CanPoland – jutro początek oferty

Jutro (09.02.2021) o godz. 9:00 rozpoczną się zapisy na akcje spółki CanPoland. Oferta prowadzona przy wsparciu platformy Crowdway ma wartość 4,4 mln zł.

Emisja akcji CanPoland

EmitentEmitentCanPoland S.A.
BranżaBranżafarmacja, branża konopna
Kwota zbiórkiKwota zbiórki4.400.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany6,41%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 64,3 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna25 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji176.000 akcji serii F


Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 12.03.2021
Cel emisjiCel emisjiZakup surowca do wytwarzania medycznej marihuany, dokończenie instalacji linii produkcyjnej do medycznej marihuany, organizacja i promocja klinik wyspecjalizowanych w terapiach kannabinoidami, koszty przygotowania spółki do debiutu na NewConnect
Strona emisjiStrona emisjihttps://akcje.canpoland.com
Oceniam oferty crowdfundingowe żeby Tobie było łatwiej je przeanalizować, ale pamiętaj aby ocenić emisję według własnych kryteriów

Moja subiektywna ocena:

Jak oceniam:

Wchodzę w to! Warto zaryzykować Trzeba się zastanowić Spore ryzyko To nie dla mnie Jak najdalej!

O ofercie CanPoland pisałem już w tekście CanPoland – producent medycznej marihuany też sprzeda akcje. We wpisie tym opisałem pokrótce emitenta.

Przypomnę tylko, że spółka ma zezwolenia na obrót medyczną marihuaną w Polsce i już dziś należy do jej wiodących krajowych eksporterów. Niewątpliwym atutem firmy jest też inwestor branżowy w postaci Grupy Pelion, właściciela m.in. sieci aptek Dbam o Zdrowie.

Parametry emisji

W rozpoczynającej się jutro ofercie CanPoland chce pozyskać 4,4 mln zł poprzez emisję 176.000 akcji serii F. Cena emisyjna wynosi 25 zł, co daje wycenę spółki przed emisją na poziomie 64,3 mln zł. Po emisji, przy założeniu że wszystkie oferowane akcje znajdą nabywców, firma będzie warta 68,7 mln zł.

Minimalny zapis na akcje CanPoland musi opiewać na 20 papierów o łącznej wartości 500 zł. W zapisach obowiązuje zasada „kto pierwszy – ten lepszy”, dlatego biorąc pod uwagę zainteresowanie poprzednią „konopną” emisją na platformie Crowdway warto zalogować się na platformie punktualnie o godz. 9:00 rano.

Analiza CanPoland

Na szczęście, w przeciwieństwie do emisji Kombinatu Konopnego, już teraz mamy możliwość zapoznania się z ważnymi dokumentami – dokumentem ofertowym i raportem z wyceny. To duży plus tej emisji, choć wolałbym żeby stało się to normą – o czym pisałem w tekście Wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego dla emitentów.

Nie będę dokonywał tym razem szczegółowej analizy spółki. Odsyłam do wspomnianych dokumentów, szczególnie do wyceny.

Posługując się trzema różnymi metodami, ekspert otrzymał wycenę CanPoland na poziomie 70,3 mln zł, czyli zbliżonym do wartości firmy wynikającej z ceny emisyjnej. Mamy nawet pewne dyskonto – kwestią dyskusyjną jest ewentualne pytanie czy dyskonto wystarczające.

Nie jestem specjalistą od branży konopnej a już oferta Kombinatu pokazała, że Szanowni Czytelnicy o tej branży wiedzą dużo więcej 🙂

Ja zaufam wycenie rzeczoznawcy i planom spółki, które zostały użyte przy tej wycenie, choć obawiam się o to, czy czasem nie są zbyt optymistyczne.

Wyniki spółki

Analizy nie przeprowadzam również dlatego, że mamy za mało danych wejściowych. Musiałbym się oprzeć tylko na planach spółki, a jak już wielokrotnie pisałem – „papier przyjmie wszystko”. Nie wiem na ile realne są przedstawione prognozy.

Niecałe dwa lata prowadzenia działalności to zbyt krótki okres na wyciągnięcie daleko idących wniosków. A gdybym jednak tak zrobił to nie byłyby one zbyt optymistyczne.

W 2019 roku emitent osiągnął jedynie 7,6 tys. przychodu co przełożyło się na 292 tys. zł straty netto. Szacunkowe wyniki za ubiegły rok mówią już o 1,1 mln zł przychodu i 269 tys. zł straty. Wynik EBITDA wyniósł -297 tys. zł.

Prognozy, jak już wspomniałem, są bardzo obiecujące. Już w tym roku przychody mają wynieść 12 mln zł a EBITDA 142 tys. zł. W 2024 roku przychody mają osiągnąć 44,7 mln zł a marża EBITDA ma wzrosnąć do ponad 25%. Nie wiem czy to nie zbyt optymistyczne prognozy i czy CanPoland będzie w stanie co roku poprawiać marżę przy spodziewanym wzroście konkurencji.

Atuty

Ja w ofercie nie będę brał udziału, bo inwestuję wolne środki w inne spółki, ale CanPoland nie skreślam. Wycena ponad 64 mln zł może wydawać się przesadzona, ale jest zgodna z analizą eksperta.

CanPoland ma też kilka przewag nad innymi „konopnymi” emitentami. Nie jest podmiotem całkiem nowym, działa już 3 rok kalendarzowy, ma doświadczenie i kompetencje. Największym atutem jest posiadanie w akcjonariacie spółki z Grupy Pelion. Na plus zaliczam też zapowiedź szybkiego debiutu na NewConnect.

Podoba mi się też rozwijanie 4 różnych linii biznesowych, co prowadzi do dywersyfikacji przychodów:

  • produkcja własnych produktów z medycznej marihuany,
  • wytwarzanie na zlecenie produktów z medycznej marihuany,
  • transakcje obrotu medyczną marihuaną,
  • przepakowywanie leków i suplementów diety.

Podsumowanie

Choć sam akcji nie kupię to nie wątpię, że oferta zakończy się pełnym sukcesem. Spółka wygląda ciekawie i w mojej ocenie daje nadzieję na zyski. Zainteresowanych inwestorów odsyłam na stronę emisji i koniecznie zapoznajcie się z dokumentem ofertowym.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook