OZE Rentier – pomysł na stały dochód z zielonej energii?

Za kilkanaście dni na platformie Beesfund rozpocznie się emisja akcji OZE Rentier. Nazwa spółki doskonale przedstawia pomysł na biznes.

O spółce

Branża odnawialnych źródeł energii cieszy się na rynku crowdfundingu sporym zainteresowaniem – wystarczy wspomnieć sukces emisji akcji Sunday Energy na platformie CrowdConnect. W najbliższych dniach wystartują dwie kolejne oferty. Jedną z nich będą Farmy Fotowoltaiki (start emisji we wtorek na platformie Crowdway). Kilka dni później na platformie Beesfund ruszy oferta innej ciekawej spółki – OZE Rentier.

Jak informuje przyszły emitent, odnawialne źródła energii to inwestycja, która z roku na rok może notować coraz wyższe stopy zwrotu. OZE Rentier SA to pionierska spółka założona po to, aby nabywcy akcji mogli zarabiać dzięki produkcji prądu.

Czym chce się wyróżnić spółka? OZE Rentier SA będzie spółką dywidendową. Założona została w celu budowy farm fotowoltaicznych, a z wypracowanego zysku wypłacana będzie regularna dywidenda. Zarząd firmy planuje, aby wypłaty dywidend odbywały się co roku w pierwszym okresie działania, a później nawet częściej.

Rynek OZE

Za inwestycją w OZE Rentier mają przemawiać m.in. uwarunkowania prawne. Polska ma obowiązek zwiększyć udział OZE w miksie energetycznym, dlatego tak opłacalne mają być inwestycje w rozwiązania technologiczne, zmierzające do zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Do chwili obecnej udało się zrealizować tylko 13% z 15% celu na koniec 2020 roku. Brak realizacji tego celu może natomiast wprowadzić konieczność importu zielonej energii z krajów, które mają nadwyżki: Niemiec, Czech i Litwy lub płacenie wysokich kar.

Czytaj też:   Brave Lamb Studio z urealnioną wyceną. Wartość akcji ponad 90% w dół?

Jak informuje spółka, Komisja Europejska nałożyła na Polskę obowiązek zintensyfikowania produkcji zielonej energii, co zapewnia rynek zbytu dla energii z OZE. Długoterminowe kontrakty, które OZE Rentier chce zawierać z odbiorcami końcowymi pozwalają na negocjowanie korzystnych stawek sprzedaży oraz maksymalizację zysku dla wszystkich akcjonariuszy.

Długofalowy polski cel udziału energii z odnawialnych źródeł w ogólnym bilansie energetycznym to 21% do 2030 roku. Unia Europejska już wyznaczyła bardzo ambitny cel, do roku 2050 chce uzyskać neutralność klimatyczną. Wszystko to sprawia, że w najbliższych latach możemy się spodziewać większego zapotrzebowania na energię ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo rynek OZE ma napędzać wzrost cen praw do emisji CO2.

Model biznesowy OZE Rentier

OZE Rentier SA to klasyczna spółka akcyjna w obszarze generowania przychodów z farm fotowoltaicznych. Cel i misja spółki to produkcja zielonej energii, a następnie jej sprzedaż innym podmiotom. Wygenerowane zyski przeznaczone zostaną przede wszystkim na wypłatę dywidend dla akcjonariuszy.

Spółka w 2021 roku planuje rozpocząć projekty, aby wybudować łącznie 8,5 MWp. Celem na 2022 r. jest kolejne 10MWp. Na 2023 rok planowany jest debiut na NewConnect.

Dywidenda i wykup akcji

Pierwsza dywidenda wypłacona ma być już w 2022 roku. Intencją zarządu jest, aby dywidenda wynosiła 80% wypracowanych zysków ze sprzedaży wyprodukowanej energii i taka wysokość będzie rekomendowana na WZA.

Spółka w 2022 roku planuje również zaoferowanie inwestorom możliwości odkupu akcji po kwocie 5% wyższej od ceny zakupu. Środki na to będą pochodzić ze sprzedaży projektów farm fotowoltaicznych.

Czytaj też:   Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Podsumowanie

Więcej informacji o przyszłym emitencie można znaleźć na stronie spółki – https://ozerentier.pl/. Na platformie Beesfund, pod adresem https://emisja.ozerentier.pl/ można zapisać się na alert inwestora, dzięki czemu otrzymacie informacje o starcie emisji. Teraz musimy zaczekać kilkanaście dni na szczegóły oferty.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook