Prezes BIOGO odpowiadał na pytania inwestorów

Jeszcze 68 dni na platformie Beesfund będzie trwać emisja akcji BIOGO SA. Już teraz firma pozyskała blisko 800 tys. zł. Dziś prezes spółki odpowiadał na pytania inwestorów.

Emisja akcji BIOGO

EmitentEmitentBIOGO S.A.
BranżaBranżasklep internetowy ze zdrową żywnością i suplementami diety
Kwota zbiórkiKwota zbiórki2,200.000,82 zł
Udział w kapitale nowych akcjiProcent oferowany13%
Wycena spółkiWycena spółki (według ceny emisyjnej) 13,7 - 15,2 mln zł
Cena emisyjnaCena emisyjna2,29 zł - akcje serii C
2,41 zł - akcje serii D
2,54 zł - akcje serii E
Liczba oferowanych akcjiLiczba oferowanych akcji124.891 akcji serii C
365.145 akcji serii D
407.087 akcji serii E


Data zakończenia emisjiData zakończenia oferty 19.04.2021
Cel emisjiCel emisjiekspansja na rynki zagraniczne, wdrożenie platformy marketplace, otwarcie dwóch sklepów stacjonarnych, stworzenie contentu, aplikacja mobilna, autorska linia produktów
Strona emisjiStrona emisjihttps://emisja.biogo.pl/

O emisji BIOGO pisałem m.in. w tekście Już 155 inwestorów zainwestowało w BIOGO. Teraz spółka może się pochwalić jeszcze lepszymi efektami trwającej oferty. Do tej pory w dystrybutora zdrowej żywności zainwestowało 323 inwestorów, którzy zadeklarowali objęcie akcji o łącznej wartości blisko 800 tys. zł.

Na chwilę pisania tego tekstu, do objęcia pozostało około 36 tys. tańszych akcji serii D. Ich cena emisyjna wynosi 2,41 zł. Po wyczerpaniu puli, inwestorzy będą mogli się zapisywać na akcje serii E po cenie emisyjnej 2,54 zł.

Pytania inwestorów

Dziś w serwisie Stockwatch Tomasz Kosowski, prezes Biogo SA odpowiadał na pytania inwestorów. Na początek dowiedzieliśmy się, że Biogo to nie tylko biznes, ale marka z wizją i misją.

Chcemy oferować nie same produkty, a styl życia i inspiracje wynikające z naszych przeżyć i doświadczeń. Zmieniać świat na lepsze i minimalizować konsumpcjonizm. Promować żywność zdrową dla człowieka jak i dla planety na której żyje.

– zadeklarował Tomasz Kosowski.

Finansowanie spółki

Prezes oświadczył, że do tej pory biznes finansowany był głównie przez niego. W latach 2017-2018 spółka korzystała tylko z jednego kredytu obrotowego w ramach limitu w rachunku. Przez ostatnie 3 lata działalność była prowadzona już bez kredytów i pożyczek, dzięki czemu obecnie nie jest zadłużona.

Wycena BIOGO

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytania o podstawę wyceny spółki. Przypomnę, że taka wysokość ceny emisyjnej oznacza wycenę BIOGO na poziomie 13,7 – 15,2 mln zł.

Z uwagi na przepisy KNF zdecydowaliśmy się nie ujawniać prognoz. Możemy tylko podać, że są powyżej rynkowych, ponieważ chcemy się rozwijać dynamiczniej od innych. Wycena była robiona prawie 1,5 roku temu, przed pikiem cowidowym, więc przy nowej wycenie prognozy uległyby korekcie.

Mogę również dodać, że wypadamy korzystnie w analizie transakcji wykupu 56 proc. akcji we Frisco od funduszy MCI za 132,5 mln zł w 2020 roku. Przy sprzedaży Frisco za 2019 rok wynoszącej 120,08 mln zł, przekłada się to na wycenę wartości firmy wynoszącą 1,98 zł za każdą złotówkę sprzedaży. Oferta Biogo przy kwocie zbiórki 2,2 mln zł za 13 proc. oferowanych akcji daje wycenę 16,92 mln zł i przekłada się na wycenę wartości firmy wynoszącą 0,94 zł za każdą złotówkę sprzedaży.

– odpowiedział prezes.

Uważamy, że wycena jest uczciwa i powinna być atrakcyjna dla osób zainteresowanych. To co jest kluczowe, to przede wszystkim misja i wizja, która daje nam wiarę w sukces projektu i jego skalowanie. Wycena była wykonana 1,5 roku i jej prognozy być może powinny zostać skorygowane o pik covidowy i dodatkowy napływ ruchu do e-commerce (…)

– dodał

Wpływ nowych inwestorów

W przypadku pełnego sukcesu oferty, nowi inwestorzy będą posiadać 13 proc. udziału w kapitale spółki. Oznacza to oczywiście ograniczony wpływ na decyzje podejmowane w firmie.

Na pytanie o wpływ inwestorów na działanie firmy, prezes BIOGO nie wykluczył powołania do rady nadzorczej przedstawiciela akcjonariuszy mniejszościowych, który swoją unikalną wiedzą i kontaktami mógłby realnie wesprzeć rozwój firmy.

Debiut na NewConnect

Ważną kwestią poruszaną przez inwestorów jest też data ewentualnego debiutu spółki na giełdzie lub rynku NewConnect.

Prezes BIOGO zadeklarował, że szybki debiut na NewConnect jest dla spółki priorytetem i powinno to nastąpić za 2-3 lata. Nie wykluczył jednak, że nastąpi to szybciej, ponieważ spółka już teraz spełnia podstawowe kryteria debiutu.


Pełny zapis rozmowy z Tomaszem Kosowskim, prezesem BIOGO SA, dostępny jest w serwisie Stockwatch pod adresem https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/tomasz-kosowski


Lubisz moje teksty? Polub mój profil na Facebook-u 🙂


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:
Czytaj też:   Czy warto kupić akcje Mentzen SA?

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook