Crowdway dołączył do Eurocrowd

Jeden z liderów rynku crowdinvestingu – platforma Crowdway, informuje o dołączeniu do Eurocrowd, międzynarodowej organizacji zrzeszającej największe platformy ECF w całej Europie.

Platforma crowdfundingowa Crowdway

Chcemy wymieniać się doświadczeniami na arenie międzynarodowej. Eurocrowd otwiera nam drzwi do współpracy z największymi platformami z całej Unii Europejskiej, które mają różne doświadczenia i zakres działalności. Członkostwo daje nam dostęp do najnowszych informacji, które pomogą nam rozwijać platformę Crowdway.

– skomentował Marcel Rowiński, prezes zarządu spółki.

Eurocrowd od 2013 roku promuje crowdfunding w wielu wydaniach, zarówno donacyjny, jak i udziałowy. Zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym liderów poszczególnych rynków europejskich. Działa na rzecz wprowadzania innowacji, profesjonalizacji i transparentności usług finansowych. Koordynuje współpracę w zakresie wspólnego stanowiska biznesu wobec rządowej działalności regulacyjnej. Eurocrowd zapewnia też m.in. wymianę know-how między dostawcami rozwiązań fintechowych i wspólne działanie na rzecz usuwania barier w rozwoju rynku finansowego.

Eurocrowd to aktywnie działająca organizacja, które wpływa na rozwój rynku finansowego. W jej ramach dzielimy się doświadczeniami z innymi aktywnymi uczestnikami i łatwiej nam reagować na wspólne wyzwania. Przykładem mogą być zmiany regulacyjne opisane rozporządzeniem ECSP, wchodzące właśnie w życie.

– dodał Marcel Rowiński.

Ujednolicenie rynku 

Platformy ECF już wcześniej przygotowywały się na nowe regulacje, które wzmocnią ochronę inwestorów. Przepisy te pomogą w profesjonalizacji, ale też podniosą limity finansowania, o które mogą się starać emitenci. Ważnym aspektem ujednolicenia rynku jest fakt, że zasięg działania platform znacznie się zwiększy. Po uzyskaniu licencji będą one mogły docierać do inwestorów we wszystkich państwach UE.

Spółki prowadzące dziś emisje akcji kierują swoją ofertę do potencjalnych inwestorów z Polski, bo do tego obliguje prawo, ale to nie znaczy, że inwestorzy zagraniczni nie są zainteresowani. Dla wielu emitentów to duża szansa, zwłaszcza dla tych operujących na różnych rynkach zbytu, mających już pewną rozpoznawalność dzięki swoim produktom.

– wskazał prezes Crowdway.

Czytaj też:   Petgram podsumował kampanię

Rok przygotowań i profesjonalizacji

Crowdway w ciągu ostatniego roku wzmocnił obszar compliance. Do zespołu w roli compliance officera dołączył Adam Buczel, radca prawny specjalizujący się w prawie rynku finansowego. Do zarządu spółki został powołany Michał Stanek, manager z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku kapitałowym.

Spółka aktywnie wspiera też emitentów, także po zakończonych kampaniach crowdfundingu udziałowego – współpracujące z nią firmy wzięły udział w prowadzonych na giełdzie warsztatach dotyczących przygotowania debiutu na NewConnect czy Głównym Rynku. Aktualnie Crowdway jest partnerem Akademii Emitenta, podczas której zarządy spółek mogą nie tylko dowiedzieć się więcej o samym procesie emisji, ale też posłuchać o prowadzeniu relacji z inwestorami już po zakończeniu kampanii.

Źródło: Informacja prasowa
Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook