CStore gwarantuje cenę skupu akcji

Spółka CStore, która przeprowadza na platformie Beesfund crowdfundingową ofertę poinformowała o zagwarantowaniu ceny skupu akcji. 

Emisja akcji CStore

EmitentEmitentCStore SA
BranżaBranżaoprogramowanie dla sklepów internetowych
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2,3 mln zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany9,39%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 21,7 - 22,7 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna2,00 zł - akcje serii D
2,10 zł - akcje serii E
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji575.000 akcji serii D
547.600 akcji serii E
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 12.07.2021
Cel emisjiCel emisjipromocja na rynkach USA, UE i polskim, automatyzacja procesów sprzedaży
Strona emisjiStrona emisjihttps://inwestycja.cstore.pl/

Emisja akcji CStore, o której pisałem w tekście CStore przyspiesza rozwój trwa na platformie Beesfund do 12 lipca br. Do tej pory w producenta oprogramowania zainwestowano kwotę prawie 750 tysięcy złotych. 

Spółka poinformowała właśnie o zagwarantowaniu ceny skupu akcji. Na stronie emisji w zakładce „wyjście z inwestycji” możemy przeczytać na ten temat:

Debiut spółki na Newconnect co najmniej 2.70 pln za akcje do dnia 30.06.2023 lub skup akcji przez inwestora strategicznego z co najmniej 14% zwrotem w skali roku. Opcja dotyczy serii D i E.

Spółka prowadzi rozmowy z inwestorem branżowym, który jest zainteresowany skupem akcji. W momencie wejścia inwestora branżowego, skup akcji odbędzie się z co najmniej 14% zwrotem w skali roku. Opcja dotyczy serii D i E.

Zadałem spółce pytanie, co konkretnie się pod tym kryje:

Spółka zaktualizowała informację dotyczącą debiutu giełdowego do dnia 30.06.2023 roku z ceną minimum 2,70 zł lub skup akcji przez inwestora strategicznego z co najmniej 14% zwrotem w skali roku. Czy mogę prosić o rozwinięcie tematu? Brzmi bardzo ciekawie – czy oznacza to, że rozmowy z inwestorem są już zaawansowane. Czy możliwa jest sytuacja, że CStore zadebiutuje na NewConnect z ceną niższą (nikt nie jest w stanie zagwarantować konkretnej ceny) a nie uda się „dogadać” z inwestorem?

Odpowiedź spółki

Oto odpowiedź, którą otrzymałem:

Trwają rozmowy z inwestorem strategicznym. Zabezpieczając interesy naszych akcjonariuszy przed wcześniejszym skupem akcji, dodaliśmy opcję dla posiadaczy akcji, że odkup odbędzie się co najmniej z 14% oprocentowaniem w skali roku, tak by mieli pewność że zyskają na inwestycji.

Cena debiutu na Newconnect jest ustalana na podstawie ceny akcji z ostatniej emisji. Oczywiście to czy kurs następnie zwyżkuje, utrzyma się, spadnie jest zależne od inwestorów.

To nie pierwsza tego typu opcja ze strony CStore. Przy poprzedniej emisji spółka zagwarantowała inwestorom debiut na NewConnect do 2023 roku. Jeśli się to nie uda to emitent odkupi akcje serii B od zainteresowanych osób z uwzględnieniem 20% rocznego oprocentowania.

Ciekawi mnie co Wy o tym sądzicie? Rozważając decyzje o ewentualnym zakupie akcji bierzecie pod uwagę tego typu bonusy? 

Będę wdzięczny za odpowiedzi na naszej facebookowej grupie Crowdfunding udziałowy.  

 

Szczegóły oferty CStore na stronie emisji – https://inwestycja.cstore.pl/


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Wystartowała nowa emisja CStore

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook