CStore przedłuża zapisy na akcje

CStore przedłuża zapisy na akcje

14 marca, 2023 0 przez Crowdnews.pl
Producent oprogramowania do e-handlu przedłużył termin zapisów na swoje akcje do 5 kwietnia. Do tej pory 85 inwestorów zadeklarowało objęcie akcji CStore za kwotę ponad 425 tys. zł.

Emisja akcji CSTORE

crowdfundingowe emisjeEmitentCSTORE SA
BranżaBranżaprodukcja oprogramowania do e-handlu
Kwota emisjiKwota zbiórki3 mln PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany9,84%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 27,5 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna2,40 PLN
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji1.250.000 akcji serii F
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 08.03.2023
05.04.2023
Cel emisjiCel emisjirozszerzenie architektury systemu CStore B2B L2 Open Source, przygotowanie strony Open Source, dokumentacji, rejestracji dostępów, przestrzeni dla społeczności, działania marketingowe
platforma crowdfundingowaStrona emisjihttps://www.zainwestuj.cstore.pl/
O trwającej emisji akcji CStore pisałem więcej w tekście CStore wygląda ciekawie. Przy wsparciu platformy crowdfundingowej Beesfund, spółka zamierza pozyskać do 3 milionów złotych. W tej chwili na koncie producenta oprogramowania jest ponad 425 tys. zł. Pierwotny termin przyjmowania zapisów na akcje został wydłużony do 5 kwietnia. Jak podaje Prezes emitenta Dawid Paszek, cytowany przez serwis Stockwatch, obecnie trwają rozmowy z funduszem z Wielkiej Brytanii. Decyzja o ewentualnej inwestycji ma zapaść w przeciągu 2-3 tygodni.

Dywersyfikacja biznesu

W planach jest również dywersyfikacja biznesu. Spółka zamierza w tym celu zbudować nową linię biznesową opartą o rozwiązania AI i ML. Obecnie przygotowuje wniosek dotacyjny na kwotę ok. 7-8 mln zł w ramach konkursu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 Program Smart. Szacunkowe dofinasowanie ma pokryć co najmniej 3/4 wartości projektu (źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/cstore-przedluzyl-zapisy-na-akcje-do-5-kwietnia-w-tle-rozmowy-z-brytyjskim-funduszem-inwestycyjnym,akcje,303836). O innych planach spółki Prezes mówił m.in. podczas czatów z inwestorami. Odbyły się one w serwisach Stockwatch (link) oraz Strefa Inwestorów (link). Zapraszam jeszcze raz do mojego wpisu na temat trwającej emisji oraz do samodzielnej analizy oferty. Zobacz stronę emisji.
Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u Podoba Ci się mój blog? Możesz go wspierać na Patronite – Zostań Patronem Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:
Czytaj też:   Czego nauczyła mnie emisja Heroo Mobile?