Kombinat Konopny ponownie sprzedał akcje

Kombinat Konopny, który w listopadzie przeprowadził rekordową kampanię crowdfundingową, po raz kolejny wyemitował akcje. Tym razem pozyskał prawie 5 mln zł.

Emisja akcji Kombinat Konopny

W ubiegłorocznej ofercie crowdfundingowej Kombinat Konopny sprzedał 4,2 mln akcji po cenie emisyjnej 1 zł. Tym razem spółka (z powodów obowiązującego prawa) nie mogła skorzystać z tej samej drogi pozyskania kapitału. Przeprowadzono zatem ofertę prywatną, podczas której około 100 inwestorów zainwestowało prawie 5 mln zł. 

Debiut na NewConnect planowany jest w 2022 roku – może go jeszcze poprzedzić oferta publiczna w formie finansowania społecznościowego.

Nowa oferta akcji Kombinatu Konopnego została skierowana wyłącznie do obecnych akcjonariuszy, pracowników oraz współpracowników firmy. Wszystkie z oferowanych 2,466 mln akcji nowej emisji objęło około 100 inwestorów, w tym prawie jedna dziesiąta trafiła do prezesa spółki, Macieja Kowalskiego.

Wycena Kombinatu Konopnego

Akcje serii C zaoferowaliśmy w cenie emisyjnej 2 zł. W rezultacie wycena post-money spółki przekroczyła 50 mln zł. To wzrost o 100% w stosunku do poprzedniej emisji, czyli w zaledwie kilka miesięcy. Oferta została objęta w całości, co potwierdza zaufanie akcjonariuszy i współpracowników do naszych działań

– podsumował emisję prezes.

W listopadzie podczas emisji na platformie Crowdway Kombinat Konopny wyceniony został na 20 mln zł (pre-money),

„Wszystko zgodnie z planem, a nawet szybciej”

Środki z poprzedniej rundy inwestycyjnego przeznaczone są m.in. na rozbudowę zakładu zielarskiego i włókienniczego. Spółka zakupiła już maszyny i urządzenia do przerobu włókna i wyposażyła laboratorium.

Rozpoczęliśmy też budowę̨ żniwiarki według autorskiego projektu oraz specjalnych suszarni do konopi. Za kilka miesięcy zakończone zostaną̨ też prace związane z montażem linii technologicznych do przerobu włókna. W harmonogramie inwestycji przewidywaliśmy prezentację prototypów i uruchomienie produkcji tekstyliów z konopi pod koniec 2022 roku. Jest duże prawdopodobieństwo, że zrobimy to szybciej.

– powiedział prezes Kombinatu Konopnego.

Czytaj też:   Czy warto kupić akcje Mentzen SA?

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Kombinat Konopny ponad dwukrotnie zwiększył zatrudnienie. Potroił też sprzedaż – do 400 tysięcy zł w I kwartale 2021 roku. To rezultat wysokiej dynamiki popytu na wyroby konopne, wzrostu rozpoznawalności marki i zrealizowanych już inwestycji.  

W drugiej połowie br., wprowadzimy do sprzedaży gamę nowych produktów zielarskich, w tym oczekiwane przez klientów olejki CBD. To przełoży się̨ na dalszy dynamiczny wzrost sprzedaży. Obserwując tempo wzrostu popytu i przychodów, które przekroczyły nasze prognozy, postanowiliśmy dodać gazu w realizacji strategii, stąd decyzja o ofercie akcji serii C.

– wyjaśnił Maciej Kowalski.

Dzięki środkom pozyskanym w najnowszej emisji spółka zbuduje i wyposaży drugi zakład produkcji zielarskiej. Infrastrukturę rozwinie też o nowe hale przerobu i magazynowania produktów. W budżecie inwestycyjnym jest również zakup gruntów pod dalszą rozbudowę oraz przygotowania do giełdowego debiutu.

Kierunek na giełdę

Zarząd Kombinatu Konopnego zapowiada debiut na NewConnect w I połowie 2022 roku. Z jednej strony ułatwi to inwestorom handel akcjami, z drugiej – będzie szansą dla spółki na dalsze pozyskanie kapitału. 

Jeśli wyniki prowadzonych obecnie prac badawczo-rozwojowych w kolejnych obszarach wykorzystania konopi będą tak obiecujące, jak się zapowiadają, debiut na rynku równoległym poprzedzony będzie emisją akcji serii D na kwotę około 10 mln zł na sfinansowanie dalszego rozwoju. Na pewno rozważymy ponowne skierowanie emisji do inwestorów społecznościowych, jeżeli pozwolą na to warunki prawne.

– zapowiedział Maciej Kowalski.

Czytaj też:   Start emisji akcji Signius SA

Długofalowe plany Kombinatu Konopnego zakładają późniejsze przeniesienie notowań na rynek główny GPW. Ma to nastąpić w 2025 roku. Do tego czasu spółka zakłada rozwinięcie produkcji, co pozwoli osiągnąć roczne przychody na poziomie 25 mln zł przy 25 proc. marży EBITDA.

Źródło: Informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook