliwość pożyczki z atrakcyjnym oprocentowaniem, później wyemituje również akcje.

Oferta inwestycyjna Canapharm

O ofercie inwestycyjnej Canapharm dowiedziałem się z facebookowej grupy Crowdfunding udziałowy. Jeśli jeszcze do niej nie dołączyłeś to zapraszam. Dzięki niej można od innych inwestorów dowiedzieć się plotek z branży crowdfundingu oraz informacji o nowych możliwościach inwestycyjnych.

Jedną z takich możliwości są pakiety inwestycyjne oferowane przez Canapharm, która działa na perspektywicznym i bardzo popularnym rynku konopi przemysłowych.

Spółka oferuje na swojej stronie 4 pakiety inwestycyjne:

  • Green o wartości 1.000 zł;
  • Bronze o wartości 5.000 zł;
  • Silver o wartości 10.000 zł;
  • Gold o wartości 50.000 zł.

Zakup pakietu inwestycyjnego równoznaczny jest z zawarciem umowy pożyczki spółce Canapharm. Oprocentowanie takiej pożyczki wynosi 7,1% rocznie a odsetki płacone są co miesiąc. Termin zwrotu środków to 2 lata. Kampania ma ruszyć za kilka dni – 20 kwietnia, czyli w Światowy Dzień Konopi.

Pożyczki crowdfundingowe

Tego typu pożyczki nie są nowością na rynku crowdfundingu. Wcześniej informowałem, że kapitał w formie pożyczek zbiera m.in. Marie Zélie. O ile jednak pożyczki odzieżowej spółki miały raczej ratować firmę i utrzymać jej płynność, tak tu mamy ambitne plany rozwoju.

Celem Canapharm jest pozyskanie kwoty 7 milionów złotych. Środki te spółka przeznaczy m.in. na zwiększenie sieci punktów sprzedaży, modernizację linii produkcyjnej i unowocześnienie laboratorium. Innym celem akcji inwestycyjnej jest również budowa nowego centrum firmy o powierzchni 4.000 m2. Znajdować się w nim będą uprawy halowe, produkcja, laboratorium, biuro oraz zaplecze logistyczne. Spółka chce też systematycznie zwiększać areał upraw.

Czytaj też:   Farmy Fotowoltaiki - duże straty i... 300 zł przychodu

Zabezpieczenie

Nie znam konkretnych zapisów umowy pożyczki. Wiem jednak, że ma być zabezpieczona na majątku i poręczona. Spółka podaje również, że 2019 rok zakończyła zyskiem netto w wysokości 270.000 zł. W ubiegłym roku zysk wyniósł już około 1 mln zł.

Dużą korzyścią z udzielenia pożyczki (oprócz atrakcyjnego oprocentowania) mają być preferencyjne warunki nabycia akcji spółki.

W tej chwili Canapharm działa w formie sp. z o.o. Przekształcenie w spółkę akcyjną ma nastąpić w styczniu 2023 roku. Dokładnie za 2 lata Canapharm planuje przeprowadzić pierwszą emisję akcji. Kilka miesięcy później spółka ma zadebiutować na rynku NewConnect. Inwestorzy, którzy teraz pożyczą firmie pieniądze będą mieć pierwszeństwo w nabyciu akcji oraz preferencyjną cenę emisyjną.

O Canapharm

Canapharm ma swoją siedzibę we Wrocławiu. Specjalizuje się w wytwarzaniu szerokiej gamy produktów konopnych. To co wyróżnia spółkę od innych emitentów z branży (jak również giełdowej Labocanny, którą opisywałem) jest posiadane doświadczenie i pozycja rynkowa. Nie jest spółką zaczynająca od zera, która ma do zaoferowania jedynie plany.

Obecnie posiada własne uprawy polowe o areale 13 ha oraz uprawy halowe indor. Posiada również 10 ha upraw zakontraktowanych z lokalnymi rolnikami. Spółka istnieje od ponad 2 lat, ale prywatne badania nad konopią włóknistą rozpoczęto już w czerwcu 2016 roku. Wtedy też opracowano koncepcję biznesową firmy.

Spółka w 2020 roku podjęła rozmowy z kanadyjskimi oraz izraelskimi producentami medycznej marihuany, co zaowocowało kontraktem na import surowca, którego pierwsza partia ma trafić do aptek w IV kwartale 2021 roku.

Czytaj też:   Manufaktura Palikota nie wejdzie na giełdę?

W ubiegłym miesiącu firma złożyła w Urzędzie Patentowym wniosek o dwa patenty dotyczące zmiany ilości zawartości parametrów stężeń kannabinoidów konopi oraz metody ekstrakcji ultradźwiękami.

Dystrybucja

Dystrybucję swoich produktów Canapharm prowadzi poprzez sieci handlowe, apteki, hurtownie oraz e-commerce. Rosnącą popularnością cieszą się nowoczesne automaty sprzedażowe, które są obecne w galeriach handlowych oraz marketach sieci Kaufland oraz centrach handlowych M1. Canapharm jest pierwszą firmą w Polsce, która wprowadziła automaty sprzedające produkty konopne.

Canapharm, automat konopny - fot. spółka
Canapharm, automat konopny – fot. spółka

Pierwsze takie automaty stanęły we wrześniu 2019 roku. Do końca tego roku spółka planuje pozyskać przynajmniej 200 dodatkowych lokalizacji.

Podsumowanie

Pamiętaj, że ten tekst nie jest żadną rekomendacją ani zachętą do inwestycji. Faktem jest dynamiczny rozwój branży, co widać chociażby po wielkiej popularności dotychczasowych emisji „konopnych” spółek.

Oferta inwestycyjna Canapharm to szansa dla osób, które chcą skorzystać z rozwoju branży konopnej, ale nie chcą ryzykować inwestując w akcje (zabezpieczona pożyczka jest z pewnością mniej ryzykowna). Z drugiej jednak strony – dla osób, które inwestowania w akcje się nie boją, jest okazją do zapewnienia sobie preferencyjnych warunków kupna akcji przed debiutem Canapharm na NewConnect.

Jeśli zaciekawił Cię temat pożyczki dla Canapharm oraz późniejszej emisji akcji to odsyłam na stronę spółki, gdzie możesz zapoznać się ze szczegółami – canapharm.pl/home/zainwestuj.


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u 🙂

Czytaj też:   Czy warto kupić akcje Mentzen SA?

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook