Ostatnie dni emisji Pets Diag

Do 10 kwietnia trwa emisja crowdfundingowa firmy Pets Diag – przedstawiciela branży diagnostyki weterynaryjnej. Przedstawiam ostatnie wieści z tej ciekawej spółki.

Akcje Pets Diag

EmitentEmitentPets Diag SA
BranżaBranżadiagnostyka weterynaryjna
Kwota zbiórkiKwota zbiórki998 998 PLN
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany9,37%
Wycena spółkiWycena spółki pre-ipo (wg ceny emisyjnej) 9,7 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna6,08 zł
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji164 309 akcji serii B
Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 10.04.2022
Cel emisjiCel emisjinowy produkt, rozbudowa działu handlowego, marketing
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.petsdiag.com/

Pozostało kilka dni, aby dołączyć do grona akcjonariuszy spółki, która przedstawia się jako jedyny podmiot na świecie wykonujący badanie EHAA. Obrazuje ono stan zdrowotny i tendencje chorobowe czworonoga na podstawie analizy jego sierści. Usługa realizowana jest w systemie e-commerce toteż z badania mogą skorzystać zwierzęta z całego świata.

Kilka tygodni temu podpisano kolejną współpracę z partnerem w Niemczech, ZEA, a lada moment spółka zadebiutuje na rynku indyjskim. Dzięki wsparciu nowych akcjonariuszy Pets Diag zintensyfikuje działania za granicą oraz rozszerzy usługę testowania o kolejną grupę – koty. W planach jest też wprowadzenie linii suplementów dla psów.

Ekspansja

Katowicka spółka Pets Diag od początku stawia na ekspansję międzynarodową. Procedura badawcza oparta na analizie sierści zwierzęcia wykonanej po przesłaniu próbki w kopercie i odebraniu wyników on-line sprawia, że każdy opiekun i hodowca, bez względu na miejsce zamieszkania, może przebadać swoje zwierzę, a następnie skonsultować wyniki u najlepszych specjalistów z całego świata.

Ponad rok od debiutu, badanie jest już dostępne w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, USA, ZEA i Chinach. W marcu br. Pets Diag nawiązało współpracę z Beste Kumpels, znanym i cenionym sklepie zoologicznym w Niemczech. W kwietniu badanie pojawi się również w ofercie Furry Friends, serwisie z ZEA, który świadczy usługi kompleksowej opieki nad zwierzętami domowymi. Firma promowała już badanie na marcowym wydarzeniu Dog Park Event w Dubaju, gdzie spotkało się ono z dużym zainteresowaniem. W tym momencie trwają szkolenia personelu arabskiej firmy. Największy przełom ma nastąpić w związku z obecnością na rynku indyjskim.

Rynek indyjski to nasze największe odkrycie minionych miesięcy. W tym momencie rozmawiamy z trzema potencjalnymi partnerami, a szczęśliwego finału spodziewam się jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Dopełnimy tym samym katalog największych i najbardziej perspektywicznych rynków dla branży pet care, co znacząco przyczyni się do wzrostu skali naszego biznesu, a jednocześnie przyczyni się do bezpiecznej dywersyfikacji przychodów w przyszłości.

– informuje Marcin Maciąg, CEO i współtwórca Pets Diag.

Wzrost przychodów

Z uwagi na debiut badania dla kotów oraz ekspansję za granicą, Zarząd przewiduje potrojenie przychodów w 2022 roku względem 2021 roku. Z kolei sama liczba badań ma wzrosnąć z 2 tys. do 6,5 tys. analiz.

Plany Pets Diag korelują z prognozami wzrostu dla rynku diagnostyki weterynaryjnej. Zgodnie z raportem MartketsandMarkets sektor w skali globalnej osiągnie 3,9 mld USD do 2026 r. z szacowanych 2,5 mld USD w 2021 r. Niezależnie, zauważalny wzrost czeka także globalny rynek suplementów dla zwierząt. Wartość tego rynku opiewałą w 2020 roku na sumę 1,47 mld USD. Oczekuje się, że w latach 2021–2028 rynek będzie rosnąć w średnim rocznym tempie wzrostu na poziomie 5,9 proc.. Główne powody to rosnąca populacja zwierząt domowych i hodowlanych, w konsekwencji wzrost liczby zachorowalności i związane z tym wydatkami na ich zdrowie.

To lekarze weterynarii i hodowcy zabiegali o badanie EHAA

Idea badania EHAA rodzi się w spółce Lifeline Diag, która od 2012 roku przeprowadza analizę pierwiastkową włosa ludzkiego – badanie EHA. Wysokie zainteresowanie ze strony branży weterynaryjnej sprawiło, że Marcin Maciąg – właściciel laboratorium, nawiązał współpracę z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, by wspólnie opracować analogiczne badanie dla psów.

Prace nabrały rozpędu w 2019 r., kiedy to celowa spółka Pets Diag otrzymała grant 800 tys. zł z NCBiR. Kolejne 200 tys. zł dołożył Fundusz ABAN. W 2021 r. laboratorium wystartowało z komercyjnym badaniem EHAA dla psów i koni.

Posiadaliśmy własne zwierzęta, a jednocześnie otrzymywaliśmy sygnały od hodowców i weterynarzy, którzy słyszeli o naszym badaniu włosa ludzkiego. Nie pozostało nam nic innego, jak posiadając własne laboratorium i wykwalifikowaną kadrę, zaprosić do współpracy ekspertów akademickich i dietetyków zwierzęcych, by opracować metodologię badawczą i określić wartości referencyjne. Rezultat wstępnych badań przyniósł nam wsparcie ze strony agencji rządowej i funduszu inwestycyjnego. Z badaniem na rynek weszliśmy w 2021 roku, jednak jestem przekonany, że prawdziwy rozwój dopiero przed nami.

– mówi Marcin Maciąg.

Badanie EHAA w Pets Diag

Pokrótce, badanie EHAA obrazuje wartość oraz proporcję pierwiastków odżywczych i toksycznych występujących w organizmie pupila, które w krótkim okresie mogłyby być przyczyną poważnych schorzeń i chorób. Równocześnie poinformuje, czy stosowana dieta dostarcza zwierzętom wszystkich niezbędnych składników mineralnych. Ich brak lub nadmiar może powodować lub nasilać dolegliwości, związane m.in. z alergią, problemami trawiennymi, skórnymi, czy otyłością i jej nawrotami.

W Polsce nie ma innego laboratorium wykonującego identyczną usługę dla zwierząt. Na świecie metoda badawcza polegająca na analizie składu mineralnego sierści jest znana. Spółka podaje jednak, że żaden inny ośrodek nie ma potwierdzonych badaniami naukowymi wartości referencyjnych.

Finał emisji akcji

Perspektywa rozwoju branży pet care i rosnące zainteresowanie badaniem EHAA skłoniły Zarząd do szybkich inwestycji. Mają one pozwolić zająć przez Pets Diag pozycję lidera w sektorze diagnostyki weterynaryjnej, gdzie konkurencja praktycznie nie istnieje. W tym celu Pets Diag uruchomiło publiczną emisję akcji o wartości niemal 1 mln zł, co stanowi 9,37 proc. wszystkich akcji. Oferta jest prowadzona w ramach kampanii realizowanej na platformie Beesfund i trwa do 10 kwietnia br. Szczegółowe warunki oferty są prezentowane na stronie emisja.petsdiag.com.

O emisji pisałem m.in. w tekście Moje spojrzenie na Pets Diag. Do tej pory w spółkę zainwestowało 70 osób, którzy zadeklarowali objęcie akcji o łącznej wartości blisko 360 tys. zł. Łącznie do objęcia jest 164.309 akcji serii B po cenie emisyjnej 6,08 zł.

Cele Pets Diag

Głównym celem w perspektywie 3-4 lat spółki jest zbudowanie solidnych fundamentów biznesowych i uzyskanie pozycji jednego z globalnych liderów w branży pet care, świadczącego kompleksową usługę zintegrowanego systemu żywienia zwierząt domowych. Pozyskane w ramach emisji finansowanie chcemy przede wszystkim przeznaczyć na szybkie wprowadzenie analogicznego i oczekiwanego badania dla kotów. Po drugie, rozbudowę sieci międzynarodowej dystrybucji. Ostatni cel to wprowadzenie linii suplementów dla psów będącej odpowiedzią na wyniki naszych badań.

– mówi Marcin Maciąg.

Z pełnym przekonaniem mogę zapewnić wszystkich, że posiadamy stabilny biznes z wartościowym produktem, który z powodzeniem oferujemy na perspektywicznym rynku pet care w Polsce i za granicą. Wszelkie analizy i raporty branżowe tylko potwierdzają słuszność przyjętej przez nas strategii rozwoju. Dlatego szczerze zapraszam wszystkich na nasz pokład, gdyż to ostatni moment, by do nas dołączyć. Głęboko wierzę, że to właśnie zbudowanie aktywnej społeczności wokół nas zintensyfikuje budowę polskiej marki opartej na trosce o zdrowie zwierząt.

– dodaje.

Benefity

Poza wpływem na rozwój firmy, dla nowych akcjonariuszy czekają różnorodne benefity. Minimalny pułap inwestycji wynosi blisko 219 zł. W przygotowanych pakietach inwestycyjnych znalazły się m.in. darmowe badania EHAA dla pupili, dostęp do zamkniętych webinarów z ekspertem, Gadget Box. Akcjonariusze, którzy zdecydują się zainwestować wyższe kwoty, otrzymają zaproszenie VIP na Cavaliada w Warszawie. Zyskają również możliwość udziału w zamkniętym spotkaniu integracyjnych akcjonariuszy z Zarządem.

Spółka ma także jasno sprecyzowaną politykę dywidendową. Zakłada ona wypłatę świadczenia już za 2024 rok. Spółka rozważa debiut na NewConnect w perspektywie 3-4 lat. W ramach możliwości wyjścia z inwestycji, Pets Diag bierze pod uwagę również pojawienie się inwestora strategicznego i wykup akcji.

Źródło: informacja prasowa

Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   100-SIO: O nieudanej emisji akcji i współpracy z Beesfund-em

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook