KNF ostrzega przed platformami wysokiego ryzyka

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) opublikował dziś ważny komunikat. Ostrzega w nim przed ofertami, które zachęcają do inwestowania na platformach obiecujących szybkie, pewne i wysokie zyski swoim klientom.

KNF ostrzega

Jak czytamy w komunikacie, w ostatnim czasie pojawiło się w Internecie wiele ofert, które zachęcają do inwestowania na platformach obiecujących szybkie, pewne i wysokie zyski swoim klientom. Inwestycja ma polegać głównie na zakupie popularnych kryptowalut lub akcji znanych spółek.

KNF przypomina, że do tego typu propozycji należy podchodzić z dużą nieufnością i koniecznie zweryfikować informacje na temat podmiotu, który proponuje swoją wyjątkowo atrakcyjną ofertę. 

Schemat działania

W komunikacie przeczytamy o schemacie działania nieuczciwych platform. Początkowo proponują one zainwestowanie niewielkiej kwoty. Po wpłacie przedstawiciel „platformy”, aby zyskać nasze zaufanie, przedstawia nierzeczywiste wypracowane zyski dla klienta.

Podmioty te kuszą dalszymi „pewnymi” i znacznie większymi zyskami i żądają wpłaty coraz większych sum. W przypadku chęci dokonania przez klienta wypłaty rzekomych zysków, oszuści domagają się dodatkowych opłat lub „podatków”. Gdy i te żądania są spełniane przez klientów, kontakt się urywa, a do wypłaty klientom środków nigdy nie dochodzi.

Jak poznać nieuczciwy podmiot?

Komisja informuje też, że platform działających zgodnie z przepisami należy szukać na stronach organów nadzoru kraju, w którym mieści się siedziba danej firmy. Na stronie internetowej urzędu dostępna jest wyszukiwarka podmiotówotwiera się w nowej karcie. Informacje o nieuczciwych podmiotach z różnych państw można sprawdzić na Liście ostrzeżeń publicznych KNF.otwiera się w nowej karcie

Czytaj też:   Bardzo słabe wyniki Kombinatu Konopnego
Grafika ze strony https://www.knf.gov.pl/komunikacja/komunikaty?articleId=76134&p_id=18

Źródło: komunikat KNF

Please follow and like us:

Zobacz też

ACR Systems – ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…

Spółka ACR Systems sama siebie nazywała producentem najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie gimbali. 8 lat temu przeprowadziła emisję akcji przy wsparciu platformy Beesfund… i słuch o niej zaginął. ACR Systems…

Rój SA – ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…

Czas chyba rozpocząć nową serię na moim blogu pod tytułem „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”. Pierwszym bohaterem będzie producent filmu – spółka Rój SA.  Rój SA W dziale tym będziemy próbowali…

RSS
Facebook
Facebook