Kolejny debiut zimnym prysznicem

Kolejny debiut zimnym prysznicem

16 grudnia, 2021 0 przez Crowdnews.pl

Kolejny debiut gamingowej spółki przyniósł wielkie rozczarowanie dla inwestorów – niektórzy z nich stracili prawie połowę kapitału.

Debiut Iron Wolf Studio

Kurs akcji producenta gier Iron Wolf Studio spadł na otwarciu podczas dzisiejszego debiutu na NewConnect o 44% – do 9,01 zł.

Iron Wolf Studio jest 380. spółką notowaną na NewConnect oraz 31. debiutem na tym rynku w 2021 roku. Emitent prowadzi działalność na rynku gier wideo oraz gier planszowych.

Emisja akcji

W połowie 2020 roku dzisiejszy debiutant przeprowadził publiczną ofertę, podczas której 27 inwestorów objęło 150 tysięcy akcji po ocenie emisyjnej 16 zł za akcję. Dla tych inwestorów dzisiejszy kurs otwarcia oznacza aż 44% straty.

Mniej straciły osoby, które zainwestowały w spółkę podczas kampanii crowdfundingowej przeprowadzonej ponad 2 lata temu na platformie FundedByMe. Tam cena emisyjna wynosiła 10 zł a akcje nabyło 63 inwestorów. Dla nich dzisiejszy debiut przyniósł 10% straty.

Wyniki spółki

Jak już pisałem wcześniej, to kolejny zimny prysznic dla inwestorów, którzy kupowali akcje producentów gier bez głębszej analizy. Dla Czytelników bloga dzisiejszy debiut raczej nie jest niespodzianką. Wystarczy spojrzeć na dotychczasowe „osiągnięcia” firmy.

Przez 3 kwartały bieżącego roku spółka osiągnęła zaledwie 24 tysiące złotych realnych przychodów ze sprzedaży. W sprawozdaniu odnajdziemy kwotę 477 tysięcy złotych, ale zdecydowana większość to zmiana stanu produktów, czyli zaliczenie do sprzedaży kosztów poniesionych na produkcję gier. W całym ubiegłym roku sprzedaż (ta realna) wyniosła tylko 152 tysiące zł.

Trudno zatem uzasadnić wycenę Iron Wolf Studio na poziomie 23,3 mln zł, a tak została firma wyceniona podczas ostatniej oferty. Nawet obecna wycena (licząc po aktualnym kursie) na poziomie 13,1 mln zł nie jest mała, jak na dotychczasowe wyniki firmy.

Zły okres dla debiutantów

Jak widać zły okres dla crowdfundingowych debiutantów jeszcze się nie skończył. Wcześniej inwestorów rozczarowały m.in. debiuty takich spółek jak Zeneris Projekty czy Punch Punk Games.

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u

Czytaj też:   Greyhound Group - takich emisji wolałbym nie widzieć

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: