Mazurska Manufaktura Alkoholi z rekordem!

Mazurska Manufaktura Alkoholi nie miała żadnych problemów ze znalezieniem nabywców na swoje akcje. Rekord polskiego crowdfundingu został pobity!

Emisja akcji – Mazurska Manufaktura Alkoholi

EmitentEmitentMazurska Manufaktura Alkoholi S.A.
BranżaBranżaProdukcja alkoholi oraz wyrobów biobójczych i do dezynfekcji
Kwota zbiórkiKwota zbiórki4.375.000 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany9,92%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 39,7 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna35 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji125.000 akcji
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 27.11.2020
Cel emisjiCel emisjirewitalizacja procesu browarniczego, zwiększenie środków obrotowych
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.mazurskamanufaktura.pl/

Podsumowanie oferty

Zaledwie kilka godzin trwały zapisy na akcje Mazurskiej Manufaktury w transzy otwartej dla wszystkich inwestorów.

Choć oferta była zaplanowana do 27 listopada, to już dzisiaj wszystkie oferowane udziały zostały objęte. Łącznie (licząc również wcześniejszą ofertę zamkniętą) 326 inwestorów objęło 125.000 akcji w cenie emisyjnej 35 złotych.

Rekord crowdfundingu

Dzięki emisji prowadzonej na platformie CrowdConnect.pl, Mazurska Manufaktura Alkoholi pozyskała 4.375.000 złotych, co jest rekordową kwotą w historii polskiego crowdfundingu. Jest to też maksymalna kwota, jaką może pozyskać firma w ramach obowiązujących przepisów o crowdfundingu.

Wkrótce możemy być jednak świadkami kolejnych rekordów. Możliwe to będzie po zmianie prawa. Więcej na ten temat pisałem w tekstach Szykują się spore zmiany w crowdfundingu oraz Crowdway.pl o zmianach w crowdfundingu.

Plany

Jak zaznaczyłem w analizie spółki, głównym celem emisji było pozyskanie środków na  przywrócenie ważenia legendarnego na terenie Warmii i Mazur piwa Jurand. Prawie 1 mln zł ma być również przeznaczone na zwiększenie środków obrotowych.

W ciągu kilku miesięcy Mazurska Manufaktura Alkoholi chce zadebiutować na rynku NewConnect. Prace w tym kierunku mają ruszyć zaraz po zarejestrowaniu emisji przez sąd.

Jak już kilka razy pisałem po udanych ofertach, teraz przed spółką zadanie jeszcze trudniejsze. Musi pokazać, że w pełni zasłużyła na takie zaufanie ze strony inwestorów. Trzymam kciuki za sukces firmy (i inwestorów). Z góry zaznaczam, że gdy będę pisać w przyszłości teksty o Mazurskiej Manufakturze Alkoholi to mogę nie być obiektywny, ponieważ sam wziąłem udział w ofercie i kupiłem akcje.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Farmy Fotowoltaiki - duże straty i... 300 zł przychodu

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook