Pora na Pola z grantem na 1 mln zł

Spółka Pora na Pola otrzymała grant w wysokości 1 mln zł na zaprojektowanie i wdrożenie systemu, który zaprognozuje zapotrzebowanie konsumentów na regionalne produkty spożywcze od rolników i małych producentów.

Pora na Pola

Internetowy targ naturalnego jedzenia chce stworzyć narzędzie, które ułatwi zarządzanie zakupami u dostawców żywności, a samym rolnikom pomoże zaplanować produkcję. Dzięki nowemu rozwiązaniu technologicznemu będzie można przewidzieć, jakie zapotrzebowanie na konkretny produkt będą mieli klienci Pora na Pola w danym okresie w przyszłości. Algorytm wykorzystujący sztuczną inteligencję będzie brał pod uwagę m.in. sezonowość, historię zakupową, aktualne trendy, planowane promocje.

Rozwiązanie jest odpowiedzią na wyzwania współpracujących z nami rzemieślników, którym trudniej planować pracę, ze względu na niemasową produkcję oraz na tradycyjne metody wymagające czasu (jak np. naturalne dojrzewanie sera). Cieszę się, że technologia może pomóc w kultywowaniu tradycji rzemieślniczej produkcji naturalnej żywności. Pora na Pola przenosi tradycyjny model zakupów na targu do internetu, a wraz z tymi przenosinami staje się firmą z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi wspierającymi logistykę.

– mówi Adrian Piwko, prezes i założyciel Pora na Pola.

Nowe rozwiązanie

Na rozwiązaniu skorzystają rolnicy, którzy myślą o działaniu na nieco większą skalę, ale mają obawy odnośnie do popytu. Pora na Pola podkreśla też pozytywny wpływ narzędzia na środowisko. Dzięki trafniejszemu przewidywaniu zapotrzebowania konsumentów, można lepiej zapobiegać marnowaniu żywności już na etapie produkcji i handlu.

Dokładna wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego to 978.069,31 zł. Całkowity koszt projektu ma wynieść 1,7 mln zł.

Algorytm predykcji popytu to kolejny produkt technologiczny, który stworzymy w ramach prac badawczo-rozwojowych w naszej firmie.

– komentuje Adrian Piwko.

Czytaj też:   Jeszcze o wycenach spółek na przykładzie Iron VR

Zakupy w abonamencie ze wsparciem zaawansowanego algorytmu

Spółka ma już na swoim koncie podobne projekty, wykorzystujące nowe technologie w zakupach spożywczych na platformie. Dzięki temu klienci oszczędzają czas, a spółka może lepiej przewidywać w czasie przychody.

Poprzednio, również w ramach grantu unijnego, zbudowaliśmy mechanizm subskrypcyjny, połączony z rozbudowanym systemem rekomendującym. W usłudze abonamentowej, we wskazanej przez klienta częstotliwości, otrzymuje on paczkę z wybranymi typami produktów. Mechanizm predykcji, czyli przewidywania potrzeb zakupowych klienta, kompletuje zamówienie, biorąc pod uwagę ogromną ilość danych. Poza przesłaną przez klienta ankietą z preferencjami, analizuje również oceny wcześniej zamówionych przez niego produktów i historię zamówień, a także koszyki tych użytkowników, których profile zostaną przez algorytm uznane za zbliżone. Uwzględnia sezonowość wyrobów, ich dostępność w magazynach, a nawet lokalizację klienta, aby proponować mu wyroby od rolników działających w jak najbliższej okolicy.

– tłumaczy Adrian Piwko.

Emisja akcji

Pora na Pola realizuje wiele projektów związanych z rozwojem spółki i pozyskuje na to środki zarówno z grantów, jak i od inwestorów. Spółka w dotychczasowych emisjach zdobyła zaufanie łącznie ponad 1500 akcjonariuszy. Dzięki inwestycjom udało się m.in. zwiększyć liczbę współpracujących dostawców, uruchomić szybsze dostawy czy otworzyć magazyn w Łodzi. Niebawem ruszy kolejna emisja w crowdfundingu udziałowym, dzięki której będzie można dołączyć do grona akcjonariuszy.

Chcemy, żeby w Pora na Pola inwestowały osoby, które utożsamiają się z tym, co robimy. Z tego względu dajemy możliwość zainwestowania w naszą spółkę jak największej liczbie indywidualnych inwestorów, którzy wkładając swoje pieniądze w rozwój Pora na Pola, będą mieli świadomość tego, że wspierają firmę, która odpowiada za tak ważny element prawidłowego rozwoju społeczeństwa, jak poprawa dostępu do wysokiej jakości żywności. I będą z tego dumni.

– dodał Adrian Piwko.

Czytaj też:   Kolejkowo - chcę więcej takich ofert!

Szczegóły oferty

Więcej informacji o spółce i zbliżającej się emisji można znaleźć na stronie: crowdway.pl/poranapola/


Źródło: informacja prasowa


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook