Debiut akcji BeeIN (Sunday Energy) jeszcze w kwietniu

Debiut akcji BeeIN (Sunday Energy) jeszcze w kwietniu

30 marca, 2022 0 przez Maciejka

Akcje BeeIN (dawniej Sunday Energy) są o krok od debiutu na NewConnect. Według spółki możliwy jest on jeszcze w I połowie kwietnia br.

Akcje BeeIN (Sunday Energy)

Jak już informowałem w poprzednich wpisach, Sunday Energy to dostawca rozwiązań z rynku fotowoltaiki, który w grudniu 2020 roku przeprowadził emisję akcji. Zakończyła się ona pełnym sukcesem – grono akcjonariuszy spółki powiększyło się wtedy o 194 podmioty a emitent pozyskał 4 mln zł.

Cała emisja podzielona była na dwie transze i dotyczyła łącznie 160.000 akcji. Średnia wartość zapisu na papiery Sunday Energy wyniosła aż 20.619 złotych. Cena emisyjna w obu transzach wynosiła 25 zł.

Kiedy debiut BeeIn?

Spółka jest na ostatnim formalnym etapie poprzedzającym wyznaczenie dnia debiutu, który w ocenie Zarządu może mieć miejsce w I połowie kwietnia.

W obszarze operacyjnym, w pierwszym kwartale 2022 spółka rozpoczęła sprzedaż własnej linii pomp ciepła SPRSUN SELECT. Jednocześnie BeeIN finalizuje proces rebrandingu i kończy prace nad założeniami nowej strategii rozwoju. Jej założenia planuje przedstawić w okresie debiutu na rynku NewConnect.

4 lutego Zarząd GPW w Warszawie podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NC akcji zwykłych na okaziciela serii A i B (łącznie 1 160 000 akcji).

Bliski debiut

Nadchodzący debiut na rynku NewConnect będzie ważnym wydarzeniem w historii spółki BeeIN, ale też wyraźnym sygnałem dla inwestorów, że jesteśmy firmą, która spełnia swoje zobowiązania i stawia na transparentność podejmowanych działań. Mając na uwadze obecną kondycję sektora OZE, z optymizmem patrzymy w przyszłość, która stoi dziś pod znakiem zwiększania niezależności energetycznej kraju i wzrostu zapotrzebowania na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Naszą pozycję na rynku dodatkowo wzmocni zbliżający się debiut na NewConnect i status spółki publicznej. To jak wierzymy przełoży się na zwiększenie rozpoznawalności marki BeeIN u partnerów biznesowych i klientów.

– powiedział Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN S.A.

Patronite

Wyniki

Spółka BeeIN zamknęła rok 2021 z 17,5 mln zł przychodów (vs 5,8 mln zł w 2020 r.). Wynik EBITDA wyniósł 1,6 mln zł (vs 0,3 mln zł).

Czytaj też:   Kolejkowo płaci dywidendę

Jak podaje emitent, dynamiczny wzrost wyników oraz skali działalności firmy są rezultatem realizacji działań strategicznych. Pomogła elastyczność w dostosowywaniu oferty handlowej do zmieniającego się otoczenia oraz dyscyplina kosztowa. Działania te obejmowały m.in. położenie większego nacisku na rozwój sprzedaży w obszarze pomp ciepła.

Nasza spółka rozszerzyła ofertę, wprowadzając od marca do sprzedaży własną linię pomp SPRSUN Select wraz z usługą montażu i monitoringu pomp ciepła za pomocą aplikacji mobilnej w języku polskim. Przewagą konkurencyjną nowych urządzeń jest korzystna relacja jakości do ceny oraz możliwość wydłużenia okresu gwarancji. Po optymistycznym roku 2021 widzimy, że rok 2022 także upłynie nam pod znakiem istotnych wzrostów w tym obszarze działania.

– twierdzi Michał Sochacki, Prezes Zarządu BeeIN.

O firmie

BeeIN (dawniej Sunday Energy) jest dostawcą rozwiązań i bezpośrednim, certyfikowanym przedstawicielem wiodących światowych producentów komponentów OZE. Spółka rozwija swój własny sklep www.beeIN.pl oraz marketplace www.OutletOZE.pl.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: