Ruszyła emisja Happy Energy. Celem 4,3 mln zł


Happy Energy to kolejny przedstawiciel branży OZE, który emituje akcje w ramach crowdfundingu. Oferta ruszyła dziś na platformie Crowdway.

Emisja akcji Happy Energy

Emitent wypracował od lutego do września br. 2,3 mln zł zysku. Teraz zamierza pozyskać 4,3 mln zł z emisji akcji w ramach crowdfundingu. Dodatkowy kapitał ma pozwolić na zwiększenie skali i pozyskanie znaczących klientów. Docelowo firma chce dołączyć do grona największych graczy na polskim rynku.

Od lutego do września br. spółka wykonała dla klientów 851 realizacji polegających na usłudze montażu systemów fotowoltaicznych i instalacji grzewczych. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż w całym 2020 roku. W tym czasie wzrost przychodów wyniósł 517% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Prognozy finansowe wskazują, że Happy Energy powinna zakończyć rok z wynikiem ok. 33 mln zł przychodu i 3,8 mln zł zysku netto. W kolejnym roku te wartości mogą zostać podwojone, do 66 mln zł przychodu i 7,6 mln zł zysku netto.

Oferta

W ramach emisji crowdfundingu udziałowego spółka zamierza pozyskać 4 278 000 zł, emitując 186 tys. akcji w cenie 23 zł za akcję. Zapisy ruszyły dzisiaj (9 listopada) o godz. 9:00. Kampania promowana jest na platformie Crowdway.pl.

Zarząd przyjął już także politykę dywidendową – proponowane wypłaty dywidendy będą wynosiły między 15 a 30 proc. zysku netto. Miałaby ona wejść w życie już po wejściu Happy Energy na NewConnect, co jest planowane na II półrocze przyszłego roku.

Mamy ambicje dołączyć do największych graczy na polskim rynku. Dziś mamy ponad 220 przedstawicieli handlowych. W ciągu następnych sześciu miesięcy planujemy zwiększyć tę liczbę do 400, a perspektywie najbliższych lat – do 600 osób. Dodatkowo rozwijamy nasze call center i rozszerzamy zakres usług. Z jednej strony, aktywnie pozyskujemy kolejnych klientów, ale z drugiej, rosnące ceny energii i rządowe programy dopłat sprawiają, że nasze rozwiązania stale zyskują na popularności. Zyskiem chcemy się dzielić z naszymi akcjonariuszami, dlatego planujemy odpowiednią politykę dywidendową.

– komentuje prezes spółki Albert Durda.

Czytaj też:   Kombinat Konopny rusza z kolejną emisją - informacja prasowa

Rynek OZE

Jak podaje spółka, rynek odnawialnych źródeł energii rozwija się szybciej niż przewidywały prognozy. W Polityce energetycznej Polski do 2040 roku rozwój samej fotowoltaiki szacowano na 5 GW do roku 2025, aktualnie ten próg już osiągnięto. W związku z koniecznością osiągnięcia neutralności klimatycznej szacuje się, że potrzebny będzie przyrost ok. 2 GW rocznie. Za dużą część mogą odpowiadać mikroinstalacje, z których korzysta obecnie główna grupa klientów spółki Happy Energy.

Rozwiązania takie jak oferowane przez spółkę instalacje PV, pompy ciepła czy magazyny energii stale zyskują na znaczeniu i dla wielu konsumentów są odpowiedzią na obecny kryzys cen energii. Mogą znacznie ograniczać wzrost kosztów prądu i ogrzewania, wspierając efektywność energetyczną. Dodatkowo gospodarstwa domowe mogą korzystać z programów dofinansowania, które zwiększają dostępność nowoczesnych odnawialnych źródeł energii.

Cele emisji

W pierwszym kwartale 2022 r. spółka planuje powiększyć stany magazynowe (1,78 mln zł). Pozwoli to uzyskać atrakcyjniejsze ceny zamawianych produktów. Zabezpieczy też terminowość montaży, zwłaszcza w kontekście pojawiających się problemów z dostępnością komponentów.

W tym samym czasie planowana jest rozbudowa działu logistyki (450 tys. zł). Obejmuje to też zakup samochodów dostawczych – ich liczba zwiększy się z sześciu do dziesięciu. W przypadku wzrostu zamówień spółka będzie miała dzięki temu po swojej stronie wystarczające zasoby do ich obsługi. Kolejnymi działaniami będą inwestycje w działania marketingowe oraz wsparcie rozwoju call center (250 tys. zł).

Czytaj też:   CanPoland informuje o sukcesie. Najważniejszego jednak nie wiemy

Sieć sprzedaży będzie rozbudowana z ponad 220 do 600 przedstawicieli handlowych w ciągu kilku najbliższych lat. Na ten cel emitent chce przeznaczyć 350 tys. zł. Spółka będzie pracować nie tylko nad zwiększeniem liczby handlowców, ale także nad podniesieniem kompetencji pracownikom, m.in. za sprawą szkoleń i wprowadzeniu systemu premiowego. 

W III kwartale 2022 spółka planuje także udział w przetargach samorządowych, co pozwoli na pozyskanie kontraktów o znacznej wartości. Wpłynie to istotnie na zwiększenie przychodów. Część środków z emisji będzie przeznaczona na wniesienie wkładu celem zabezpieczenia tych kontraktów (1,45 mln zł).

Perspektywy wzrostu i plany debiutu na giełdzie

Spółka zawdzięcza szybki rozwój m.in. sprawnej sprzedaży i dobremu modelowi biznesowemu. Spółka pozyskuje nowych klientów wieloma różnymi kanałami, od własnego call center, przez sieć sprzedawców, aż po program afiliacyjny.

Nie bez znaczenia są też programy rządowe, takie jak “Mój prąd” czy “Czyste powietrze”. W I kwartale 2022 roku wystartuje już czwarta edycja pierwszego z programów, jego budżet wyniesie miliard złotych. Dopłaty obejmą m.in. inteligentne systemy zarządzania energią w domu, punkty ładowania i magazyny prądu, ciepła i chłodu. Stale rozwijana oferta Happy Energy obejmuje również tego typu rozwiązania, dlatego klientów spółki wciąż przybywa.

Debiut giełdowy planowany jest na drugie półrocze 2022 r. Spółka wybrała już Autoryzowanego Doradcę (CSW Więckowska i Partnerzy) i podjęła pierwsze, wstępne kroki w celu przygotowania do wprowadzenia na giełdę. Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji serii A i serii C do obrotu na rynku NewConnect. Planowane są też wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy. Przyjęta uchwałą polityka dywidendowa zakłada rekomendację wypłaty dywidendy w wysokości od 15 do 30 proc. zysku netto. Propozycje wypłaty będą uwzględniały aktualną sytuację finansową spółki i możliwość realizacji celów strategicznych, znajdą zastosowanie od zysku netto spółki za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2022 r.

Czytaj też:   Akcje CanPoland z crowdfundingu jednak z debiutem na NC?

Źródło: informacja prasowa

Szczegóły emisji akcji dostępne są na platformie Crowdway – https://emisja.happyenergy.pl/


Lubisz moje teksty – polub też mój profil na Facebook-u

Pamiętaj, że jakikolwiek tekst w serwisie Crowdnews.pl nie stanowi rekomendacji ani porady inwestycyjnej. Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby.
Please follow and like us:

Zobacz też

Pełen sukces Kolejkowa! Wszystkie akcje sprzedane

Pełnym sukcesem zakończy się kolejna emisja akcji Kolejkowa. Wszystkie akcje znalazły nabywców już po 7 dniach trwania oferty. Emisja Kolejkowa Dziś na stronie emisji pojawił się komunikat o treści: Informujemy,…

Kolejkowo – chcę więcej takich ofert!

Kolejkowo było pierwszą spółką, która w mojej subiektywnej skali atrakcyjności emisji akcji otrzymała najwyższą możliwą ocenę. Teraz mamy szansę kupić akcje po raz drugi. Czy nadal jestem optymistą? Emisja akcji…

RSS
Facebook
Facebook