Dwa dni do końca naszej zabawy z Euro 2020

Do końca naszej zabawy w typowanie wyników Euro 2020 zostały dwa dni. Teoretycznie zdobyć można jeszcze nawet 24 punkty, więc każdy ma jeszcze szansę na wygranie książki ufundowanej przez Księgarnię Maklerska.pl.

Zabawa Euro 2020 z Crowdnews

Od kilkudni na facebookowym profilu Crowdnews zamieszczam posty z rozpiską meczów Euro 2020 na następny dzień. W komentarzach typujemy dokładne wyniki (1:0, 2:2) – za poprawne wytypowanie wyniku uczestnik otrzymuje 3 pkt. Dodatkowo osoba, która zrobi to jako pierwsza otrzymuje bonusowy punkt. Jeśli uda Ci się jedynie wytypować zwycięzcę meczu (lub remis) wtedy otrzymujesz 1 pkt.

Dziś trwa piąty dzień naszej zabawy. Czas na małe podsumowanie, w którym biorę pod uwagę wyniki meczów od poniedziałku do czwartku oraz pierwszy dzisiejszy mecz (Szwecja – Słowacja).

Wyniki zabawy

Do tej pory rozegrano 12 spotkań, których wyniki typowaliśmy. Rywalizacja w zabawie jest bardzo zacięta i trudno o wskazanie zdecydowanego faworyta do zwycięstwa. Klasyfikacja po pierwszym dzisiejszym meczu wygląda następująco:

 1. Martyna S – 18 pkt,
 2. Bartosz K – 16 pkt,
 3. Łukasz W – 15 pkt,
 4. Kamil S – 14 pkt,
 5. Marcin W – 13 pkt,
 6. Anna Ł – 12 pkt,
 7. Mop C – 11 pkt,
 8. Jakub W – 10 pkt,
 9. Mała E – 9 pkt,
 10. Anna G – 9 pkt.

Przynajmniej 1 pkt ma na swoim koncie 23 uczestników. Biorąc pod uwagę, że do końca zabawy zdobyć można nawet 24 pkt – wszyscy mają jeszcze szansę na zwycięstwo.

Czytaj też:   Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Przy okazji proszę wszystkich o weryfikowanie punktacji, którą wpisuję pod Waszymi komentarzami z typami. Brak mojego komentarza oznacza brak punktu w danej kolejce. Mogą zdarzyć się pomyłki, stąd prośba o Waszą „kontrolę”.

Szczegółowe statystyki

Rozgrywany turniej obfituje w niespodzianki. Patrząc na zdobyte punkty przez uczestników zabawy w poszczególnych meczach, największą sensacją był do tej pory remis Szwecji z Hiszpanią. Najłatwiej o punkty było z kolei w meczu Holandii z Austrią. Aż 10 osób poprawnie wytypowało dokładny wynik spotkania a 8 kolejnych przewidziało zwycięzcę meczu.

Dotychczasowe mecze

 • Szkocja – Czechy (średnio 0,47 pkt, nikt nie przewidział dokładnego wyniku, 9 osób przewidziało zwycięstwo Czech),
 • Polska – Słowacja (średnio 0,42×2 pkt, 2 osoby przewidziały dokładny wynik, 3 osoby przewidziały zwycięstwo Słowacji),
 • Hiszpania – Szwecja (średnio 0,05 pkt, nikt nie przewidział dokładnego wyniku, 1 osoba przewidziała remis),
 • Węgry – Portugalia (średnio 0,89 pkt, 1 osoba przewidziała dokładny wynik, 13 osób przewidziało zwycięstwo Portugalii),
 • Francja – Niemcy (średnio 0,28 pkt, nikt nie przewidział dokładnego wyniku, 5 osób przewidziało zwycięstwo Francji),
 • Finlandia – Rosja (średnio 0,94 pkt, 1 osoba przewidziała dokładny wynik, 14 osób przewidziało zwycięstwo Rosji),
 • Turcja – Walia (średnio 0,33 pkt, 1 osoba przewidziała dokładny wynik, 3 osoby przewidziały zwycięstwo Walii),
 • Włochy – Szwajcaria (średnio 1,44 pkt, 4 osoby przewidziały dokładny wynik, 17 osób przewidziało zwycięstwo Włoch),
 • Ukraina – Macedonia Północna (średnio 1,37 pkt, 3 osoby przewidziały dokładny wynik, 19 osób przewidziało zwycięstwo Ukrainy),
 • Dania – Belgia (średnio 1,05 pkt, 3 osoby przewidziały dokładny wynik, 13 osób przewidziało zwycięstwo Belgii),
 • Holandia – Austria (średnio 2,05 pkt, 10 osób przewidziało dokładny wynik, 18 osób przewidziało zwycięstwo Holandii),
 • Szwecja – Słowacja (średnio 0,88 pkt, 2 osoby przewidziały dokładny wynik, 10 osób przewidziało zwycięstwo Szwecji).
Czytaj też:   Emisja 2loop Tech mnie nie zachwyciła

Mecze do rozegrania w naszej zabawie:

Piątek

Chorwacja – Czechy
Anglia – Szkocja

Sobota

Węgry – Francja
Portugalia – Niemcy
Hiszpania – Polska

Niedziela

Włochy – Walia
Szwajcaria – Turcja

Mecze z udziałem Polski są punktowane podwójnie. Do zabawy możesz przystąpić w każdej chwili, ale oczywiście im zrobisz to szybciej – tym większe masz szansę na wygraną. W przypadku równej liczby punktów zdecyduje dogrywka – wytypowanie wyników meczów, które podam.

Nagroda

Przypominam, że w zabawie gramy o nagrodę ufundowaną przez Księgarnię Maklerska.pl.

Nagrodą tą będzie bardzo ciekawa książka na temat inwestowania „Najważniejsza rzecz”. Oto jej opis na stronie księgarni:

Najważniejsza rzecz jest świetną propozycją dla osób zainteresowanych rynkiem akcyjnym oraz dłużnym w średnio – i długoterminowym horyzoncie czasowym. Obok Inteligentnego inwestora stanowi podstawowe źródło wiedzy dla osób skoncentrowanych na odpowiedzialnym i bezpiecznym inwestowaniu w wartość.

Howard Marks słynie z błyskotliwych listów skierowanych do swoich klientów. Wykorzystując je w książce, przedstawia swoje podejście inwestycyjne, które bazuje na cykliczności rynków, relacji ceny rynkowej do wartości wewnętrznej oraz identyfikacji i świadomej akceptacji poszczególnych ryzyk. Wymienia 20 najważniejszych rzeczy w inwestowaniu i omawia między innymi takie elementy jak: koncepcję myślenia drugiego poziomu, podejście kontrariańskie czy inwestowanie defensywne.

Sponsor nagrody

Księgarnia Maklerska.pl istnieje od 1 maja 2007 roku. Zajmuje się sprzedażą książek przede wszystkim o inwestowaniu na giełdzie. Współpracuje z polskimi oraz zagranicznymi wydawnictwami.

Czytaj też:   Zabawa dla kibiców - Euro 2020 z Crowdnews

Jej oferta to ponad 1500 książek o inwestowaniu na giełdzie oraz szeroko pojętym rozwoju osobistym. Prezentuje tytuły większości wydawnictw działających na terenie Polski zajmujących się tematyką giełdy oraz najlepsze pozycje anglojęzyczne. O kilku ciekawych książkach, które są dostępne w księgarni Maklerska.pl pisałem jakiś czas temu w tekście Książki dla inwestora giełdowego.

Od 2014 roku Maklerska.pl zajmuje się również działalnością wydawniczą. Od tego czasu wydała między innymi takie bestsellery jak: „Analiza price action” Ala Brooksa, „Geometrię Fibonacciego” Pawła Danielewicza, czy „Analizę techniczną rynków finansowych” Murphy’ego.

Gorąco zachęcam do odwiedzenie strony internetowej księgarni, gdzie można m.in. bezpłatnie pobrać fragmenty ciekawych książek.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook