Rozpoczęły się zapisy na akcje Retro SA

Rozpoczęły się zapisy na akcje Retro SA

12 kwietnia, 2021 0 przez Crowdnews.pl

Dziś rozpoczęły się zapisy na akcje spółki Retro SA. Producent ściennych i elewacyjnych płytek z historycznej cegły jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect.

Emisja akcji Retro SA

Dziś rozpoczęła się emisja spółki Retro SA (RetroCegla.pl). Zapisy na akcje producenta płytek z historycznej cegły przyjmowane są przez domy maklerskie Prosper Capital oraz Noble Securities. Oferta dotyczy 45.000 akcji serii B po cenie emisyjnej 89 zł.

Spółka planuje niezwłoczne złożenie właściwego wniosku o dopuszczenie akcji do obrotu, tak aby na NewConnect zadebiutować jeszcze w tym roku. Zapisy na akcje przyjmowane będą do 29 kwietnia 2021 roku.

O przygotowaniach do oferty pisałem 2 tygodnie temu w tekście Retro SA zapowiada emisję – szykuje się bardzo ciekawa oferta!

O spółce

Retro SA to wiodący polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł. Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10.000 klientów realizujących prywatne i komercyjne projekty. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce.

Z trwającej oferty spółka chce pozyskać 4 mln zł, które przeznaczy m.in. na:

  • Automatyzację i robotyzację procesu produkcji płytek dekoracyjnych ze starej cegły rozbiórkowej,
  • Zakup i uruchomienie zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu,
  • Rozwój kanałów sprzedaży, w tym powołanie dystrybucyjnej spółki zależnej w Niemczech.

Komentarze

Retro SA posiada poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy. Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój naszej spółki, dlatego chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty za pośrednictwem Prosper Capital Dom Maklerski SA.

– komentuje emisję akcji Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro SA.

Zdecydowaliśmy się na współprace z Retro SA ze względu na ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnym procesem technologicznym oraz efektywnemu wykorzystaniu kanałów sprzedażowych e-commerce. Spółka dzięki dofinansowaniu będzie miała szansę realizacji swoich ambitnych planów rozwoju m.in. w zakresie zwiększenia sprzedaży na rynkach zagranicznych i osiągnięcia wyższej marży. Naszym celem jest również wspieranie emitenta we wprowadzeniu akcji do obrotu na NewConnect najszybciej jak to będzie możliwe

– skomentował Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski.

Patronite

Podsumowanie

Niniejszy tekst stanowi informację prasową emitenta. Mam zamiar opisać szerzej emisję, ale zrobię to po lekturze dokumentu ofertowego oraz po czacie z Prezesem spółki.

Czytaj też:   Jest raport ws. sytuacji w Manufakturze Palikota. Katastrofa

Do tego czasu zachęcam do zapoznania się z materiałami dotyczącymi emisji, które dostępne są m.in. na stronie internetowej domu maklerskiego Prosper Capital Dom Maklerskiwww.pcdm.pl oraz Noble Securitiesnoblesecurities.pl. Warto oczywiście odwiedzić również stronę emitenta – retrocegla.pl/emisja-akcji/.

Retrocegla.pl


Jeśli lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert – nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitent. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us: