Rozpoczęły się zapisy na akcje Retro SA

Dziś rozpoczęły się zapisy na akcje spółki Retro SA. Producent ściennych i elewacyjnych płytek z historycznej cegły jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect.

Emisja akcji Retro SA

Dziś rozpoczęła się emisja spółki Retro SA (RetroCegla.pl). Zapisy na akcje producenta płytek z historycznej cegły przyjmowane są przez domy maklerskie Prosper Capital oraz Noble Securities. Oferta dotyczy 45.000 akcji serii B po cenie emisyjnej 89 zł.

Spółka planuje niezwłoczne złożenie właściwego wniosku o dopuszczenie akcji do obrotu, tak aby na NewConnect zadebiutować jeszcze w tym roku. Zapisy na akcje przyjmowane będą do 29 kwietnia 2021 roku.

O przygotowaniach do oferty pisałem 2 tygodnie temu w tekście Retro SA zapowiada emisję – szykuje się bardzo ciekawa oferta!

O spółce

Retro SA to wiodący polski producent okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych ze starych rozbiórkowych cegieł. Produkty sygnowane marką retrocegla.pl trafiły już do ponad 10.000 klientów realizujących prywatne i komercyjne projekty. Spółka od początku swojej działalności skupia się na dystrybucji produktów w kanale e-commerce.

Z trwającej oferty spółka chce pozyskać 4 mln zł, które przeznaczy m.in. na:

  • Automatyzację i robotyzację procesu produkcji płytek dekoracyjnych ze starej cegły rozbiórkowej,
  • Zakup i uruchomienie zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu,
  • Rozwój kanałów sprzedaży, w tym powołanie dystrybucyjnej spółki zależnej w Niemczech.

Komentarze

Retro SA posiada poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy. Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce, to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój naszej spółki, dlatego chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty za pośrednictwem Prosper Capital Dom Maklerski SA.

– komentuje emisję akcji Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro SA.

Zdecydowaliśmy się na współprace z Retro SA ze względu na ciekawe połączenie tradycji z nowoczesnym procesem technologicznym oraz efektywnemu wykorzystaniu kanałów sprzedażowych e-commerce. Spółka dzięki dofinansowaniu będzie miała szansę realizacji swoich ambitnych planów rozwoju m.in. w zakresie zwiększenia sprzedaży na rynkach zagranicznych i osiągnięcia wyższej marży. Naszym celem jest również wspieranie emitenta we wprowadzeniu akcji do obrotu na NewConnect najszybciej jak to będzie możliwe

– skomentował Piotr Teleon, Prezes Prosper Capital Dom Maklerski.

Czytaj też:   Manufaktura Palikota nie wejdzie na giełdę?

Podsumowanie

Niniejszy tekst stanowi informację prasową emitenta. Mam zamiar opisać szerzej emisję, ale zrobię to po lekturze dokumentu ofertowego oraz po czacie z Prezesem spółki.

Do tego czasu zachęcam do zapoznania się z materiałami dotyczącymi emisji, które dostępne są m.in. na stronie internetowej domu maklerskiego Prosper Capital Dom Maklerskiwww.pcdm.pl oraz Noble Securitiesnoblesecurities.pl. Warto oczywiście odwiedzić również stronę emitenta – retrocegla.pl/emisja-akcji/.

Retrocegla.pl


Jeśli lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u


Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert – nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitent. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.

Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook