CanPoland informuje o sukcesie. Najważniejszego jednak nie wiemy

Spółka CanPoland rozesłała informację prasową na temat wprowadzenia do aptek swojego pierwszego produktu. Nie wiemy jednak tego, co najbardziej interesuje posiadaczy akcji.

Akcje CanPoland

Poniżej zamieszczam informację prasową konopnej spółki:
Surowiec farmaceutyczny w postaci ekstraktu z konopi (oleju) o stężeniu 2% THC i do 1% CBD jest już dostępny dla pacjentów w polskich aptekach. Dystrybutorem została wybrana firma ModumPharma, wyspecjalizowana w produktach konopnych. Produkt jest dostępny w 30ml opakowaniach odpowiadających średniej miesięcznej terapii konopiami. Stężenie surowca zostało dobrane w sposób ułatwiający jego użycie przez farmaceutów do wytwarzania leków recepturowych. Produkt jest wygodny w użyciu, zarówno dla dystrybutorów jak i pacjentów, gdyż nie wymaga zimnego łańcucha dostaw i można go przechowywać w temperaturach pomiędzy 15 a 25 stopni Celsjusza. Dodatkowym atutem jest 12 miesięczny okres przechowywania co jest znaczącą przewagą względem większości dostępnych na rynku kwiatów konopi. Przyjmowanie leku w formie ekstraktu jest łatwe, daje możliwość precyzyjnego dawkowania oraz umożliwia stosowanie terapii kanabinoidami pacjentom, dla których waporyzacja surowca w postaci kwiatów nie jest możliwa. Spółka CanPoland wzięła pod uwagę potrzeby i oczekiwania pacjentów, a także aktualnie dostępne terapie, by zaoferować produkt konkurencyjny zarówno pod kątem jakości, jak i ceny. Wkrótce ruszy szeroko zakrojona kampania informacyjna skierowana przede wszystkim do lekarzy oraz farmaceutów.

Nowe surowce

Dobrą informacją dla polskich pacjentów jest informacja, że w dniu 23 stycznia 2023 roku dwa nowe surowce farmaceutyczne w postaci kwiatów konopi zostały zarejestrowane i dopuszczone do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych. Pierwszy surowiec farmaceutyczny „Cannabis flos, THC 22%, CBD≤1%, CANPOLAND” zawiera 22% THC i do 1% CBD. Jest to jeden z najpopularniejszych szczepów o nazwie Gorilla Glue #4. Genetycznie jest to hybryda z przewagą Sativy. Drugi surowiec farmaceutyczny „Cannabis flos, THC 17%, CBD≤1%, CANPOLAND” zawiera 17% THC i do 1% CBD. Jest to szczep Shishkaberry a genetycznie jest to Indica. Oba szczepy będą dystrybuowane w 10 gramowych opakowaniach. Produkty te będą stanowiły alternatywy dla najpopularniejszych obecnie na rynku polskim kwiatów oraz uzupełnienie do wprowadzonego właśnie surowca farmaceutycznego w postaci ekstraktu. Spółka spodziewa się iż nowo zarejestrowane kwiaty będą dostępne dla pacjentów w trzecim kwartale 2023 roku.
– Wprowadzenie pierwszego produktu pod marką CanPoland do aptek to historyczny moment dla firmy. Po trzech latach intensywnych wysiłków naszego zespołu oraz zaangażowaniu znacznego kapitału od inwestorów Spółka rozpoczyna generowanie przychodów. Liczymy, że rok 2023 będzie korzystny zarówno dla polskich pacjentów korzystających z terapii kanabinoidami ale również dla naszej firmy, która aspiruje do zajęcia solidnej pozycji na polskim rynku, dotychczas zdominowanym przez podmioty zagraniczne

– powiedział Zbigniew Pisarski, Przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland S.A.

Komentarz

Powyższy komunikat jest potwierdzeniem wcześniejszych zapowiedzi emitenta. W sierpniu ubiegłego roku w tekście CanPoland wprowadzi do aptek ekstrakt z konopi medycznych informowałem, że firma planuje w ciągu najbliższych kilku miesięcy taki krok. I to chyba pierwsza od dawna dobra wiadomość dla posiadaczy akcji CanPoland. Myślę jednak, że warto powstrzymać entuzjazm.
Czytaj też:   Manufaktura Palikota nie wejdzie na giełdę?
Spółka poinformowała nas o małym sukcesie, ale nie chce dzielić się z nami informacjami na temat kłopotów. A tych nie brakuje. CanPoland jest w na tyle złej sytuacji, że konieczne było rozpoczęcie procesu restrukturyzacji. Daleko też jeszcze do giełdowego debiutu a przypominam, że podczas emisji akcji w 2021 roku zapowiadano rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem akcji do obrotu niezwłocznie po zakończeniu oferty.

Kiedy debiut CanPoland?

Jeszcze w połowie 2021 roku podtrzymywano zapowiedź pojawienia się CanPoland na giełdzie w 2022 roku.

W ciągu ostatniego roku, od kiedy pojawił się pomysł wejścia na giełdę, zaczęliśmy przyglądać się faktycznym możliwościom. Złożyliśmy już zapytania ofertowe do wybranych biur maklerskich i firm doradczych, które mogłyby przeprowadzić nas przez proces debiutu na rynku głównym GPW. Wiemy już, że wejście na ten rynek GPW jest możliwe w zaplanowanym czasie

– mówił Zbigniew Pisarski.

Emisja akcji w 2021 roku cieszyła się rekordową wówczas popularnością. W ciągu 11 minut spółka pozyskała 4 400 000 zł.  Zapisów na akcje CanPoland dokonało 576 inwestorów. Wielu z nich liczyło na szybki giełdowy debiut. Sam pisałem w tekście CanPoland – jutro początek oferty:
Analizy nie przeprowadzam również dlatego, że mamy za mało danych wejściowych. Musiałbym się oprzeć tylko na planach spółki, a jak już wielokrotnie pisałem – „papier przyjmie wszystko”. Nie wiem na ile realne są przedstawione prognozy. Niecałe dwa lata prowadzenia działalności to zbyt krótki okres na wyciągnięcie daleko idących wniosków. A gdybym jednak tak zrobił to nie byłyby one zbyt optymistyczne. (…) CanPoland ma też kilka przewag nad innymi „konopnymi” emitentami. (…) Na plus zaliczam też zapowiedź szybkiego debiutu na NewConnect.

CanPoland – kontrowersje

Niestety ten jeden z nielicznych atutów spółki, czyli zapowiedź szybkiego giełdowego debiutu nie został zrealizowany. Szokiem dla inwestorów była zapowiedź kolejnej emisji akcji i wprowadzenie ich na NewConnect z pominięciem akcji z oferty crowdfundingowej. Pisałem o tym w tekście Kontrowersyjne zapowiedzi CanPoland. Decyzja taka była w moim odczuciu skandaliczna, nie tylko dlatego, że była sprzeczna z wcześniejszymi deklaracjami. Jednym z głównych celów crowdfundingowej emisji było sfinansowanie giełdowego debiutu. Inwestorzy mieli więc finansować pojawienie się spółki na NewConnect, ale sami nie mogliby sprzedać akcji podczas tego debiutu!
Czytaj też:   Farmy Fotowoltaiki - duże straty i... 300 zł przychodu
Nie dziwię się więc frustracji osób, które zaufały spółce. Przeprowadzono nawet udaną zbiórkę pieniędzy na pomoc prawną dla mniejszościowych akcjonariuszy. Co dalej? Tego nie wiem. Na pewno jednak CanPoland zaliczyć można do emitentów, którzy nie realizują składanych deklaracji i prognoz.
Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook