Emplocity – wystartowała transza otwarta emisji akcji


Jak już informowałem na profilu facebookowym, dziś o godz. 10:00 wystartowała transza otwarta emisji akcji Emplocity SA.

Szczegóły publicznej emisji akcji są prezentowane na platformie CrowdConnect.pl. Spółka oferuje od 66 115 do 99 175 akcji nowej emisji serii B, po cenie 30,25 zł każda. Oferta jest skierowana do wszystkich zainteresowanych inwestorów w tym do indywidualnych. Emplocity zajmuje się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, dzięki własnej platformie technologicznej i wykorzystaniem botów. Druga transza oferty publicznej akcji potrwa do 14 września 2021 r.

Emisja akcji Emplocity

Środki z emisji zostaną przeznaczone na rozwój nowych produktów (m.in. na opracowanie konwersacyjnej sztucznej inteligencji wspierającej obieg informacji w przedsiębiorstwie), a także ekspansję oraz skalowanie sprzedaży. Z emisji akcji Emplocity chce pozyskać do 3 mln zł. Informacje o akcjach serii B i warunkach ich nabycia są dostępne na platformie Crowdconnect i stronie internetowej spółki. Emitent na przełomie roku zamierza złożyć wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect.

Dla nas i naszych przyszłych inwestorów z pewnością istotne znaczenie ma fakt, iż Emplocity osiąga rentowność operacyjną. Dynamicznie rosnący rynek sztucznej inteligencji i RPA sprzyja Emplocity, jednak warte odnotowania jest to, że przychody ze sprzedaży Spółki rosną niemal dwukrotnie szybciej od dynamiki wzrostu wartości rynku. Pozwala nam na to nasza autorska technologia, którą stworzyliśmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej dostosować się do potrzeb Klienta. W naszym portfolio są największe korporacje zarówno krajowe jak i zagraniczne. Mamy już gotowe produkty, które chcemy skalować. Największa część pozyskanych środków podczas emisji zostanie przeznaczona właśnie na rozbudowę zespołu sprzedażowego, tak abyśmy mogli jeszcze bardziej przyspieszyć wzrost firmy.

– powiedział Krzysztof Sobczak, współzałożyciel i Prezes Zarządu Emplocity SA.

Czytaj też:   Petgram - trwa emisja akcji „Instagrama dla zwierząt”

Zapisy na akcje Emplocity

Przyjmowanie zapisów na akcje w ramach pierwszej transzy spółka rozpoczęła 10 sierpnia. Była to transza skierowana do oznaczonych indywidualnie inwestorów. Natomiast od dzisiaj do 14 września trwa druga transza, skierowana do wszystkich zainteresowanych.

Cena emisyjna została ustalona na 30,25 zł za jedną akcję. Minimalna wartość zapisu wynosi 155 sztuk akcji czyli około 4,7 tysięcy zł. W ramach trwającej oferty publicznej akcji inwestorzy mogą objąć nie więcej niż 99 175 akcji nowej emisji serii B, które po ich rejestracji w KRS będą stanowiły 8,6 procent w kapitale zakładowym firmy. W ramach emisji akcji Emplocity chce pozyskać do 3 mln zł.

Dokument Ofertowy zawierający szczegółowe informacje oraz parametry emisji, jak również suplementy do Dokumentu Ofertowego zostały opublikowane na stronie internetowej spółki oraz na stronie platformy crowdconnect.pl (crowdconnect.pl/emplocity). Firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji w ramach oferty publicznej akcji serii B jest Dom Maklerski INC.

O spółce

Emplocity tworzy rozwiązania wspierające prowadzenie biznesu, oparte na sztucznej inteligencji. W swoich rozwiązaniach wykorzystuje metody głębokiego uczenia maszynowego oraz przetwarzania języka naturalnego. Zastosowane algorytmy automatyzują procesy biznesowe klientów pomagając zaoszczędzić czas i pieniądze.

Autorska platforma Emplocity z wykorzystaniem rozwiązań sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, pozwala automatyzować wybrane procesy i dostarczać rozwiązania domenowe odpowiadające na konkretne potrzeby oraz wyzwania klientów. 

Nasze kompleksowe rozwiązania oferują Klientom dostosowanie produktów do ich indywidualnych wymagań. Dzięki autorskiej platformie – która jest naszą własnością – możemy zapewnić znacznie więcej niż konkurencja. Jest to zauważalne również przez gigantów z doliny krzemowej. Wkrótce będziemy mogli poinformować rynek o nawiązaniu bardzo ważnej współpracy z takim podmiotem. Będzie to potwierdzenie naszych kompetencji i impulsem do budowania międzynarodowej bazy klientów.

– powiedział Arkadiusz Talun, współzałożyciel i Członek Zarządu Emplocity.

Czytaj też:   Rzut oka na trwającą emisję CStore

Cele emisyjne

Kapitał pozyskany z emisji akcji serii B, łącznie z otrzymanymi grantami, pozwoli na budżet inwestycyjny w wysokości 15,31 mln zł do realizacji w okresie Q1 2021 – Q2 2022.

Środki finansowe, które spółka pozyska będą przeznaczone na następujące cele (dane w mln zł):

Cel emisyjny

Środki z emisji akcji

Przyznane granty

Łączny budżet

Opracowanie konwersacyjnej sztucznej inteligencji wspierającej obieg informacji w przedsiębiorstwie; 

0,70

4,08

4,78

Opracowanie zautomatyzowanego systemu wykorzystującego sztuczną inteligencję do wielokanałowej obsługi reklamy i operacji Real-Time-Bidding;

0,40

4,28

4,68

Opracowanie autonomicznej sztucznej inteligencji wykorzystującej uczenie głębokich sieci neuronowych ze wzmocnieniem, automatyzującej procesy;

0,30

3,95

4,25

Rozwój nowych produktów domenowych w oparciu o silnik Emplocity;

0,60

0,00

0,60

Ekspansja oraz skalowanie sprzedaży, w tym zwiększenie zespołu konsultantów.

1,00

0,00

1,00

RAZEM

3,00

12,31

15,31

Debiut Emplocity na NewConnect

Po zakończeniu oferty publicznej i rejestracji akcji w KRS, Emplocity deklaruje, że rozpocznie proces wprowadzenia akcji do obrotu na NewConnect. Jeżeli spółka spełni wszystkie formalne wymogi, to na przełomie 2021 i 2022 roku planuje złożenie wniosku o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Czytaj też:   Niewiele zostanie z Samito?

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook