KNF ostrzega przed platformami wysokiego ryzyka

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) opublikował dziś ważny komunikat. Ostrzega w nim przed ofertami, które zachęcają do inwestowania na platformach obiecujących szybkie, pewne i wysokie zyski swoim klientom.

KNF ostrzega

Jak czytamy w komunikacie, w ostatnim czasie pojawiło się w Internecie wiele ofert, które zachęcają do inwestowania na platformach obiecujących szybkie, pewne i wysokie zyski swoim klientom. Inwestycja ma polegać głównie na zakupie popularnych kryptowalut lub akcji znanych spółek.

KNF przypomina, że do tego typu propozycji należy podchodzić z dużą nieufnością i koniecznie zweryfikować informacje na temat podmiotu, który proponuje swoją wyjątkowo atrakcyjną ofertę. 

Schemat działania

W komunikacie przeczytamy o schemacie działania nieuczciwych platform. Początkowo proponują one zainwestowanie niewielkiej kwoty. Po wpłacie przedstawiciel „platformy”, aby zyskać nasze zaufanie, przedstawia nierzeczywiste wypracowane zyski dla klienta.

Podmioty te kuszą dalszymi „pewnymi” i znacznie większymi zyskami i żądają wpłaty coraz większych sum. W przypadku chęci dokonania przez klienta wypłaty rzekomych zysków, oszuści domagają się dodatkowych opłat lub „podatków”. Gdy i te żądania są spełniane przez klientów, kontakt się urywa, a do wypłaty klientom środków nigdy nie dochodzi.

Jak poznać nieuczciwy podmiot?

Komisja informuje też, że platform działających zgodnie z przepisami należy szukać na stronach organów nadzoru kraju, w którym mieści się siedziba danej firmy. Na stronie internetowej urzędu dostępna jest wyszukiwarka podmiotówotwiera się w nowej karcie. Informacje o nieuczciwych podmiotach z różnych państw można sprawdzić na Liście ostrzeżeń publicznych KNF.otwiera się w nowej karcie

Czytaj też:   Jeszcze o wycenach spółek na przykładzie Iron VR
Grafika ze strony https://www.knf.gov.pl/komunikacja/komunikaty?articleId=76134&p_id=18

Źródło: komunikat KNF

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook