Funwisher z Jarosławem Kuźniarem wyemituje akcje


Funwisher – cyfrowa platforma oferująca m.in. unikalne życzenia wideo od gwiazd – planuje emisję akcji przy wsparciu platformy Crowdway.

Emisja akcji Funwisher

Spółka chce zdobyć udział w światowym rynku personalizowanych filmów dla dzieci wartym prawie 2 mld dolarów. Do 2026 roku chce sprzedawać swoje produkty w 6 językach na terenie 14 krajów. Jeszcze w tym kwartale odbędzie się emisja crowdfundingowa spółki w limicie do 1 mln euro. Zdobyte środki pomogą w realizacji ogłoszonej strategii rozwoju.

Kierujący zespołem Funwisher Jarosław Kuźniar wskazuje, że personalizowane treści wideo cieszą się dużą popularnością, a branża jest bardzo perspektywiczna. Choćby dlatego, że częściej kupujemy doświadczenia, a nie produkty.

W pierwszym etapie działalności Funwishera (MVP) koncentrowaliśmy się na badaniu grup docelowych i rozwoju technologii. Nasza oferta spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, wyprodukowaliśmy kilkanaście tysięcy filmów. Otrzymaliśmy więcej niż 500 pozytywnych recenzji. Ludzie doceniają kreatywne upominki i coraz częściej sięgają po cyfrowe prezenty, które w porównaniu do analogowych, nie nudzą się tak szybko i dają niezapomniane emocje.

– powiedział Jarosław Kuźniar.

Produkt

Kluczowym segmentem, na którym będzie się obecnie skupiać spółka, są personalizowane treści wideo dla dzieci. Jego globalna wartość to około 1,8 mld dolarów.

Przy rozwoju produktu doszliśmy do wniosku, że duży potencjał sprzedażowy drzemie w filmach dla dzieci, tworzonych w oparciu o licencje popularnych animacji, w których widzimy łatwość w skalowaniu na cały świat. Dzieci to także najbardziej wdzięczni i radośni odbiorcy. To właśnie w tym kierunku będziemy chcieli rozwijać platformę, choć z TOP gwiazd sportu, sceny czy filmu nie rezygnujemy. Mamy know-how i wiemy jakich treści oczekuje klient

– dodaje Jarosław Kuźniar.

Czytaj też:   Akcje CanPoland z crowdfundingu jednak z debiutem na NC?

Obecnie na platformie Funwisher, oprócz życzeń od polskich gwiazd, można zamówić personalizowane życzenia na urodziny, imieniny, dzień dziecka czy święta od Pszczółki Mai i Baranka Shauna. Już wkrótce dołączy do nich popularna Biedronka i czarny kot, czyli Miraculous. W planach jest zwiększenie portfolio o 18 nowych postaci, takich jak Psi Patrol, Strażak Sam czy Tomek i przyjaciele.

Rynek

Funwisher oferuje już pierwsze produkty dostępne poza Polską. Dzięki partnerstwu ze studiem Aardman Animations klienci z Wielkiej Brytanii mogą zamówić anglojęzyczne życzenia od Baranka Shauna. To Wielka Brytania, wraz z USA, Kanadą i Australią jest pierwszym kierunkiem ekspansji polskiej spółki technologicznej. W następnej kolejności materiały mają być dostępne po niemiecku, francusku, hiszpańsku i portugalsku. Do 2026 roku Funwisher chce sprzedawać swoje produkty na 14 rynkach w 6 wersjach językowych.

Crowdfunding udziałowy

Funwisher chce zaprosić inwestorów społecznościowych do grona akcjonariuszy, by mogli uczestniczyć w planowanej ekspansji, dlatego spółka zapowiedziała emisję crowdfundingową do kwoty 1 mln euro. Będzie ona promowana przez platformę Crowdway, a środki zostaną przeznaczone na szybsze osiągnięcie wymaganej skali działalności, m.in. przez zakup nowych licencji i rozwój e-commerce. Spółka nie wyklucza dalszego finansowania poprzez ofertę publiczną na giełdzie.

Dla rozwoju spółki ważne jest także ciągłe udoskonalanie technologii. Dzięki technikom personalizacji treści, gwiazda lub bohater bajki nie tylko zwraca się do odbiorcy filmu po imieniu, ale też pokazuje i komentuje zdjęcia bohatera filmu lub jego bliskich.

Ostatnie trzy lata poświęciliśmy nie tylko na zrozumienie potrzeb odbiorcy, ale także na zbadanie jakie interakcje z postaciami wzbudzają największe emocje. Celem było dostarczenie ich maksymalnej liczby w postaci personalizowanych efektów. Podstawą naszej działalności jest technologia, nie tylko jeśli chodzi o produkcję, ale także dystrybucję treści przez e-commerce i partnerów.

– powiedział Grzegorz Miśta, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych Funwisher.

Czytaj też:   Browar za Miastem z kolejną emisją

Personalizacja

W przypadku życzeń od gwiazd, każdy film jest nagrywany osobiście w profesjonalnym studiu, a potem dostosowywany do potrzeb personalizacji. Życzenia od animowanych postaci są dubbingowane i następnie dostosowane do możliwości spersonalizowania. Filmy w wysokiej jakości (do 4k) realizowane są maksymalnie w 24 godziny. W wersji ekspres nawet w godzinę.

Nauczeni doświadczeniem, chcąc skalować biznes i poprawiać jego rentowność, chcemy rozwinąć obszar personalizacji bajkowych animacji. Segment kids & family bardzo dynamicznie się rozwija, brakuje digitalizowanych produktów dla młodego pokolenia fanów. Skalowalna technologia pozwalająca na równoczesne utrzymanie jakości to nasz wyróżnik, na którym chcemy oprzeć ekspansję. Crowdfunding udziałowy pozwoli nam na szybsze wdrożenie naszej strategii w życie.

– mówi Szymon Pawlica, który w spółce odpowiada za strategię.

Wsparcie gwiazd

Funwisher rozpoczął działalność w 2018 roku. Z projektu, który łączy gwiazdy z ich fanami korzystają Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil czy Borys Szyc. Pierwszym TOP bohaterem był jednak Robert Lewandowski, który należy też do grona udziałowców spółki. Gwiazdy Funwishera zebrały łącznie ponad 150 tys. PLN na rzecz największych fundacji: WOŚP, PAH, Szlachetnej Paczki oraz fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie. Na cel charytatywny przekazywana jest część kwoty z każdego zakupionego filmu, a o wsparciu konkretnej organizacji decydują sami klienci.

Personalizowane życzenia od gwiazd i ulubionych animowanych bohaterów można kupić za pośrednictwem platformy internetowej Funwisher, a także w innych serwisach internetowych. Spółka współpracuje m.in. z Allegro i Ceneo, sklepami z prezentami czy sklepami oferującymi bilety. Wraz z rozwojem oferty produktowej planuje uruchomienie współpracy ze sklepami zabawkowymi i księgarniami zarówno w sprzedaży cyfrowej, jak i stacjonarnie w dużych sieciach handlowych.

Czytaj też:   Trwa emisja Healthcann

Więcej informacji na temat projektu postaram się napisać po opublikowaniu szczegółów. Już teraz możecie zapisać się na alert inwestora pod adresem crowdway.pl/funwisher/.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook