Ruszają zapisy na akcje United Label

Ruszają zapisy na akcje United Label

30 czerwca, 2020 0 przez Crowdnews.pl

Jutro rozpoczynają się zapisy na akcje producenta gier – United Label w transzy otwartej dla wszystkich inwestorów.

Emisja akcji United Label

Wcześniej Dom Maklerski INC przeprowadził zapisy w transzy zamkniętej, skierowanej do tzw. „Klubu 149”, czyli najbardziej aktywnych inwestorów brokera.

W I transzy pozyskano już kwotę 3 milionów złotych, co przesądza o końcowym sukcesie oferty.

W środę 1 lipca o godz. 14:00 szansę zakupu akcji otrzymają wszyscy inwestorzy. Do objęcia zostały papiery o wartości 1,4 mln zł.

Zapisy na akcje

Kampania zostanie zaprezentowana na platformie Crowdconnect.pl. Zapisy odbywać się będą bezpośrednio na stronie emitenta.

W puli pozostało 87.500 akcji po cenie emisyjnej 16 zł. Daje to wycenę spółki na poziomie 20,4 mln zł po wliczeniu nowych papierów. W startujących jutro zapisach obowiązuje zasada kto pierwszy – ten lepszy. Jeden inwestor może maksymalnie objąć akcje o wartości 25 tys. zł.

Unitel Label zamierza zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w tym roku.

Ja w ofercie uczestniczyć nie będę. W ostatnim czasie okazji do objęcia akcji spółek gamingowych jest mnóstwo. Także jutro jest jeszcze możliwość wzięcia udziału w emisji spółki Gaming Factory. Tam, według mnie, ryzyko inwestycyjne jest mniejsze.

Patronite

Wyniki United Label

Postanowiłem również nie sporządzać analizy opłacalności kupna akcji. Nie miałbym w zasadzie czego analizować a tak na marginesie – zasady przeprowadzanej oferty mają niewiele wspólnego z crowdfundingiem. To bardziej typowa oferta pierwotna.

Czytaj też:   Czego nauczyła mnie emisja Heroo Mobile?

Spółka opublikowała co prawda wyniki za 2019 rok oraz za I kwartał 2020, ale nic z nich nie wynika. United Label nie osiągnął jeszcze żadnych przychodów i pokazał spore straty.

W mojej opinii nie ma jeszcze żadnych przesłanek do takiej ceny emisyjnej, ale nie jestem ekspertem od gamingu. Nie potrafię analizować producentów gier. Za mało jest tam konkretów a za dużo planów, wizji i nadziei. Osobiście wolę inwestować w klasyczne biznesy.

O United Label

Spółka została zawiązana w dniu 6 marca 2018 roku. W lipcu 2018 roku nastąpiła zmiana struktury właścicielskiej. Na podstawie umowy sprzedaży 100% akcji nabyła spółka CI Games S.A. z siedzibą w Warszawie. Tym samym emitent stał się, jako spółka zależna, częścią Grupy Kapitałowej CI Games. Nowy akcjonariusz zdecydował o zmianie przedmiotu działalności.

Przedmiotem przeważającej działalności gospodarczej Spółki jest obecnie działalność wydawnicza.

Spółka odpowiada za rozwój działalności wydawniczej w ramach Grupy Kapitałowej CI Games.

Na obecny rok planowane jest wydanie pierwszych tytułów. W roku ubiegłym spółka poniosła 1,2 mln zł straty netto.

Linki:

Strona internetowa United Label
Platforma CrowdConnect

Please follow and like us: