Emisja akcji WTT


Dostałem sporo pytań o to czy warto zapisać się na akcje WTT. Spółka działa w bardzo perspektywicznej branży i już w przyszłym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. 

Emisja akcji WTT

Jeśli oczekujesz prostej odpowiedzi na pytanie „Czy warto zapisać się na akcje WTT?” to mam złą wiadomość. Nie odpowiem na nie, co więcej nie napiszę też tradycyjnej subiektywnej oceny emisji. Oferta akcji WTT to nie jest crowdfunding, ale wspominam o niej na blogu, bo z kilku powodów warto się nią zainteresować.

Czasu dużo nie zostało – ewentualny zapis należy złożyć do piątku 29 października. Udział w ofercie dostępny jest dla klientów Domu Maklerskiego Navigator. Myślę, że nawet jeśli nie zainteresują Cię akcje WTT to warto zgłosić się do bazy inwestorów i zawczasu podpisać „Umowę o świadczenie usług maklerskich przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych oraz ich wykonywania”.

Pisałem już o tym przy okazji emisji akcji Retro SA (wtedy chodziło o DM Prosper). Będziesz wtedy przygotowany do kolejnych ofert i otrzymasz informacje o trwających emisjach. 

O spółce

Dlaczego warto zainteresować się ofertą? Wabikiem jest przede wszystkim branża, w której spółka działa. Wprowadza ona na rynek technologię umożliwiającą całkowitą utylizację większości odpadów, z równoczesnym odzyskiwaniem z nich szeregu wartościowych materiałów i surowców, takich jak czysty wodór.

Jak czytamy w udostępnionych materiałach, WTT rozwija przełomową technologię ZEWE (Zero Emission Waste Elimination). Jest ona jedynym kompleksowym rozwiązaniem na rynku, który eliminuje odpady, a nie tylko transformuje  lub zmniejsza ich objętość. 

Czytaj też:   Na jakim etapie życia spółki najlepiej inwestować?

Branża jest w tej chwili popularna wśród inwestorów, ale myślę, że prawdziwa hossa na tego typu spółki dopiero nadejdzie. Choć ktoś kto  wyczuł trend i 3 lata temu kupił akcje Mo-Bruku dziś liczy zyski rzędu 1000 procent. 

Debiut na NewConnect

Wspomniałem powyżej, że trwająca oferta nie jest crowdfundingiem. Typowa oferta crowdfundingowa ma zostać przeprowadzona dopiero za kilka miesięcy. Możemy chyba oczekiwać, że cena emisyjna będzie wtedy wyższa i to o sporo. Może nawet kilkadziesiąt procent. 

W przyszłym roku WTT zamierza zadebiutować na NewConnect. Kursem odniesienia podczas debiutu będzie cena emisyjna z ostatniej przed debiutem oferty, a więc tej crowdfundingowej. Jeśli ten scenariusz się sprawdzi to kupując akcje już teraz możemy już na starcie być „sporo do przodu”.

Parametry oferty WTT

Trwająca emisja skierowana jest do trochę zasobniejszych inwestorów. Nie kupimy tu akcji za 300-500 zł. Minimalny zapis musi opiewać na prawie 10 tysięcy złotych.

Oferta dotyczy 144 tysięcy akcji, których cenę emisyjną ustalono na 78 złotych. Minimalny zapis to 125 akcji. Jak już wspomniałem, zapisy przyjmowane są do piątku 29 października do godziny 18:00. 

Przy zaproponowanej cenie emisyjnej wycena całej spółki wynosi blisko 34 mln zł (pre-money).

Zagrożenia

Czekająca nas w przyszłości emisja skierowana do drobniejszych inwestorów (z prawdopodobnie dużo wyższą ceną emisyjną) oraz bardzo perspektywiczna branża sprawiają, że warto zapoznać się ze spółką i ofertą. To, że o niej wspominam nie oznacza jednak wcale, że w jakikolwiek sposób zachęcam do kupna akcji. Nie jestem ani na tak ani na nie. 

Czytaj też:   Prześwietliłem ofertę Advanced Graphene Products

Zastanawiając się nad zapisem na akcje WTT musisz pamiętać o zagrożeniach. Technologia, która ma zbudować wartość spółki dopiero jest wdrażana u pierwszego klienta. Tym klientem jest PWiK w Brzegu. Emitent zaznacza jednak, że prowadzone są już rozmowy z kolejnymi potencjalnymi klientami.

Wyniki

Choć technologia jest nowa to spółka nie jest wcale start-upem. Działa od ponad 20 lat i jak sama podaje w tym czasie zrealizowała dla swoich klientów ponad 75 dużych inwestycji na czterech kontynentach o łącznej wartości 520 mln zł. 

Nie można więc inwestować środków w WTT nie odnosząc się do historycznych wyników. A te nie są wcale optymistyczne. Wręcz przeciwnie. W bilansie widzimy 4,1 mln zł strat z lat poprzednich a za rok 2020 przybyło kolejne 4,4 mln zł strat.

WTT ponosi straty już na sprzedaży i wynik netto w ostatnich latach byłby jeszcze gorszy gdyby nie otrzymywane dotacje. 

Podsumowanie

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą WTT to masz jeszcze kilka dni na analizę. Tak jak wspomniałem powyżej, warto się zastanowić, ale ryzyko jest spore. Z tego powodu swojej oceny wystawiać nie będę. Zachęcam do odwiedzenia strony emisji i strony DM Navigator


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Czytaj też:   Neutrino Geology - kilka słów o emisji

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook