Już 155 inwestorów zainwestowało w BIOGO

Już 155 inwestorów zainwestowało w BIOGO

25 stycznia, 2021 0 przez Maciejka

Od kilku dni na platformie Beesfund trwa emisja akcji spółki BIOGO. W firmę zainwestowało już 155 inwestorów, którzy wpłacili prawie 250 tys. zł. 

Emisja akcji BIOGO

EmitentEmitentBIOGO S.A.
BranżaBranżasklep internetowy ze zdrową żywnością i suplementami diety
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2,200.000,82 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany13%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 13,7 - 15,2 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna2,29 zł - akcje serii C
2,41 zł - akcje serii D
2,54 zł - akcje serii E
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji124.891 akcji serii C
365.145 akcji serii D
407.087 akcji serii E


Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 19.04.2021
Cel emisjiCel emisjiekspansja na rynki zagraniczne, wdrożenie platformy marketplace, otwarcie dwóch sklepów stacjonarnych, stworzenie contentu, aplikacja mobilna, autorska linia produktów
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.biogo.pl/

Próg powodzenia emisji ustalono na poziomie 50 tysięcy złotych, co oznacza, że oferta już na pewno dojdzie do skutku.

Mimo, że inwestorzy mogą zapisywać się na akcje Biogo dopiero od kilku dni, to już teraz emisja cieszy się największym powodzeniem na platformie Beesfund. W krótkim czasie spółka pozyskała więcej środków niż firmy, które ofertę prowadzą od wielu tygodni (np. Seemore).

Z trwającej emisji akcji Biogo chce pozyskać 2,2 mln zł, które przeznaczy na kilka projektów:

  • ekspansję na rynki zagraniczne (600 tys. zł);
  • wdrożenie platformy marketplace i algorytmu samouczenia (550 tys. zł);
  • videomarketing, blog, komunikacja i SEO (400 tys. zł);
  • otwarcie 2 sklepów stacjonarnych (300 tys. zł);
  • wprowadzenie autorskiej linii eko-produktów (200 tys. zł);
  • stworzenie aplikacji mobilnej (150 tys. zł).

Parametry emisji

Zwyczajem ofert prowadzonych przy wsparciu platformy Beesfund, emisja Biogo podzielona jest na 3 serie.  W pierwsze kolejności spółka oferuje prawie 125 tysięcy akcji serii C po cenie emisyjnej 2,29 zł.

Po wyczerpaniu puli akcji serii C, inwestorzy będą mogli objąć droższe papiery serii D i E.

Zapisy przyjmowane będą do dnia 19.04.2021 r. lub do wyczerpania liczby dostępnych akcji.

Wycena Biogo

Do tej pory spółka wyemitowała 6.000.600 akcji. Oznacza to, że na potrzeby emisji Biogo wyceniono na 13,7 – 15,2 mln zł (w zależności od ceny emisyjnej). Czy to dużo? Tym razem nie będzie tradycyjnej oceny i głębszej analizy.

Patronite

Biogo jest podmiotem nowym, spółka powstała w grudniu 2019 roku. Korzysta z doświadczenia firmy Lemkos Investment Sp. z o.o., która w zamian za wniesienie składników majątku niezbędnych do prowadzenia działalności objęła akcje obecnego emitenta.

Wartość majątku

Wniesiony aport wyceniono na blisko 9,5 mln zł, stąd dość wysoka wartość księgowa Biogo. Oceniając atrakcyjność inwestycji trzeba zastanowić się nad wyceną aktywów spółki.

Niestety nie mamy wglądu w szczegóły wyceny a stanowiłaby ona bardzo cenne źródło informacji dla inwestorów. Rozumiem jednak, że emitent nie chce zdradzać wszystkich informacji, które mogłyby posłużyć np. konkurencji.

Prezes firmy, Pan Tomasz Kosowski wyjaśnił na stronie emisji:

(…) przenoszone aktywo było wyceniane metodą dochodową zdyskontowanych przyszłych przepływów pieniężnych. Wycena była wykonana w IV kw. 2019 z prognozą obrotów netto za 2020 na poziomie 16,6 mln zł , natomiast Spółce udało się wygenerować obrót rzeczywisty na poziomie 18 mln zł.

Możliwe więc, że gdyby teraz dokonywano wyceny to byłaby ona jeszcze wyższa. Bez dostępu do szczegółów nie jestem w stanie jednak odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, stąd brak mojej oceny w tym przypadku.

Plusy

Z wielką uwagą będę jednak śledził losy trwającej emisji oraz samą spółkę. Nie ukrywam, że będę jej kibicować.  Branża e-commerce jest mi bardzo bliska a Biogo udało się połączyć perspektywiczną branżę z modą na ekologię i zdrowy tryb życia.

Nie sądzę, aby moda ta miała szybko przeminąć. Wręcz przeciwnie – obserwując trendy „na Zachodzie”, Biogo może być spokojne o popyt na oferowane produkty.

A popyt już teraz jest zadowalający, co pokazują wykresy udostępnione przez firmę:

Biogo - obroty

Biogo - zysk netto

Tym bardziej obiecująco wyglądają też plany spółki związane z trwającą emisją, m.in. wprowadzenie własnej linii produktów czy ekspansja na zagraniczne rynki.

Podsumowanie

Z radością obserwuję sukces, jaki osiąga SFD. Firma, którą opisywałem kilka miesięcy temu z powodzeniem wchodzi na nowe rynki i wprowadza nowe produkty, wykorzystując popularność e-commerce i modę na zdrowy styl życia. Kurs akcji SFD bije kolejne rekordy a informacje płynące ze spółki są cały czas bardzo optymistyczne.

Podobny sukces ma szansę powtórzyć Biogo. Trzymam kciuki za firmę, ale tak jak napisałem wcześniej – z oceną emisji się wstrzymam.

Zainteresowanych spółką i trwającą ofertą zachęcam do odwiedzenia strony emisji oraz zadawania tam pytań.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   CStore pokazuje wyniki przed kolejną emisją i debiutem