Cieleśnica – pytania do spółki

Mimo, że Cieleśnica prowadzi emisję akcji bez pośrednictwa platform inwestycyjnych, jej oferta cieszy się sporym zainteresowaniem. Widać to chociażby po wiadomościach, które otrzymuję.

Emisja akcji Cieleśnica SA

EmitentEmitentCieleśnica SA
BranżaBranżaprodukcja kraftowych alkoholi, restauracja
Kwota zbiórkiKwota zbiórki1,0 mln PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany3,90%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 25,2 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna4 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji250.000 akcji serii F
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 15.09.2020
Cel emisjiCel emisjizakup aparatury destylacyjnej, budowa budynku na cele usług hotelowych, marketing, zakup nieruchomości, wyposażenie winiarni
Strona emisjiStrona emisjihttps://akcje.cielesnica.com

Akcje Cieleśnica

Na stronie Cieleśnica – kupić akcje i zostać współwłaścicielem pałacu znajduje się moja analiza trwającej emisji akcji. Inwestorów zaciekawiła wizja zostania współwłaścicielem pałacu, hotelu, restauracji, winiarni i gorzelni. Wystarczy już kwota 120 zł, żeby zostać akcjonariuszem ciekawej firmy.

Dostałem w ostatnich dniach sporo pytań dotyczących oferty i opłacalności zakupu akcji. Niektórzy wahają się jeszcze z inwestycją zastanawiając się nad ewentualnymi zyskami. Inni chcą wziąć udział w emisji traktując zakup akcji jako formę podziękowania właścicielom spółki za uratowanie cennego pałacu.

Pytania do spółki

Pan Sławomir Andelt przysłał mi swoje pytania, które zadał spółce i odpowiedź, jaką uzyskał. Za Jego zgodą udostępniam pytania i odpowiedzi tutaj, bo mogą pomóc podjąć decyzję ewentualnego zakupu akcji.

  • Co zmieniło się przez 8 miesięcy w Cieleśnicy, że Spółka sprzedaje swoje akcje o 1/3 drożej w porównaniu do jesiennej emisji?
  • Jak zamrożenie gospodarki, spowodowane pandemią, przełożyło się na działalność Spółki (jej obrót i zyski) oraz na jej wartość?
  • Czy Firma ma jakieś pomysły na potencjalne kolejne zamrożenia gospodarki, którą mogą wywołać kolejne fale epidemii?

Odpowiedź spółki

Odpowiedzi udzielił Pan Jakub Chwesiuk, Przewodniczący Rady Nadzorczej emitenta:

Zamrożenie gospodarki miało znikomy wpływ na działalność Spółki.

Odnotowaliśmy brak przychodów z działalności hotelarskiej w okresie kwiecień-maj, ale też ta działalność nie generowała kosztów pracowniczych, ponieważ przesunęliśmy pracowników do działalności związanej z Manufakturą Cieleśnica, gdzie odnotowaliśmy wzrost przychodów. W przypadku powrotu pandemii zakładamy podobny scenariusz. Spółka skorzystała z Tarczy, więc skutki zamknięcia nie były w żaden sposób odczuwalne.

Wzrost wyceny wynika z działań jakie przez ten czas były prowadzone: zwiększenie sieci dystrybucji, udane rozmowy z Auchan, otrzymanie dofinansowania na rozwój eksportu, przejście pierwszego etapu weryfikacji na dofinansowanie remontu gorzelni (kwota dofinansowania 3 mln zł).

Jednocześnie działalność spółki zostanie poszerzona o rozwijanie bazy noclegowej w ramach domków letniskowych oraz przez stworzenie sklepu internetowego ze spożywczymi produktami rzemieślniczymi (sklep jest gotowy, czekamy jeszcze na dokończenie procesów prawnych). Ta działalność jeszcze bardziej poszerzy portfolio Spółki i zdywersyfikuje dochody.

Panu Sławomirowi jeszcze raz dziękuję za nadesłanie pytań i odpowiedzi.

Zapraszam na stronę emisji do zapoznania się ze szczegółami.

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebooku


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych oraz autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   "Ciekawa" odpowiedź Greyhound Candle

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook