Kombinat Konopny 8 grudnia ruszy z kolejną emisją akcji


Kombinat Konopny zapowiada na 8 grudnia rozpoczęcie kolejnej emisji akcji na platformie Crowdway. W 2022 roku chce złożyć wniosek o dopuszczenie do notowań na rynku NewConnect.

Kombinat Konopny

Kombinat Konopny to spółka specjalizująca się w uprawie i przetwórstwie konopi włóknistych. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy pozyskała już ponad 9 mln zł na inwestycje. Teraz szykuje się do ostatniej przed debiutem na NewConnect rundy finansowania społecznościowego.

Zapowiada m.in. rozbudowę zakładu, rozszerzenie oferty, zwiększenie zatrudnienia, a także kontynuację prac rozwojowych w zakresie produktów z konopi dla przemysłu. Dokumenty dotyczące emisji zostaną udostępnione 6 grudnia. Emisja promowana przez Crowdway ruszy dwa dni później.

O spółce

Spółka Kombinat Konopny, zarządzana przez Macieja Kowalskiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych aktywistów i przedsiębiorców konopnych w Polsce, podsumowała ostatnie miesiące prac. Na dzisiejszej konferencji ogłosiła również plany związane ze zbliżającą się II emisją crowdfundingową. Planuje m.in. rozszerzyć portfolio produktów, zwiększyć moce produkcyjne oraz zatrudnienie.

Strategia spółki zakłada kontynuację dynamicznego wzrostu. Kombinat chce produkować oleje CBD o wyższych stężeniach, wyroby kosmetyczne oraz produkty przeznaczone dla zwierząt. W tym celu rozbuduje istniejący zakład zielarski z zapleczem magazynowym oraz zatrudni nowych pracowników dla zapewnienia ciągłości dostaw.

Plany rozwoju

W związku z szeregiem zapytań z zagranicy Kombinat Konopny przewiduje ekspansję na rynki europejskie, jak również wzmocnienie kontraktowej produkcji suplementów diety. Planuje też przygotowanie nowej strony internetowej i umocnienie działalności popularyzatorskiej.

Nasze plany rozwoju są szeroko zakrojone. Oprócz rozbudowy infrastruktury i zwiększenia liczby produktów pod marką własną, pragniemy także kontynuować nasze prace B+R, szczególnie w obszarze zagospodarowania paździerzy konopnych, w których drzemie ogromny, niewykorzystany potencjał. Chcemy przeprowadzić prototypowanie naszych wstępnych, nieśmiałych koncepcji w zakresie konopnych cegieł dla branży budowlanej, konopnych płyt paździerzowych dla producentów mebli oraz konopnych kompozytów m.in. dla wytwórców opakowań.

– powiedział Maciej Kowalski, prezes Kombinatu Konopnego.

Czytaj też:   Crowdway dołączył do Eurocrowd

Dokumenty związane z emisją zostaną zaprezentowane 6 grudnia. Start zapisów na akcje ruszy 8 grudnia o godz. 9:00.

Na platformie Crowdway.pl inwestorzy mogą zapisać się specjalny alert, aby otrzymać przypomnienie o starcie kampanii.

Poprzednie emisje i realizacja celów

W 2020 roku Kombinat Konopny pozyskał 4,2 mln zł z I emisji crowdfundingowej. Spółka ustanowiła ówczesny rekord rynku ECF, przydzielając wszystkie akcje w zaledwie 38 minut. O tej emisji pisałem w tekście Kombinat Konopny – łyżka dziegciu w beczce miodu. Zainteresowanie ofertą było wyjątkowo olbrzymie, a popyt na akcje skłonił Macieja Kowalskiego do przeprowadzenia emisji prywatnej, w wyniku której inwestorzy objęli kolejne 2,466 mln akcji po 2 zł.

Dzięki środkom z obu tych emisji spółka sfinansowała m.in.:

  • zakład zielarski, w którym powstają suplementy diety;
  • budowę dwóch hal łukowych oraz zakup niezbędnych elementów linii do przerobu włókna na przędzę;
  • zakup sprzętu rolniczego – nowego ciągnika, kombajnu zbożowego, specjalnie zaprojektowanej żniwiarki do kwiatostanów, profesjonalnych suszarni oraz niezliczonej liczby kosiarek, przetrząsaczy i wszelkiego rodzaju maszyn wspomagających zbiór i uprawę;
  • założenie własnego, wewnętrznego laboratorium chromatografii cieczowej, umożliwiającego stałą kontrolę jakości wytwarzanych produktów, rozwój technologii i prowadzenie prac naukowo-badawczych;
  • rozbudowę przestrzeni magazynowej i infrastruktury.

Obecnie na plantacjach Kombinatu Konopnego uprawianych jest 40 mln roślin. Areał pod uprawy w roku 2022 ma wynieść 50 ha, w planach na 2023 jest jego podwojenie.

Dynamiczny wzrost i plany giełdowe

W stosunku do prognoz przedstawionych w ubiegłym roku, spółka wypracowała przychód wyższy o ponad 150%. Kombinat Konopny dokonał korekty prognoz na najbliższe lata i szacuje, że w 2022 roku osiągnie 5 mln zł przychodu. Rok później zysk spółki ma wynieść 2 mln zł a 2 lata później już 6 mln zł.

Czytaj też:   CanPoland informuje o sukcesie. Najważniejszego jednak nie wiemy

W połowie 2022 roku spółka planuje złożenie wniosku o dopuszczenie do notowań na rynku NewConnect. Pozwoli to na bezpieczne zawieranie transakcji kupna i sprzedaży akcji oraz uwiarygodni spółkę w oczach inwestorów instytucjonalnych. W zależności od efektów prowadzonych prac B+R, w przyszłości niewykluczona jest kolejna emisja akcji na sfinansowanie nowych kierunków rozwoju i przetwórstwa konopi. W 2025 roku planowane jest wejście na główny parkiet GPW.

Rośniemy w bardzo szybkim tempie, ale do każdego większego kroku związanego ze skalowaniem działalności przygotowujemy się metodycznie. Zakładamy rozwój ewolucyjny, od crowdfundingu, przez NewConnect, po duży parkiet. Dbamy o każdego z naszych inwestorów i zależy nam na ich rozwoju wraz z rozwojem Kombinatu. Dlatego rzetelnie podchodzimy do wyboru dostępnych środków i metod finansowania. Zapraszam do naszej społeczności w zbliżającej się rundzie crowdfundingowej

– powiedział Maciej Kowalski, prezes Kombinatu Konopnego.

 

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook