Pełen sukces oferty CanPoland – 576 inwestorów

Zgodnie z przewidywaniami spółka CanPoland nie miała żadnych problemów ze sprzedażą wszystkich oferowanych akcji. Chętnych było dużo więcej.

Emisja akcji CanPoland

Tak jak można było się spodziewać, spółka CanPoland bez żadnego problemu znalazła nabywców na wszystkie oferowane akcje.

W ciągu 11 minut na konto producenta i eksportera tzw. medycznej marihuany wpłynęło 4 400 000 zł. Dzięki tej kwocie spółka dokończy instalację i uruchomi autorską linię produkcyjną. W 2022 roku CanPoland planuje debiut na NewConnect.

Witamy nowych akcjonariuszy i dziękujemy za zaufanie do naszego projektu. Cieszymy się z pozyskanego kapitału na dalszy rozwój spółki. Jednocześnie czujemy odpowiedzialność za powierzone przez inwestorów środki.

– skomentował sukces oferty Bartłomiej Wasilewski, prezes zarządu i współzałożyciel CanPoland SA.

576 inwestorów

Zapisów na akcje CanPoland dokonało 576 inwestorów. Objęli oni wszystkie ze 176 000 oferowanych walorów o wartości 4,4 mln zł.

Wierzyłem, że oferta spotka się z zainteresowaniem, ale tak pozytywny odzew ze strony inwestorów przerósł moje oczekiwania. Inwestorów, którzy nie zdążyli dokonać zapisów na akcje w tej emisji, będziemy mogli zaprosić do spółki już w przyszłym roku podczas planowanego debiutu na NewConnect. Teraz zabieramy się do ciężkiej pracy, żeby wywiązać się ze złożonych zobowiązań.

– dodał Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland SA.

Porównanie do Kombinatu

Średnia wartość zapisu na akcje CanPoland wyniosła 7.639 zł i była dużo wyższa niż w przypadku emisji Kombinatu Konopnego. Wtedy w ciągu 40 minut 726 inwestorów objęło akcje o wartości 4,2 mln zł. Średnia wartość zapisu na akcje Kombinatu Konopnego wynosiła 5.785 zł.

Czytaj też:   Manufaktura Palikota nie wejdzie na giełdę?

Można powiedzieć, że w emisji spółki CanPoland brali udział bardziej świadomi inwestorzy. Nie tylko z powodu wyższej wartości przeciętnego zapisu, ale też dzięki możliwości dokładnego zapoznania się z dokumentem ofertowym przed nabyciem akcji.

Wspomniana, listopadowa emisja Kombinatu Konopnego również odbywała się na platformie Crowdway.pl.

Gratulujemy zespołowi CanPoland rekordowego wyniku. Skala zainteresowania spółką była bardzo duża. Od chwili ogłoszenia zapowiedzi kampanii w połowie stycznia na powiadomienie o starcie emisji zapisało się aż 2200 inwestorów. Zarząd CanPoland podjął też bardzo dobrą decyzję o udostępnieniu szczegółów oferty już dzień wcześniej. Dzięki temu inwestorzy mogli zapoznać się z parametrami finansowymi inwestycji.

– skomentował Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdway.

O CanPoland

Od początku działalności, tj. od połowy 2019 roku, emitent zainwestował w rozwój biznesu 7 mln zł. Spółka zapowiedziała uruchomienie do końca 2021 roku czterech strategicznych linii biznesowych.  

Pierwsza to hurtownia farmaceutyczna, która działa już od czerwca 2020 roku. Druga to przepakownia leków, uruchomiona jesienią ub. roku. Wytwarzanie medycznej marihuany to trzecie, ale docelowo strategiczne źródło naszych przychodów. Czwarty filar stanowić będzie wytwarzanie produktów w ramach zleceń typu „private label”.

– wyjaśnia Bartłomiej Wasilewski, prezes spółki.

W 2020 roku przychody CanPoland wyniosły 1,12 mln zł. To rezultat wypracowany przez hurtownię i przepakownię.

Przyjmując ostrożne prognozy, uwzględniające uruchomienie w tym roku dwóch pozostałych linii biznesowych zakładamy, że na koniec roku CanPoland osiągnie rentowność, przy przychodach na poziomie 12 mln zł.

– powiedział Zbigniew Pisarski, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Czytaj też:   CStore pokazuje wyniki przed kolejną emisją i debiutem

W planach NewConnect

Pozyskane od inwestorów środki w kwocie 1,5 mln zł CanPoland przeznaczy na dokończenie instalacji linii produkcyjnej oraz 2 mln zł na zakup surowca do wytwarzania medycznej marihuany.

W planie jest także organizacja w ramach telemedycyny klinik skupiających lekarzy specjalistów z dziedzin, w których zastosowanie znajduje lecznicza marihuana, m.in. onkologii czy neurologii. Na ten cel firma chce przeznaczyć 0,5 mln zł z emisji akcji.

Pozostałe środki w kwocie ok. 400 tys. zł pomogą spółce w trwających już przygotowaniach do wejścia na NewConnect.


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook