Neutrino Geology sięgnie po crowdfunding

W maju br. na platformie Navigator Crowd przeprowadzona zostanie emisja akcji Neutrino Geology. Zapraszam do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez przyszłego emitenta/

Neutrino Geology

Neutrino Geology finalizuje projekt konstrukcji modułowego detektora geo-neutrin. Urządzenie budowane jest pod nadzorem i w oparciu o patenty światowej sławy fizyka dra Andrzeja K. Drukiera.

Pozwoli ono na stworzenie trójwymiarowej mapy złóż surowców na lądzie oraz pod wodą. Naukowcy są zgodni, iż powodzenie badań zrewolucjonizuje sektor wydobywczy. Znacząco obniży koszty i czas poszukiwań nowych złóż.

Spółka, na czele której stoi dr inż. Waldemar Maj, otrzymała na ten cel 9,8 mln zł z NCBiR. 2 mln zł przekazali prywatni inwestorzy a kolejne fundusze planuje pozyskać w ramach crowdinvestingu.

Technologia

Technologia, nad którą pracuje Neutrino Geology, polega na stworzeniu przy użyciu mobilnych detektorów trójwymiarowego obrazu górnej warstwy skorupy ziemskiej w oparciu o analizę strumienia geo-neutrin, emitowanych podczas rozpadu pierwiastków promieniotwórczych. Wynik pomiaru wskaże z dużym prawdopodobieństwem, czy na danym obszarze znajdują się złoża ropy naftowej, gazu ziemnego, uranu, metali szlachetnych czy metali ziem rzadkich.

Technologia Neutrino Geology jest przełomowa. Uzupełni dotychczas stosowane metody poszukiwań złóż, zwiększając istotnie prawdopodobieństwo sukcesu poszukiwań. Będąca specyficznym rodzajem skanera skorupy ziemskiej obniży liczbę potrzebnych wierceń. Radykalnie skróci czas i koszty poszukiwań geologicznych. Wprawdzie na świecie funkcjonują obecnie trzy detektory geo-neutrin, lecz ich ogromna masa sięgająca 1000 ton każdy nie zezwala na aktywną eksplorację złóż mineralnych. Innowacyjność naszego rozwiązania, poza nieinwazyjnością procesu badawczego i pracą w temperaturze otoczenia, jest ściśle skorelowana z budową modułową naszego detektora. Docelowa masa nieprzekraczająca 1 tony dla każdego z elementów zezwoli na aktywne, w pełni mobilne poszukiwanie surowców w praktycznie każdym zakątku naszej planety.

– mówi dr inż. Waldemar Maj, Prezes Zarządu Neutrino Geology.

Czytaj też:   Na jakim etapie życia spółki najlepiej inwestować?

Crowdfunding dopełni grant z NCBiR

Neutrino Geology otrzymał z NCBiR grant na lata 2019 – 2022 na projekt opracowania i przygotowania do wdrożenia metody geologii rozpoznawczej pod nazwą Neutrino Geology. Zastosowana ona jest do eksploracji surowców energetycznych oraz dużej grupy ważnych surowców krytycznych np. metali ziem rzadkich.

Całkowita wartość projektu opiewa na ok. 16 mln zł. Wysokość dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wyniosła 9,8 mln zł. Inwestorzy prywatni wsparli inwestycję kwotą 2 mln zł. Z kolei dla pozostałych 4 mln zł spółka planuje przeprowadzić emisję crowdfundingową akcji na platformie Navigator Crowd. W pierwszym etapie emisji, która wystartuje w maju br., inwestorzy będą mieli możliwość zapisów na I transzę akcji o wartości 1,2 mln zł.

Emisja akcji Neutrino Geology

Oferta Neutrino Geology odbędzie się na platformie Navigator Crowd. Wspiera ona perspektywiczne projekty w pozyskaniu finansowania, dla których naturalnym i następnym etapem jest wprowadzenie do obrotu publicznego. W przypadku Neutrino Geology debiut na rynku NewConnect zapowiedziany jest na 2024 rok.

Na stronie navigatorcrowd.pl można już zapoznać się z prezentacją Spółki oraz zapisać się do bazy zainteresowanych emisją inwestorów.

Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Czytaj też:   Kolejkowo - chcę więcej takich ofert!

Może Cię zainteresuje:

Please follow and like us:

Zobacz też

Mentzen dał zarobić

90% w 3,5 miesiąca. Tyle można było zarobić na akcjach Mentzen SA, biorąc udział w marcowej ofercie. Bardzo udany debiut spółki nie jest dla mnie żadną niespodzianką. Debiut akcji Mentzen…

CStore pozyskał ponad 0,5 mln zł – giełdowy debiut blisko

Producent oprogramowania do automatycznego przyjmowania zamówień online od klientów hurtowych CStore pozyskał blisko 520 tys. zł z emisji akcji. Na przełomie sierpnia i września spółka planuje złożyć dokumenty do GPW…

RSS
Facebook
Facebook