Ciekawa spółka – Zeneris Projekty zapowiada kampanię crowdfundingową

Wkrótce na platformie CrowdConnect przedstawiona zostanie ciekawie się zapowiadająca oferta spółki Zeneris Projekty. 

Emisja akcji Zeneris Projekty

Zeneris Projekty to dostawca kompleksowych usług z zakresu instalacji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych. Spółka ogłosiła, że w II kwartale przeprowadzi ofertę akcji o wartości do 3 mln zł, która będzie promowana na platformie Crowdconnect.pl.

Firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji będzie Dom Maklerski INC S.A.

O spółce

Zeneris Projekty to spółka z 14-letnim doświadczeniem w przygotowywaniu, projektowaniu i realizacji inwestycji fotowoltaicznych i hydroenergetycznych w branży OZE. Oferuje ona kompleksową usługę realizacji inwestycji, w skład której wchodzą m.in. audyt energetyczny, opracowanie koncepcji i projektu, pomoc w uzyskaniu pozwoleń administracyjnych, realizacja i wsparcie w pozyskaniu finansowania.

Spółka swoją ofertę kieruje do przedsiębiorstw. W przeszłości współpracowała z takimi podmiotami jak Volkswagen, Tauron Ciepło, Energa Wytwarzanie, czy samorządy. Dotychczas firma zrealizowała niemal 300 projektów hydro i fotowoltaicznych.

Od 14 lat projektujemy i realizujemy dla naszych klientów biznesowych inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. Zaczynaliśmy od projektów hydroenergetycznych dedykowanych dla inwestorów prywatnych oraz firm energetycznych Skarbu Państwa. Półtora roku temu uzupełniliśmy naszą ofertę o kompleksową realizację inwestycji fotowoltaicznych. Sprzyjające warunki rynkowe połączone z naszymi przewagami konkurencyjnymi skłoniły nas do decyzji o przeprowadzeniu publicznej akcji. Przyspieszy ona rozwój skali naszej działalności. Następnym krokiem będzie debiut na rynku NewConnect. Zamierzamy go zrealizować jeszcze w bieżącym roku.

– mówi Mariusz Kostrzewa, Prezes Zarządu Zeneris Projekty S.A.

Plany spółki

Zamiarem spółki jest dalszy wzrost skali biznesu, co nastąpi dzięki realizacji kolejnych kontraktów z klientami z sektora MSP. Zeneris Projekty zakłada również akwizycje firm z branży PV, położonych głównie w centralnej i wschodniej części Polski. Obecnie firma realizuje kontrakty przede wszystkim na obszarze Wielkopolski, Pomorza Zachodniego i na Dolnym Śląsku.

Czytaj też:   Manufaktura Palikota nie wejdzie na giełdę?

Spółka zamierza także rozszerzyć zakres oferowanych produktów w realizowanych inwestycjach, związanych m.in. z magazynowaniem energii oraz realizacji rozwiązań hybrydowych w energetyce rozproszonej.

Prognozy wskazują, że branża fotowoltaiczna w najbliższych latach pozostanie perspektywicznym i dynamicznie rosnącym rynkiem. Sprzyjać mu będą rosnące ceny energii elektrycznej przy jednoczesnym spadku cen technologii fotowoltaicznych i wzroście ich wydajności. Widzimy swoje szanse szczególnie w sektorze przedsiębiorstw, optymalizujących koszty energii, którzy w zdecydowanej większości nie posiadają instalacji PV. Rynek jest bardzo duży i chcemy być jego znaczącą częścią.

– dodaje Mariusz Kostrzewa.

Branża

Spółka przytacza dane rynkowe wskazują na skokowe wzrosty zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi w Polsce. Według nich, moc zainstalowana fotowoltaiki w polskim systemie elektroenergetycznym 1 lutego 2021 roku przekroczyła 4 GW (4 088,9 MW). Dane dotyczą wszystkich instalacji zgłaszanych do firm dystrybucyjnych, zarówno przez klientów detalicznych, jak i hurtowych.

W kolejnych latach planowane jest utrzymanie tempa wzrostu instalowanej mocy. Prognozy wskazują, że do 2025 roku całkowita moc w fotowoltaice może osiągnąć poziom 7,8 GW. Patrząc na dotychczasowe tempo wzrostu, wartość ta może być, zdaniem spółki, osiągnięta wcześniej.

Gdy tylko poznamy szczegółowe parametry emisji Zeneris Projekty, napiszę o tym na blogu. Emisja planowana jest na II kwartał i będzie jedną z ciekawszych w najbliższych miesiącach.

Wcześniej, bo już w przyszłym tygodniu, na platformie CrowdConnect rusza crowdfundingowa oferta spółki Ignibit. Oczywiście napiszę na ten temat kilka zdań w tym tygodniu.

Czytaj też:   Brave Lamb Studio z urealnioną wyceną. Wartość akcji ponad 90% w dół?

Informacja prasowa


Lubisz moje teksty – Polub też mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook